Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdhetnék az ilyen...

Mit kezdhetnék az ilyen érzéseimmel?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, az alkoholista apámmal élek, aki igazából nem sok vizet zavar, alkalmi munkákat végez, kőműves, de iszik mint a gödény, reggeltől-estig, estére pedig kiüti magát, minden áldott nap.

A ház körüli munkákkal nem foglalkozik, semmi nem érdekli, a fizetése 70%-át elissza, a maradékból befizeti a számlák egy részét, amit meg nem tud azt én fizetem.

A házunk kissé lepusztult, még csak 1 hónapja dolgozok, alig 110-120 ezerért, gyakran 12 órákat.(a munkát utálom, a munkatársaimat kedvelem, annak ellenére,hogy nehezen tudok beilleszkedni, itt könnyen befogadtak, és ha még barátokra nem is tettem szert, jól elvagyok)

Mielőtt elkezdtem dolgozni megfogadtam,hogy havi minimum 30-at félreteszek, mert amióta anyukám meghalt, azóta sosem volt tartalék pénzünk, apám mindig a nővéremtől kért ha muszáj volt, ő meg adott is neki, aminek a java része mindig a kocsmában kötött ki.


A nővéremről azt kell tudni,hogy viszonylag jól keres, a sógorom meg még jobban.

Biztos vagyok benne,hogy a sógorom, és családja benne van a felső 10 ezerben, és bár kedvelem a nővéremet, mégis olyan rosszul érzem magam, mikor tőlük hazajövök.

A sógorom egy jóképű, intelligens, kigyúrt,kockahasú férfi, a nővérem nagyon csinos, remek természeti adottságokkal (mindene eredeti), e mellé okos is, minden férfi csorgatja rá a nyálát, sokszor elég feltűnően.

Ehhez jön az,hogy tele vannak pénzzel, 5 autójuk van, oldtimertől kezdve a drága sportautóig minden, szerintem a legkisebb értékű autójuk ára is vetekszik egy átlag panellakás árával.


Néha belecsöppenek ebbe a világba, hogy ide megyünk velük, oda megyünk, mindenre van pénz, mindenhol lesik a kívánságainkat, mert látják,hogy van pénz, minden ember kedves, stb...és tényleg ez egy olyan világ amiből elég szar visszacsöppenni a saját életembe.


Rendszerint ilyenkor rosszul érzem magam, utálom,hogy semmire sincs pénzem, és hogy látom,hogy lehet ezt másképp is, de semmilyen szempontból nem vagyok arra alkalmas,hogy így éljek.

Utálom,hogy állandóan elfogy a pénzem, hogy nem jutok egyről a kettőre, és igaz még csak 1 hónapja dolgozok, és ha már azt eltudom mondani,hogy minőségibb étkezéseim vannak, mint korábban, és több alapvető dologra van pénzem, mint akkor amikor csak apám keresett, de akkor is...(gondolok itt olyanra,hogy 5 év után a kotyogós kávéfőzőt letudtam cserélni egy 15 ezer forintos gépre)

Nekem az a célom,hogy ezt a házat rendbe tegyem, és normálisan nézzen ki, de persze ehhez rengeteg idő kell, és annyira fáj, hogy másoknak milyen "könnyen megy".Hiába érzem jól magam akkor amikor a nővéremékkel vagyok, mert akkor eltudom felejteni a gondjaim, de amikor újra a valóságban találom magam, akkor meg annyira nehéz.

Nem tudom, mit tehetnék, nagyon szarul érzem magam, annyira,hogy a napokban majdnem elütött egy autó, hatalmas sebességgel suhant el előttem 5 centire, és sokat gondoltam rá,hogy bár elcsapott volna, az minden gondomat megoldotta volna...és közben mégsem vagyok képes feladni az életet, csak őrlődök magamban, és senkinek sem merek a gondjaimról beszélni, mert félek,hogy irigynek, és nagyravágyónak tartanak majd. (és igen van bennem mindkettő, de nem érzem azt,hogy ebből állnék)


2017. jún. 23. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyet nem értek, ha jó viszonyod van a nővéreddel és mellé még pénzes is, akkor miért nem segít a komolyabb dolgokban!?

