Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy kibírjam...

Mit csináljak, hogy kibírjam őket? Ez már sok nekem.

Figyelt kérdés

Szóval a szüleimről lenne szó. Nem nagyon szeretem őket, apámat sem anyámat sem. Anyám mostanában állandóan szabadságot vesz ki és egésznap nem csinál semmit, csak mamámat dolgoztatja. Többször rászóltam már, de nem érdekli. De még csak ez lenne... mindig lejárat a suliban a barátaim előtt ismerőseim előtt , ezért nem hozok már senkit hozzánk. Nem lehet vele beszélni. Apám egy idegbeteg . Ha van valami probléma mindig ordibál, nem lehet vele se megbeszélni semmit pedg én tényleg türelmesen normális hangnemben beszélek velük akkor is... sohase ad pénzt, vagy pedig csak nagyon ritkán. Mindig ég a fejem, hogy én hozom a legkevesebb pénzt az osztálykirándulásokra meg mindenhova, nekem sincs pénzem mert nem adnak, és ha van akkor meg ruhákat meg cuccokat veszek mert ugye ők azt nem vesznek vagy könyörögni kell érte, vagy mint a multkor apám ott ordibált a pláza közepén hogy nem vesz farmert, mindenki hülyének nézett. Nem kevés a fizetése, de elég sok adóságunk van persze ezt bizonyos foig megértem de mindig csak ralytam aar spórolni, elveszi a mobilomat , azt is tesi után le se zuhanyozhatok ilyesmik ... :O

és mindenért engem hibztat, és minden nap van veszekedés az anyagiaról meg úgy mindenről. Nagyon nehéz egy napot is kibírnom velü, a bátyámat sikerült pszichiátriai intézetbe juttatniuk, de anyám nem képes beismreni hogy miatta volt, egyszerűen ugyanúgy viselkedik, ugyanazt kezdi játszani velem mint a bátyámmal. A multkor volt, hogy már vagy 4 éve ugyanaz a táskám van és már úgy néz ki... és mondtam nekik hogy vegyenek újat, de le se sz@rták, ami engem nagyon felhúzott és életembe először kiejtettem a szom hogy: nézd már meg a táskámat b@zd meg! ő erre pofon vágott anyám enkem jött, és meg bőgve elrohantam otthonról és késő este mentem vissza, erre ő előáll hogy kérjek bocsánatot és hogy ismerjem el, hogy milyen csúnyán iselkedtem elü stb stb.. hozzáteszem táskát azóta se vettek mamámnak kellett vennie egy kínait... mit tegyek??!! elegem van hogy mindig csak nyelek és a vége mindig csak sírás lesz...


2010. máj. 17. 22:33
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
bocsi a sok helyesírási hibákért, de azt hiszem egy kicsit siettem a gépeléssel...
2010. máj. 17. 22:37
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg nagyon nehéz Magyarországon az élet. Ugyan az a fizetés és dupla árak vannak. NAgyon nehéz de értsd meg őket.

Milyen iskolába jársz? Tanulj rendesen,hogy könnyebb életed lehessen.S bármennyire nehéz,mond nekik,hogy szereted őket-nem képmutatásból,szükségük van rá, s egy idő után ha jó példát mutatsz,eluralkodhat a szeretet köztetek...utána a pénz is könnyebben jön.

2010. máj. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
próbálok rendesen tanulni, mert nem akarok úgy élni mint ők, azt tudom hogy milyen ne legyek, meg van előttem a példa. Elég nehéz suliba járok.
2010. máj. 17. 22:42
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez az uccsó válasz kicsi érdekesre sikeredett.

Sztem érdemes úgy gondolni a dologra, hogy vagy te, és vannak ők. Ők csinálják a maguk dolgát, te pedig csináld a magadét. Kábé ezt akarta az előttem szóló is sugallni. De szerintem azért nem fog eluralkodni a szeretet, mert van pénz. Ahhoz több kell annál, szerintem. Mert a pénz lenne az alapja mindennek, de megfelelő attitűd is kell. Gondolj arra, hogy te is egyszer felnősz, és akkor majd azt csinálsz, amit akarsz. Nálam ez bevált, nekem mondjuk az anyukámmal voltak gondjaim, állandóan veszekedtünk. Miután apám egy számmal arrébb költözött, még többet veszekedett velem. Az öcsém megúszta a dolgokat. Elfogadónak kell lenni, mást úgysem tehetsz...

2010. máj. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó, azóta megint itthon vagyok. De anyám azóta csöndesebb lett, mert beteg nagyon szegénykém... De a lényeg, hogy mindenki a saját életének irányítója. És egyszer úgyis kirepül mindenki a családi fészekből. Nem jó a harag. De az anyám mindig elutasította a szeretetemet, vagy nem tudta megérteni, hogy jóban akarok lenni vele. Mondjuk most nekem vannak gondjaim, úgyhogy most ez a baj...
2010. máj. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos általános jelenség, hogy nagyon elbutult, elprimitívűlt, az a korosztály. A krém ott van a józsi barátban.

Velük szerintem semmit nem tudsz kezdeni. Magaddal foglalkozz, és ne csak a külsőddel.

2010. máj. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 clint válasza:
100%

Sztem lehet, hogy anyukád miatt idegbajos apukád...

Sajnos nem tudsz sokmindent tenni, ki kell bírnod, hátha később össze tudsz költözni valakivel, vagy le tudsz lépni, ha majd 18 elmúltál. Sajnos sok családban ez a helyzet.

2010. máj. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
magammal foglalkozom! ezért voltam egy évig koleszos, de kijöttem mert tanulni nem tudtam bennt. És tanulok, és ahogy tudom összekuporgatom a pénzemet a fősulis éveimre.
2010. máj. 17. 22:52
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok nagyon okoskodni, de könnyen lehet, hogy az anyukád nem állandóan szabadságot vesz ki, csak ezt mondja nektek. Könnyen lehet, hogy valamiért elbocsátották a munkahelyéről vagy esetleg táppénzen van, mert idegileg kimerült. Egyik sem túl bíztató. Ez megmagyarázná az állandó veszekedést a pénz miatt. A családfőnek - apádnak - nagyon nehéz dolga van, mert tőle várja mindenki a megoldást, ő egyszemélyi felelősnek érzi esetleg magát, hogy a családban egyensúlyt tartson. Ez nagyon nagy teher. Könnyen lehet, hogy a nagyanyád "villámhárítónak" jár át hozzátok, hogy kevesebb legyen a veszekedés. Az is valószínűsíthető, hogy ha sokat veszekednek, akkor a magánéletük sincs éppen a topon. Ebben a helyzetben a gyerekek felelőssége is nagy, mert egy puskaporos hordóban tanulni sem lehet (szerencsére jön a nyári szünet) és így te is stresszes leszel a suliban.


Azt tanácsolnám, hogy ülj le beszélgetni valamikor anyukáddal. Kérd meg, hogy kezeljen annyira felnőttként, hogy mondja el mi a problémájuk, hogy megértsd, mert ez a helyzet kiborít. Ha megtudod az okokat, talán az segít majd a probléma megoldásában is. Több pénz ettől még nem lesz, de talán a családi béke egy kicsit helyreállhat.

Szorítok.


F/40+

2010. máj. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
szia..tnulj mindenképp és próbálj valami jó munkát szerezni... most csak ennyi jut eszembe.
2010. máj. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!