Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elmennétek, esetleg elmente...

Ti elmennétek, esetleg elmentetek 1-2 hónapos babával esküvőre?

Figyelt kérdés
2016. aug. 30. 10:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. aug. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A babának nem hiányzik, a szertartás alatt ha nyűgösködik mindenkit zavar. Felesleges.
2016. aug. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha nincs gyerekmegőrző funkció, akkor ki van zárva. A 2 hónapos baba sem szereti azt a zajt, tömeget (mg az is az zaj neki, ami a ceremónia, most nem is feltétlenül a lagziról beszélek), ráadásul a többi vendéggel együtt is taplóság. Baba bőg, ordít, babának szopiznia kell... a legtöbb szülő ezt nem is tudja kezelni. Én vagy lepasszolnám egy ismerősnek, rokonnak, vagy hívnék bébiszittert... ha meg nem megoldható, akkor nem mennék az esküvőre. Sztem a esküvő pár megérti.
2016. aug. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Még túl pici. Neki is kényelmetlen lenne. Nekem is. És ha rázendít, akkor a többieket is zavarná.
2016. aug. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1-2 hónapos baba még nagyon pici ahhoz, hogy több órára kizökkentsük a megszokott környezetéből és szerintem a szülő sem tud önfeledten szórakozni.

Az én esküvőmön több gyermek is volt a meghívottak társaságában a legfiatalabb 2 éves volt. Egy művelődési házban volt megtartva a lagzi. Ott volt egy olyan terem ahol én is átöltöztem és ott volt a gyerekeknek olyan hely ahol letudtak pihenni. A szülők néha rájuk néztek nem is volt ezzel gond. talán egy családi háznál megtartott esküvőnél vagy olyan helyszínen meglehetne tenni, hogy egy különszobába utazóágyat vinni és abba fektetni a babát. De éttermi helyszín esetén ez szerintem kivitelezhetetlen.

2016. aug. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Mi mentünk, de a baba nem. 7 hetes volt, nagyon közeli barátaink esküvőjére mentünk.


Most előkapartam a meghívót :-) 5kor volt a szertartás, előtte megszoptattam, szertartás után hazajöttünk, újra megszoptattam és hagytam itthon tejet meg tápszert is. Anyósom volt vele, 11 körül értünk haza. Jól éreztük magunkat, beszélgettünk és táncoltunk az ifjú párral, akik örültek nekünk :-)


A mi esküvőnkön is volt baba: nővérem fia 4 hónapos volt, végigaludta a szertartást. Barátnőm fia olyan fél éves lehetett, ő kicsit nyafizott, az apja kiment vele. Egyikük sem zavarta az esküvőt. A legtöbb esküvőn a rokonok-barátok is sugdolóznak a szertartás alatt, egy kis nyafogás sem rosszabb :-)

2016. aug. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Minket hívtak akkor, amikor 3 hónapos volt a gyerek, a férjem unokatesójának az esküvőjére. Én nem mentem, elküldtem őt egyedül, mert ráadásul tanúnak is felkérték, nagyon jó viszonyban vannak. A babánknak viszont sok lett volna az egész, bő 200 km-re volt tőlünk az esküvő, nem is bízhattam volna senkire (értelemszerűen az egész rokonság, anyósék is hivatalosak voltak, az én szüleim pedig más városban élnek), nem láttam értelmét, hogy ennyit utazzunk, aztán beüljünk a szertartásra, amit esetleg végigordít, majd egy mindkettőnk számára kvázi idegen házban kuksoljunk ketten, mert a buliba már amúgy se mentem volna vele. Így aztán mi otthon maradtunk, volt egy kis tüsszögés a família részéről, de nem foglalkoztam vele.
2016. aug. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az esküvő szeptemberben lesz, a lányunk akkor lesz 1,5 hónapos. Unokanővérem megy férjhez. Polgári szertartás lesz csak, ami ráadásul az utána lévő vacsora, lagzi helyszínén lesz megtartva kültéren. Autóval 10 percre lesz tőlünk a helyszín, tehát nem kell kilómétereket utaznunk. Mi arra gondoltunk, hogy a polgári szertartásra mindenképpen elmennénk, kikérő ilyesmi nem lesz, tehát elég a szertartás előtt 10 perccel megjelennünk. Mivel kültéren lesz, a lányommal bármikor el tudok vonulni arrébb ha nyűgös lenne, a vacsorára meg annak fejében maradnánk, hogy hogy viseli a lányom, milyen napja lesz éppen stb. Bármikor meg tudnám szoptatni, és tisztába is tudnám tenni, mert a pár felajánlotta, hogy lesz egy szobájuk bent ahol át tudnak öltözni és a nászajándékokat tudják összegyűjteni, hogy oda bármikor bemehetek kérdezés nélkül. Még nagyon gondolkozom, hogy jó ötlet-e, de így szerintem nem lenne olyan vészes. Bár időjárás függő is, mert ha hűvös, esős idő lesz, akkor lehet, hogy csak a férjemet "küldöm el".
2016. aug. 30. 11:31
 9/17 A kérdező kommentje:
Nálunk este 18:30-kor lesz a szertartás, utána 19:00 körül vacsora. 20 óra körül mindenképpen eljönnénk, meg ahogy írtam a vacsorára is annak függvényében maradunk, hogy hogy érzi magát majd a lányom, lesz-e valami baja stb. Nyilván ha éppen rossz napja lesz, vagy fájni fog a pocija el sem indulunk, meg olyan előre ezt nem is lehet tudni.
2016. aug. 30. 11:33
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

1,5 hónapos elég pici még, de ha jó az idő, ilyen körülmények között bevállalható a szertartás. Azt meg úgyis tudni fogod akkorra, mit bír a baba, a napirendjét (fürdés, esti szopi, alvás) én nem borítanám fel a vacsi kedvéért, ha ott helyben mindez megoldható, nem zavarja az idegen környezet, akkor oké.

Amúgy azért írtam, hogy "küldtem" a férjemet, mert nélkülünk nem akart menni, meg kellett nyugtatnom, hogy engem egyáltalán nem zavar a dolog.:-)

2016. aug. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!