Most az, hogy viszlek egy kirándulás erejéből egyet az X5-ös Bmw-vel messze van az épkézláb segítségtől.


Nem akarok vitát indítani, nem célom, de nekem kicsit így jött le az olvasottak alapján.

2017. jún. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mert 80%-ban a sógorom pénze, aki nekem nem a vér szerinti rokonom.

Biztos adna, de a nővérem már vagy 1 milliót adott apámnak, segítségül. (nem egyszerre, sok kicsi sokra megy elven)

Csak ezért tudtam befejezni az iskoláimat is, ha a nővérem nem ad, akkor már lehet a házunk se lenne.

Nem szeretnék kérni, mert akkor ismét rosszul érezném magam, meg nem akarok hozzászokni ahhoz,hogyha "baj van" ott a nővérem, majd ő segít.Mert segítene, de ez nem normális, és nem akarok így élni,hogy mindig másra kelljen számítanom.

(pedig nagyon könnyű lenne hozzászokni, hogy valaki mindig ad egy kis pénzt, ha nem jövök ki, és pont ezt nem akarom)

2017. jún. 23. 21:29
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért érzed magad vacakul drága, mikor jössz haza tőlük, mert rossz szemszögből nézed. Te megdolgozol mindenért, így nagyon is van mire büszkének lenni. A nővéred meg tök jó, hogy van, így teljesen biztosan nem vagy egyedül ebben a világban. Tudod, szerintem sokkal többed van, mint amit látsz ebben az elkeseredett állapotban.
2017. jún. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, arra is gondoltam már,hogy más örülne, ha csak 1 órát megélhetne abból az életből ami nekik van, és hány olyan ember van aki bármikor cserélve velem is...ez kicsit segít, de közben mégis olyan,hogy ne sírjak ha amputálják a lábam, mert van akinek az egész családja meghalt akár egy balesetben.Ha érthető a példa...tehát hiába van más akinek rosszabb, valahogy ez senkin sem segít, de ha épp pozitívan látom az életet, akkor ad egy kis pluszt, hogy szerencsésnek is mondhatom magam, akár.
2017. jún. 23. 21:42
 5/11 anonim válasza:

Ne aggódj. Karriert építeni nem egyik napról a másikra megy. Addig meg kérd nyugodtan a segítségüket.


Először szakmai tapasztalatot kell szerezned, utána kereshetsz esetleg egy jobban fizető állást.


Ugyanakkor a pénz nem minden. Ha valaki művelt, illemtudó, becsületesen dolgozik, és úgy általában rendes ember, akkor azt jobban tisztelik az emberek, mint azt, akinek csak pénze van, és érdekbarátai.


Apukádat pedig próbáld meg szeretettel támogatni. Nem lehet könnyű neki. Esetleg vidd el egy katolikus templomba. Végül is hol máshol találhatna vigasztalást?

2017. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Szia,


Szerintem a pénz miatt még ne aggódj, a normálisabb állásokhoz szükség van tapasztalatra. Amint megvan a tapasztalat később a magasabb fizu is jönni fog. A lényeg, hogy valami olyan céget találj ahol látod, hogy van előrelépési lehetőség. Idővel megfognak bízni nagyobb dolgokkal is, ami nagyobb fizuval jár.


A nagyra vágyást nem feltétlenül kell rossz dologként értelmezni, lefordíthatjuk ambiciózusnak is. Máris jobban hangzik nem? :)


A lényeg, hogy kitartónak, türelmesnek kell lenni és jó döntéseket kell hozni a megfelelő pillanatokban.


Az amúgy, hogy van célod egy jó dolog, legalább tudod miért is csinálod az egészet. Segíteni, fog a későbbiekben is.


Amúgy hasonló cipőben járok mint te:

Nekem is alkesz apám van, csak velem nem áll szóba.

Én is egy házat akarok rendbe tenni.

