Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy kibírjam...

Mit csináljak, hogy kibírjam őket? Ez már sok nekem.

Figyelt kérdés

Szóval a szüleimről lenne szó. Nem nagyon szeretem őket, apámat sem anyámat sem. Anyám mostanában állandóan szabadságot vesz ki és egésznap nem csinál semmit, csak mamámat dolgoztatja. Többször rászóltam már, de nem érdekli. De még csak ez lenne... mindig lejárat a suliban a barátaim előtt ismerőseim előtt , ezért nem hozok már senkit hozzánk. Nem lehet vele beszélni. Apám egy idegbeteg . Ha van valami probléma mindig ordibál, nem lehet vele se megbeszélni semmit pedg én tényleg türelmesen normális hangnemben beszélek velük akkor is... sohase ad pénzt, vagy pedig csak nagyon ritkán. Mindig ég a fejem, hogy én hozom a legkevesebb pénzt az osztálykirándulásokra meg mindenhova, nekem sincs pénzem mert nem adnak, és ha van akkor meg ruhákat meg cuccokat veszek mert ugye ők azt nem vesznek vagy könyörögni kell érte, vagy mint a multkor apám ott ordibált a pláza közepén hogy nem vesz farmert, mindenki hülyének nézett. Nem kevés a fizetése, de elég sok adóságunk van persze ezt bizonyos foig megértem de mindig csak ralytam aar spórolni, elveszi a mobilomat , azt is tesi után le se zuhanyozhatok ilyesmik ... :O

és mindenért engem hibztat, és minden nap van veszekedés az anyagiaról meg úgy mindenről. Nagyon nehéz egy napot is kibírnom velü, a bátyámat sikerült pszichiátriai intézetbe juttatniuk, de anyám nem képes beismreni hogy miatta volt, egyszerűen ugyanúgy viselkedik, ugyanazt kezdi játszani velem mint a bátyámmal. A multkor volt, hogy már vagy 4 éve ugyanaz a táskám van és már úgy néz ki... és mondtam nekik hogy vegyenek újat, de le se sz@rták, ami engem nagyon felhúzott és életembe először kiejtettem a szom hogy: nézd már meg a táskámat b@zd meg! ő erre pofon vágott anyám enkem jött, és meg bőgve elrohantam otthonról és késő este mentem vissza, erre ő előáll hogy kérjek bocsánatot és hogy ismerjem el, hogy milyen csúnyán iselkedtem elü stb stb.. hozzáteszem táskát azóta se vettek mamámnak kellett vennie egy kínait... mit tegyek??!! elegem van hogy mindig csak nyelek és a vége mindig csak sírás lesz...


2010. máj. 17. 22:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

szia

hát nem könnyű az életed. hol laksz? hány éves vagy? sok van még a főiskoláig? Mindenképp gondolj arra, hogy ha megkezdődnek a fősulis évek, könnyebb lesz az életed. Nekem sokszor segített, hogy kiírtam magamból a gondokat. Írj naplót, vezess blogot. Nincs barátnőd, aki segíthetne, meghallgatna, akihez néha mehetnél? Ne add fel, gondolj a jövődre!

2010. máj. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg visszamenni a koliba, mindenkinek jobb lesz.

Én 5 évig voltam kolis, 2 éve egyedül élek, sokkal jobb így mindenkinek, ha össze vagy zárva a szüleiddel, végül úgyis konfliktust szül.

2010. máj. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Menj el koliba, tanulni pedig nem ott kell!

Elmehetsz tanulni mondjuk a könyvtárba, vagy egy parkba, a Margit-szigetre (ha pesti vagy).

A koli egy lakó- és bulihely, nem tanulásra találták ki.

2010. máj. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
Azért a sok rossz mellett ott van ugye a net, a kaja és egyebek, nem? Finanszírozzák a taníttatásod, fedél van a fejed felett. Elhiszem, hogy sok rossz dolgot is el kell tűrnöd, de nézd meg, hogy mit nyerhetsz és mit veszíthetsz.
2010. máj. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak néhány kommentet olvastam el, és igazából az, hogy az élet nehezebb lett és drágább minden a fizetés meg annyi, mint volt vagy még kevesebb nem ok arra, hogy a gyerekünkre vetitsük ki a problémáinkat. Én egy félig kész házban nőttem fel (ami viszonylag nagynak mondható volt, de semmi extra), 4-en voltunk ebből egy kereső képes ember, az anyukám, akinek a segélyekkel együtt kb. 80 ezer Ft volt a fizetése! Szűkösen éltünk, de SOHA-SOHA nem beszélt velünk ilyen hangnemben! ha szükségem volt valamire, akkor azt mondta, hogy most sajnos nem tudja megvenni, de ha lesz egy kis pénze akkor megveszi! Szinte hónapról-hónapra éltünk, mégis szeretetben!


