Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvőre ti meghívjátok/meghív...

Esküvőre ti meghívjátok/meghívtátok a nagyszülők testvérét is?

Figyelt kérdés

Számomra a rokon az addig tart, hogy szüleim, az ő testvéreik és az családjaik (tehát unokatestvéreim), mamám és papám.


De barátom ki volt akadva, hogy most a bátyám esküvőjére rokonság közül csak ennyien voltak meghívva (9 személy), a többiek barátok voltak. Mert hogy pl. a mamám testvére is a rokonunk. De nekem mi közöm lenne hozzá? Szerintem ez már elég távoli rokonság és a saját esküvőmre sem hívnám meg.


2016. aug. 11. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire szoros a kapcsolat. Nálunk meg voltak hívva a nagyszülők testvérei és a gyerekeik-unokáik is, de a mi családunk eléggé összetartó. Ha alig ismered őket, nyilván nem kell meghívni.
2016. aug. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem hívtuk meg, egyikőnk oldaláról sem, csak a nagyszülők, szülők, testvérek(és párjaik), nagynénik, nagybácsik és első unokatestvérek voltak meghívva, valamint a közeli barátok. Igy voltunk 55-en. Ha minden rokont meghívtunk volna akihez bármi rokoni szál fűz szegről-végről, kb 150 vendég lett volna! Mi arra törekedtünk, hogy valóban olyan személyek ünnepeljenek velünk, akik részesei az életünknek és a mindennapjaink, így olyan rokonok akikkel 15 évente talàlkozunk, vagy éppen abszolút nem vagyunk kapcsolatban, nem voltak hivatalosak. Volt aki megsertődött, azaz arra számított, hogy hívjuk(mint utólag kiderült), holott konkrétan utálnak bennünket és a családomat, de képmutatásból jött volna vígadni:)
2016. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én is pontosan így gondolom ezt. Mi kb. 70-en voltunk most, de mindenkit ismertünk rendesen és így sokkal jobb volt ünnepelni. Én voltam 2 esküvőn, ahova a barátomékat hívták meg, de igazából még ők sem ismertek ott senkit, nem hogy én, és ott vagy 300-an voltak.


Barátom furcsálta ezt, h nincsen mindenki emgvívva, de mondtam is neki, hogy az esküvő nem arról szól, hogy mi jól érezzük magunkat a családunk/barátaink körében?


Erre ő, hogy ahhh ez nem így megy, mert akkor jön a sértődést, mert hogy ők nem lettek meghívva. Erre én, hogy kit érdekel, hogy megsértődik egy olyan rokon, akivel nem is tartja a család a kapcsolatot? Nem tök mindegy, hogy otthon puffog-e? Erre ő, hogy nem, mert a családot nem lehet szégyenbe hozni.


De nekem ez nagyon fura. Én nem fogom az ő anyukájának meg apukájának a rokonait meghívni az esküvőre csak azért, hogy ott legyenek. Én nem velünk akarok ünnepelni, hanem a mi rokonainkal és az számomra a mamáig és a papáig tart.


Mondjuk nekünk még nem esedékes az esküvő, csak kicsit elgondolkoztam ezen, hogy én vagyok-e túl "szőrös szívű" a meghívással

2016. aug. 11. 18:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hivatalosak voltak a nagyszülők testvérei is, meg a gyerekeik is. Mondjuk mi velük is tartottuk a kapcsolatot rendszeresen.
2016. aug. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is hivatalosak volt a távolabbi rokonok is. Velük is volt állandó kapcsolatunk, ha nem is napi szinten.
2016. aug. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

"Én nem fogom az ő anyukájának meg apukájának a rokonait meghívni az esküvőre csak azért, hogy ott legyenek. Én nem velünk akarok ünnepelni, hanem a mi rokonainkal és az számomra a mamáig és a papáig tart."

Azért nem ártana észben tartani, hogy ha egyszer lesz esküvőtök, abba neki is lesz beleszólása. Bár kétlem, hogy lesz esküvő, ha így hatalmaskodsz.

Egyébként, ahol normális a kapcsolat, ott szerintem simán be kellene férnie a vendégek közé a nagyszülők testvéreinek is.

2016. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én úgy vagyok ezzel, hogy mivel neki nem fontos az esküvő (akárcsak a legtöbb férfinak sem) akkor meg is szóljon bele, hisz neki tök mindegy mi történik. De nekem fontos, és a legfontosabb benne az, hogy csak olyanokat akarok magam körül látni, akiket kedvelek és szívesen beszélgetek is velük, mert csak így lehet jó a hangulat. És pont ezért, mert jó esetben csak egyszer van egy életben esküvő.


Valószínűleg úgy lesz kiküszöbölve nálunk, hogy a mi városunkba lesz az esküvő, a közeli rokonokat elszállásoljuk, de a távoli rokonoknak maguk kell állniuk, de nyilván ilyen áron már nem is olyan érdekes az esküvő, mert nem simán ingyen kaja/pia lesz, hanem utazni is kell hozzá

2016. aug. 11. 21:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az alapkérdésre válaszolva: A nagyszüleink nem éltek, sem a testvéreik, így ez nem merült föl. Ha éltek volna, és tartjuk velük valami minimális szinten a kapcsolatot, akkor szívesen meghívtam volna őket.


A barátod ne akadjon ki, hogy a te bátyád esküvőjére kit hívnak meg, mert neki ehhez pont semmi köze.

A saját esküvőjéhez viszont lesz. Az sem egészen igaz, hogy ha neki nem fontos az esküvő, akkor (ha mégis lesz), akkor semmi beleszólása ne legyen, kit hívnak meg.

Te foglalkozz azzal, hogy a te rokonságodból kit hívnál meg, ő meg azzal, hogy az övéből.


"csak olyanokat akarok magam körül látni, akiket kedvelek és szívesen beszélgetek is velük, mert csak így lehet jó a hangulat"

Mármint a TE hangulatod. A párod hangulata meg kit érdekel, ugye?

Ordít a gondolkodásodból , hogy TE, TE, TE mindig mindenben TE.

Igaz a barátod is azt képzeli, hogy csak úgy működhetnek a dolgok, ahogyan őnáluk szokás.


Ezek után csöppet sem volnék biztos, hogy egyszer lesz az életedben esküvő, de még abban sem, hogy ezzel a fiúval egyáltalán lesz.

2016. aug. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akivel tartod a kapcsolatot, és akit szeretsz, szeretnéd, hogy ott legyen, azokat hívd meg. A többiek attól még lehetnek a tágabb család részei, de valahol húzni kell egy határt, és ezt szerintem normális családokban meg is értik. Engem sem hívott meg a másodunokatestvérem az esküvőjére, ahogy én sem hívnám meg őt az enyémre. Nem azért, mert nem szeretem, hanem azért, mert nem tartjuk a kapcsolatot. Ahány ház, annyi szokás, tényleg sokan vannak, akik kötelezőnek érzik, hogy az összes, családfáról visszavezethető rokont meghívják, de szerintem ez elavult gondolkodás.
2016. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ha olyan férfival akadsz össze, akinek nem fontos az esküvő, csak neked, ezért úgy gondolod, hogy majd te kitalálod, mi hogy legyen, akkor kár is összeházasodni, mert úgyis elváltok. A házasságok nagy része valahogy így köttetik manapság, azért válnak el aztán kétharmad arányban azok, akik összeházasodnak. Ha van pénzetek bulizni egyet a családdal, és nem lesz ciki 4-5 év múlva (rosszabb esetben 1-2 gyerek után) elválni, akkor mondjuk mindegy.
2016. aug. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!