Egy kicsit többet, de még mindig keveset keresek.


Viszont már sajnos 27 vagyok, de még mindig optimista. Sokára találtam meg a megfelelő munkahelyet, de szerencsére tavaly sikerült egy olyat ahol el tudnám képzelni életem hátralévő részét. Látom, hogy van fejlődési lehetőség és szerintem ez anyagiakban is meg fog mutatkozni idővel, de ha nem akkor is hasznos tapasztalatokat szerzek itt.


Sok sikert és kitartást, idővel hidd el meg fog térülni.

2017. jún. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

1milla HUF az lo futy... foleg reszletekben, ha valoban felso-10 ben vannak es 1/5-e 20% a a noverede akkor 10millat sem erezne meg egyoszegben

azt irod sogorod nem verszerinti rokon, erdekes is lenne...

de kedvel? anyagilag szivesen tamogatna?

te tudod mennyire lenne szukseged amenyi kell egyoszegben arra hogy beallitsd az eleted, alapjait megvesd annyit kersz, errol hosszan beszelsz veluk elotte

es nem azt jelenti hogy ne kapnak vissza, akar anyagilag is, de maskepp is lehet hisz rokonok vagytok, baratok nem?...

jobban is kereshetsz kesobb


apad pedig elkene vinni megfelo szakemberhez nem? talan jobb lesz ha valami butasagra kell majd par millat az apadnak adni? amibol semmi haszna nincs se neki se neked

biztos hogy nem orulnenek annak, annak viszont ha segithetnek annak orulnenek


keres hazastarsnak valot is magadnak, es a hazat ugy ujitasd fel hogy apad elkulonulve elhessen

mert aligha lesz jo pelda az ujokaknak ha minden marad a regiben vele

$!@

2017. jún. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

15ezres kavefozon meg csak nevetnem kell, ehhez kapcsolodik a fizetesed es a munka idod

probalj meg megfontoltabban elni, egeszsegesebben, es koltekezni is


fizetesed 8oras munkaert is keves...

kave nem megoldas arra hogy amugyis kihajtod magadat

par evmulva ilyen kornyezetben es gondolkodasmoddal nem lenne meglepo ha te is alkoholistava valnal, mert mamor alatt minden szepnek es tokeletesnek tunik

olyan alatta mintha:

egeszseges lennel

gazdag lennel

tokeletesalkapotu tagas nagy hazad lenne

boldog lennel

jol keresnel

keves es konyu munkad lenne

mindeg kipihent lennel

nem dobnad el az eleted mert szereted a mamort


alkohol tehat "megoldas" minden gondra csak az a gond hogy csak latszolagos

2017. jún. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
tanulj, tanulj és tanulj. pl nyelvet, pl. ingyenesen angolt a duolingo oldalon, meg informatikát, pl. programozást és készülj tudatosan arra, hogy egyszer majd lelépsz az országból. Magyarországon ha átlag melósnak születtél, akkor sose leszel benne a tutiban, csak adósrabszolgaként van rád szükség akinek a hátára az aktuális kormány felveszi a hiteleket és szalagmunkásként dolgoztatnak minimálbérért. Lépj le innen még fiatalon, ha elfogadható életszínvonalt akarsz összegályázni.
2017. jún. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászólóhoz csatlakoznék én is, itthon diplomával, normális szakmával van esély elhelyezkedni, de sajnos itt is korlátoltak az esélyek. Egy-két év alatt az induló tőkét félre tudnád tenni, esetleg, ha lenne még valami ismerős. Testvéred is némileg tudna segíteni, ha tényleg tehetősebbek. Én biztos támogatnálak, mert látnám, ki akarsz törni, nem elbulizni kell a pénz.

Akármilyen szomorú, ha valaki az italt fogyassza, oly mértékben, hogy alkoholista, onnan nincs visszaút. Lehet persze kivételeket említeni, de én nem hiszek benne. 2-3 hónapig józan marad, aztán megint hozzányúl és még nagyobb gödörben van, mint előtte.

2017. jún. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!