Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dolgoznál-e a párod vállalkozá...

Dolgoznál-e a párod vállalkozásában 45 év fölött, alárendelve neki?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 21:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
62%
Hogy a fenébe ne! Ne csinálok hatalmi kérdést belőle. Az én menyasszonyom is vezetői pozícióban van és én a beosztottja vagyok. semmi bajom ezzel. A munkát el kell végezni. Egyébként érzem, hogy velem szigorúbb, hogy ezzel is példát statuáljon, de nem zavar, mert tudom, hogy nem viselkedhet kivételezően. A melóhelyen ő a főnök otthon pedig én. Egyébként mindig mondja, hogy szóljak ha túllép egy határt, de erre még nem került sor. Jó főnök és jó pár is. Nálunk nem okoz ez semmi macerát.
2010. máj. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
92%

A házastársak habitusán is sok múlik. Mi 8 éve dolgozunk egymás mellett, egymásért és nincsen semmi gondunk. Az együttműködésünk nem az alá- és fölérendeltségre alapul, mivel mindketten nagyjából ugyanolyan habitusú, kb. azonos képességekkel. Bármikor át tudjuk/tudnánk venni egymás feladatait, így ha - ne adj ég - valami katasztrófa történne egyikünkkel (mint mai 6:39 írta a példákban), a másik képes lenne tovább vinni a vállalkozást, az nem dőlne össze. Szerintem csak így szabad közös vállalkozásba kezdeni, különben (ismét 6:39 példájára utalok) kockázatos egy "lábon állni".

Tudomásul kell venni (és némi önismerettel fel kell ismerni, ha ide tartozunk), hogy nem mindenki született vállalkozói vénával. Ilyen esetben "egészségesebb", ha ez a fél egy másik munkahelyen, alkalmazottként dolgozik, így két forrásból jön a bevétel, két lábon áll a család.

2010. máj. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
92%
:)_
2010. máj. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
73%
Örüljetek hogy van munkátok szeritem...
2010. máj. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%

csak akkor, ha otthon én lehetek a főnök!

26.L

2010. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Párodnál dolgoztál,vagy máshogy alakultak a dolgaitok?
2022. nov. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!