Kedves kérdező! azt tanácsolom neked, hogyha lehet próbáld meg kerülni őket és önállósodni valemennyire tőlük. Annak idején én is ezt tettem, ha szükségem volt ruhára vagy bármire hétvégenként elmentem dolgozni diák melóba, mikor éppen mit és meg is tudtam venni, ami kellett. tedd te is ezt. Próbáld kerülni a konfliktusokat, hagyd inkább rájuk és kész. Nem sokára elköltözhetsz és addig is próbálj meg felnőtt lenni!

2010. máj. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelni nem tudom, hogy minek az olyan embereknek gyerek, akik nem tudják szeretni őket életük végéig.

Kedves kérdező,összeszorul a szívem, amikor ilyen szülőkről olvasok, hallok.Szorítsd össze a fogad addig, amíg nem tudsz önálló életet teremteni magadnak,akkor pedig menj el és ne is nézz vissza. Beszélni a szeretetlen emberekkel felesleges, sehova nem vezet.

2010. máj. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

azért az erős hogy nem zuhanyozhatsz le tesi után:S:D a higiénia fontosabb a pénznél:$ amig meg folyik a víz a csapról, fürdeni is lehet!

ruha kirándulás, stb: nem lehet vele semmit kezdeni, nekem is mindig nagyon kevés pénzem volt a középsuli alatt, de ha az osztálytársak ezért néznek le, az kb. egyenértékű azzal, hogy nem kell zuhanyozni tesi után!

amikor tudtam, dolgoztam! most egyetem van, mellette dolgozom!

2010. máj. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, de nem fogok visszamenni a koleszba. Én egy vallásos suliba járok, és annak van kollégiuma. Ha valaki tudja, hogy milyen egy vallásos suli akkor képzelheti milyen lehet, a kollégiuma. Mást meg nem engednek csak ezt. :S

még 3 évem van fősuliig, addig próbálok jól teljesíteni, de így tényleg nehéz... már csak 3 év, már csak 3 év....

de ha jobban belegondolok a barátnőm még rosszabb helyzetben van neki az apja egy alkoholista, nem dolgozik, az anyja beteg, és egy kis régi házban laknak és nagyon szegények, de ennek ellenére nagyon kedves lány és nagyon szeretem. Azért kicsit szerencsésebbnek érzem magam ha jobban körülnézek, de azért ez se valami jó, nagyon nem...

2010. máj. 18. 21:22
 19/20 anonim ***** válasza:
73%

A helyzetet nagyon jól látod-valóban vannak,akik rosszabbul jártak,és vannak,akik sokkal jobban.Ezt mindenki elmondhatja magáról,hiszen mindenki ebben a helyzetben van-van,akinél rosszabban él,de van,akinél jobban.Gondolj bele,ott vannak a szegény afrikai kisgyerekek,milyen "házakban" élnek,milyen rossz körülmények között.De az ő sorsukban is van valami jó,hogy őket a szüleik MINDENNÉL többre értékelnek-ha csak egy banán van a fán,akkor azt a gyerekeik közt osztják el,mégha 1 napig nem is esznek utána maguk.De nem is kell messze mennünk,hogy sokkal jobb sorsot találjunk a tiednél és az enyémnél is:a magyar politikusok-a többségük(tisztelet a kivételnek)-lopnak,csalnak és hazudnak:ezért sok pénzt kapnak,és nem is csukják le őket.És persze még vannak olyan emberek,akiknek náluk is jobb sorsa van,ők a nyugati sztárok meg a focisták.Egy csomó pénzt kap egy focista azért,mert futkoz a játéktéren,ÉS SEMMI MÁST NEM CSINÁL!

És ez az igazságtalanság a köbön-aki kétkezű munkával szerzi meg a pénzt,annak keveset adnak,mint aki nem csinál mást,csak futkozik vagy énekel.Azt mondom,hogy inkább az ő fizetésükből kéne levonni egy-két millió forintot..

..és az olyan embereknek kéne odaadni,akik önzetlenül dolgoznak,és nem lopnak,csalnak vagy hazudnak.

2010. máj. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

:/ Non nem jó..hát a bnömék most mentek el a gyámügyre h nem birják a szüleiknél(ikrek)

és elmennek ont így élek mint ze neked is azt ajánlom h fordulj gyámügyhöz asszem

13/L

2010. máj. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!