Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben jogilag visszakö...

Ilyen esetben jogilag visszakövetelhetik az esküvőre költött pénzt?

Figyelt kérdés

A családom teljesen megőrült. A bátyám nem rég nősült meg, és az esküvő nagyobb költségeit a mi családunk (főleg nagynéném és a nagyszüleim) állták. Azt hittük, kedves gesztusként, mivel mi semmit sem kértünk, bátyámék beérték volna egy szolidabb lagzival is, de ők ragaszkodtak hozzá. Elhintették párszor az igényeiket, hogy milyen zene legyen, hogy nézzen ki a menyasszony (milyen sminkje legyen, milyen csokra legyen, mert konzervatívak), kiket hívjanak meg, mennyi alkohol legyen (konkrétan 200 főre volt 60 üveg pezsgőnk, mondván, hogy az esküvő nem lerészegedésre való) de arra nem gondoltunk, hogy ez követelés lesz.


Lezajlott az esküvő és konkrétan amellett, hogy folyamatosan érzékeltették velük, hogy mennyire rossz döntés, hogy egy ilyen nőt vett el bátyám, a végén elé tették a közel egymilliós számlát, feltüntetve rajta a legapróbb kiadásokat is (műanyag tányérok, névkártyák stb), amit kifizettek, hogy ezt márpedig ez az ő pénzük és kérik vissza, mert "hülyeségre szórták el és nevetséges volt az egész". Bátyámnak persze esze ágában sincs megadni az állítólagos tartozást, nem is tudná, csak attól tartunk, hogy ebből komolyabb ügyet képesek csinálni. Az már nem érdekli őket, hogy milyen lesz a viszony a családdal, mert az már így is reménytelen valószínűleg. A szűk családi kört (szüleink és a menyasszony családja) kivéve mindenkinek mi vagyunk most a fekete bárány.


Mit lehet ezzel kezdeni? Ők mit tudnának tenni ellenünk?


2017. máj. 7. 15:39
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

hehe ha valaki a kérdező mellé áll akkor ő a kérdező?

mert itt csak kötekedni s ellenségeskedni lehet?

ez szerinted valami törvényszerűség?

2017. máj. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Nem, csak sztem simán levenni, mikor ez a szitu.

Nem mindig van így, de èszrevehető, amikor viszont igen.

2017. máj. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Hát akkor ebben nem vagy túl jó, csak hiszed ezt magadról.
2017. máj. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"ha valaki utasitásából a saját pénzemet költöm akkor fiezsse az óradijjamat nem?"


Valószínű ez a mondatom miatt hiszed ezt. Itt gyakran megesik, hogy ha valaki egyes szám első személyben ír akkor felművelt emberek azt hiszik, hogy ő a kérdező. Pedig ez csak egy fogalmazásfajta.

2017. máj. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Megnyugtatok mindenkit, a sztori nem valós történet, csak az egyik karakterem nevében írtam, de szerintem ezek után nem tudom ezt elhitetni veletek. :D


Nem akartam valótlant állítani, emiatt szerettem volna tudni, hogy mit tehetnek bűntetlenül a hőseim.:) Egyébként igen, a sztoriban úgy szerepel, hogy a rokonság nagy lelkesen elvállalta a szervezés terhét és az anyai nagymama ragaszkodott ahhoz, hogy beszáll nagyobb összeggel, de akkor legyen normális esküvő, amin az egész család részt vesz, illetve akiket még ő akar. A pár hozzászokott ahhoz, hogy kötik az ebet a karóhoz, mivel ez az ág mélyen vallásos, de úgy gondolták, relatívak a szabályok. Mikor aztán elkezdték őket megkerülni (meglepetés gyanánt másra táncoltak, a menyasszony dacból más ruhát választott), akkor nemes egyszerűséggel visszavonták a nagylelkű ajánlatot és az ifjú pár elé tették az összes kiadást összegző listát. Ez viszont már megtörtént eset, egy jó barátom rokonságában valóban átnyújtott a nagymama egy listát, amin 10 évre visszamenőleg minden ajándék ára szerepel, hogy tudják, hol a helyük.


Ne veszekedjetek.:D

2017. máj. 9. 14:18
 26/29 anonim ***** válasza:
de mi szeretünk veszekedni
2017. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Bakker...és még mondják, hogy csóró nyugdíjasok...
2017. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Nah végigolvastam és 05-07 22:04-nek igaza van :D

Végülis a pénz költés is egy tevékenység, egy munka, ha úgy tetszik. A pár a volt a butus, hogy nem kért külön óradíjat a pénzt költésre.

Javaslom: a pár számolja össze az időt, amit a nagy lagzi megszervezésével töltött és nyújtsák be a nagyiéknak az elmaradt munkabérről szóló követelést!

Hiszen az idő pénz! :D

2017. máj. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Bérköltekezés. Vállalom, hogy elköltöm a pénzed de csak ha megfizetsz érte.
2017. máj. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!