Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A párom vállalkozásában...

A párom vállalkozásában lehetek én mint, gyeden lévő úgy alkalmazott, hogy segítő családtagként vagyok bejelentve?

Figyelt kérdés

A bibi az a dologban, hogy én manikűrösként dolgoznék, mint gyeden lévő és így lennék segítő családtad, de a párom az építő iparban dolgozik. Csak akkor lehetek segítő családtagként alkalmazva és úgy hogy gyeden vagyok, ha mondjuk ügyintézői alkalmazásban lennék?

Gondolom az építőipari tevékenység és a manikűrös szakma nem fér össze úgy, hogy én segítő vagyok.

Szóval ha egy vállalkozáson belül két külön tevékenységi kör van, akkor csak gyes mellett lehetek alkalmazoott, mint manikűrös ugye?

Annyira kevés a pénzzünk, hogy most csak nekem lenne munkám és a gyedet sem akarom vissza mondani, mert az a 20000FT is sokat jelent nekünk, mert a gyes csak 25000FT, a gyed meg 45000Ft nekem.


2010. márc. 1. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:

A kötelező egészségbiztosításról szóló 1997. évi LXXXIII. törvény 42/C. §-a alapján nem jár a gyermekgondozási díj, ha a jogosult bármilyen jogviszonyban díjazás - ide nem értve a szerzői jog védelme alatt álló alkotásért járó díjazást - ellenében munkát végez, vagy hatósági engedélyhez kötött keresőtevékenységét személyesen folytatja;


A keresőtevékenység fogalmát a családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény (továbbiakban Cst .tv.) 4. § d) pontja határozza meg.

E szerint keresőtevékenységnek minősül a munkaviszonyban, közalkalmazotti, közszolgálati jogviszonyban bírósági, ügyészségi, igazságügyi szolgálati jogviszonyban, Magyar Honvédség, rendvédelmi szervek, polgári nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos és szerződéses szolgálati jogviszonyában folytatott munkavégzésre irányuló tevékenység, továbbá szövetkezet tagjaként, vagy egyéni vállalkozóként, illetőleg társas vállalkozás tagjaként folytatott - személyes közreműködést igénylő - tevékenység.

2010. márc. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Cst-re hivatkozás téves.

Segítő családtag még lehetne is, a jogszabály szerint ne legyen díjazása.

2010. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!