Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha meghívtátok/meghívjátok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha meghívtátok/meghívjátok a munkatársakat a lakodalomra, akkor a gyerekek is jönnek?

Figyelt kérdés

A vőlegényemnek kb 5 közvetlen munkatársa van, nekem 14. Nekem lenne, aki szeretnék a lakodalomra hívni, lenne olyan, akit csak a szertartásokra. De nem szerettük volna, ha ebből bármi sértődés lenne, így úgy döntöttünk, hogy mindenki jön a lakodalomra is.


Nem szeretnénk megszabni, hogy ki kit hoz, de érdekelne a létszámtervezés miatt, hogy ilyen esetben mennyire szokás hozni a gyerekeket is. Senkinek sincs kis gyereke. A többségnek 20 fölött gyermeke van. Egynek van 15 éves gyermeke. Vannak olyan munkatársaim, akiknek 3-4 gyermekük van.


Köszönöm


2015. márc. 22. 18:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
HA meghívod a kollégáidat akkor automatikusan hívod a családját is, és ebben a gyerekek is benne vannak. Nyilván a 20 éves gyerek már nem fog menni, de egy kiskorú még igen.
2015. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Mi hívtuk a kollégákat, és senkinek meg sem fordult a fejében, hogy családostól jöjjön. De bárhol voltam, a kollégák mindenhol magukban voltak... nyilván más a helyzet, ha egy kollégád van.
2015. márc. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk csak a családtagokat és max. nagyon közeli barátokat szokás családostul hívni, a többieket párral. Kollégákat viszont általában kifejezetten csoportban szoktak hívni, pár és család nélkül.
2015. márc. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Ha kiskorúak a gyerekek akkor azokra számolni kell/ene.

Legalábbis mi így számoltunk, és a meghívást is így inteztük, hogy a családot hívtuk meg.

Akinek már nagyobb gyereke volt ott a vendég kérdezte meg, hogy esetleg jöhetne-e.

Nem volt belőle probléma. De nálunk inkább csak kisgyerekes szülők voltak így evidens, hogy a család jött.

2015. márc. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Esetleg a meghívón az "önt és partnerét" kifejezés utalhat arra finoman, hogy legföljebb a párjával együtt várjátok.
2015. márc. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem munkatarsak kozott nem, de baratok kozott van, akiknek 10 ev koruli gyerekuk van. Toluk a meghivo atadaskor megkerdeztuk, hogy hogy tervezik a gyereket, elhozzak-e, vagy sem, tudnunk kell pontosan, mert gyerekeknek mas a dijszabas a vacsoran (olcsobbak). Az egyik baratnak 3 nagyon rossz gyereke van, nekik siman megmondtuk, hogy ez egy draga etterem, draga berendezessel es szepen megkerjuk oket, hogy probaljanak a gyerekekhez bebiszintert keresni es ne hozzak el oket, mert a parom testverenek eskuvojen 2 eve tortek-zuztak, rohangasztak, felboritottak egy asztalt es leszaggattak az eljen az ifju par feliratot, mert nekik epp az volt a vicces. Ezt nem szeretnenk ujra atelni, plane nem a mi eskuvonkon...
2015. márc. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Mi úgy számoltunk, hogy a családoknál min.4 fő, az egyedül állóknál + 1 fő.

Esküvő előtt 1,5 hónappal hívtunk fel minden meghívottat, hogy végül hányan jönnek el. Legalábbis azokat hívtuk fel, akik addig nem jeleztek vissza (nekünk bele volt írva a meghívóba, hogy kérjük jelezni, hogy hány fővel érkeznének az esküvőre+lakodalomra).

Az étterembe + 6 helyet kértünk az esetleges olyan szituációkra, amikor valaki mégis elhozná az egyik barátját/barátnőjét, stb.

Volt is ilyen meghívottunk, aki esküvő napján hívott fel minket, hogy "gond lenne-e" .. mókás volt!


A családosok tekintetében meg jellemző volt, hogy akiknek idősebb gyerekük volt, azok nem jöttek el (12 felettiek).

Viszont akiknek kisgyermekük volt, azok természetesen hozták magukkal. Talán egy vagy két család volt, akik megoldották a gyerekek elhelyezését a nagyszülőknél.

2015. márc. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
N értem miért lettem lepontozva azért mert nálunk nem volt probléma, hogy jöttek a gyerekek is.
2015. márc. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Kollégákat csak akkor szokás családostul meghívni, ha egyben a baráti körhöz is tartoznak. Ha nem, akkor csak őrájuk, maximum még a párjaikra vonatkozik a meghívás.
2015. márc. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Engem is hívott meg kolléga, eszembe se jutott volna elvinni a gyerekeket sőt még a páromat sem. Családtag, a legjobb barátnő esküvője más, de kollégát szerintem nem szokás pereputtyostúl hívni. Az személyenként akár 3-5 fő is lehet, ezt több kollégánál nem szokták bevállalni.
2015. márc. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!