Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elmennétek, esetleg elmente...

Ti elmennétek, esetleg elmentetek 1-2 hónapos babával esküvőre?

Figyelt kérdés
2016. aug. 30. 10:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%

én voltam 6 hetessel.DE... itt jön a de :) a szertartás katolikus egyházi volt, akkor pont aludt (több másik babával, bár ő volt a legfiatalabb a babakocsikban). szóval nem egy zajos szertartás nem zavart. A polgárira nem mentünk be.

Utána volt hely szoptatni, a lagzirészben míg világos volt volt velünk. amikor indult a nagy hepaj, akkor nagymama vigyázott rá picit. persze aludt. köv szopikor meg hazamentünk.

És az esküvő, szertartás a lakásunktól nagymamától egy kmes körön belül volt. És gyakorlatilag tesó akinek az esküvőjén voltunk, akkor már 15 éves barátságról volt szó. Szóval ha nem ennyire közeli barát, akkor bizony nem mentünk volna. Így azért más volt, hogy eleve csináltak nekünk a babával helyet, plusz menyasszony örült nekünk, szerinte szerencsét hoztunk egy babával, mert náluk családi fiatalok idősek mindenki jellegű esküvő volt.


szóval én voltam, de bevallom többségében ilyen fiatal babával nem mentem volna max a szertartásra és annyi.

2016. aug. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

nálunk most volt esküvő a családban.volt akinek ennyi idős vagy picit idősebb babája volt(de 1 év alatt). nem hozták el a gyereket egyik pár sem, de ők eljöttek.

az egyik pár a két szertartás után hazament és megette,lefektette a gyereket,utána visszajöttek. a másik pár meg kb éjfélig ott volt,utána mentek csak el. rokon vigyázott addig mindkét esetben a gyerekekre. ha van anyatej vagy tápszer előkészítve,akkor szerintem semmi baj nem lehet, inkább bízd valakire, ne hurcold el egy esküvőre.

egy 1-2 hónapos baba immunrenszere még nem olyan jó, én pl nem vinném be csomó ember közé.+ neki ez elég stressz. és az is lehet,hogy a szertartás közepén kezd el üvölteni. elég kínos és az ifjú pár sem őszinte mosollyal fog rátok nézni közben. én nem vinném magammal az ennyi idős gyereket. ha más nem akkor én otthon maradnék és a párom képviselné a családot.de mondom, ha van lehetőség akkor rokonra bíznám arra a pár órára. egyszer el kell vágni a köldökzsinórt. nem hal bele,ha pár óráig anya nélkül lesz

2016. aug. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Az a baj ugye, hogy a rokonság mind az esküvőn lesz az én oldalamról, a férjem szüleire pedig nem szívesen bíznám úgy, hogy nem vagyok ott. (Idősek már, meg sajnos anyósomban sem bízom, hogy megértené amit mondok neki, hogy mit hogyan csináljon, vagy éppen ne csináljon. :S)
2016. aug. 30. 14:10
 14/17 anonim ***** válasza:
56%
Ezzel egy baj van... nyers leszek sztem. Most jó azt gondolni, hogy jaj, hát ha nyűgös, elvonulunk majd. Csak hogy amikor már nyűgös, akkor már zavarja a ceremóniát általában (főleg hogy azért a szülők nagy része is szeretné nézni a ceremóniát, és hajlamosak legyinteni a nyűgösködés első, talán nem is annyira látványos jeleire), meg ha nem a szélére ültök az utolsó sorban, akkor a kivonulás is zajos. Ha nem a párt zavarja, akkor a vendégeket, hogy nem hallják jól a pap beszédét meg az eskütételt (én is voltam ilyen esküvőn, ott hozták a 2-3 éves gyereket, egy ideig csendben is volt, aztán elkezdte az eskütétel kellős közepén jó hangosan, hogy De én nem itt akarom ülni!... épp a legfontosabb részről maradtunk le emiatt, és azért láttam bosszús tekinteteket... jó, mondjuk itt az anyja le se csitította utána...), és lesz olyan, aki nem érti meg, milyen a gyerek, és téged fog ekézni a hátad mögött.
2016. aug. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
93%
A szertartásra semmiképpen se vigyétek be. Csak szétbarmolja, ha elkezd üvölteni. Hagyjátok meg a szép pillanatokat az ifjú párnak, ez az ő nagy napjuk, nem a kisbabátoké.
2016. aug. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A baba úgyse fogna fel belőle semmit, max nyűgös lenne, amiért elrángatom a megszokott környezetéből, a többi vendéget, és a párt pedig valószínűleg zavarná, ha sírna, vagy valami. Ha nem tudnám rábízni valami megfelelő emberre (nagyszülő, jóbarát, akárki), akkor inkább nem mennék.
2016. aug. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék!
2016. aug. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!