Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki mennyit keres az adott...

Ki mennyit keres az adott szakmájában, vállalkozásában?

Figyelt kérdés
Óriási különbségek vannak egyes emberek megélhetésében. Érdekelne, kinek mennyit jövedelmez a hivatása, szakmája, vállalkozása. Valakinek problémát jelent a rezsi kifizetése, mások meg ügyesen, szépen gyarapítják vagyonukat. Köszönöm a válaszokat.
2011. júl. 22. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kezdem:


41 éves gazdasági ügyintéző vagyok. Egy cégnél dolgozom teljesen egyedül, felettem csak egy külsős főkönyvelő van, aki havonta beadja az ÁFA és SZJA bevallásokat az interneten, év végén megcsinálja a mérleget, eredménykimutatást.

A többi az én dolgom: munkaügyi dolgok, pénzügy, levelezés, számlázás, bérszámfejtés (kézi!), könyvelés (gépi), analitika, hulladék-nyilvántartás, bevallás, társadalombiztosítási dolgok teljes egészében, szerződések lebonyolítása, rohangálás cégbíróságra, helyi adók miatt, okmányiroda, bank, gépjárművek intézése, kiküldetések, megrendelések, bérfizetés, cafeteria-kezelés stb. + iroda takarítása.

Tehát minden, ami egy kisebb gazdasági szervnél előfordulhat.

Komárom-Esztergom megye, 24 év folyamatos munkaviszony, mérlegképes könyvelői végzettség, havi bruttó 125.000 Ft. + 18.000 Ft étkezési jegy (de csak 2 hónapja).

2011. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jelenleg nem a szakmámban dolgozom, hanem irodai adminisztrátorként egy cégnél(9 hónapja): nettó 110ezer+8ezer étkezési jegy+BKV bérlet havonta + negyedévente 9ezer Ft tisztítószer.


Korábban óraadó tanárként dolgoztam. Heti 14 órából csak 8-at fizettek ki. Így kaptam havi 32ezret.


Eladó is voltam, ott olyan nettó 90-et kerestem.


Az túlzás, hogy elégedett lennék, mert nem is gondoltam, hogy Pesten sem fenékig tejfel az élet. (albérlet,rezsi,kaja,utazás stb.) De nem elégedetlenkedem, mert örülök, hogy a munkanélküliség és a mellékállások után van főállásom.

2011. júl. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is örülök, hogy van állásom, ugyan jelenleg gyeden vagyok, de úgy érzem, amit keresek (nemcsak én, hanem látom mások is) nem elegendő a megélhetéshez. Én is alkalmazottként dolgozom, bár az utóbbi időben már nettó 110 e Ft-ot kerestem (főiskola elvégzése után). De ebből nem tudok tervezni. Párom hónapokig munkanélküli volt, most van állása, de kevesebb kap mint az én gyedem. Van egy kislányunk. A lakásunkon hitel. Spórolok, de van egy határ, ami után már nem megy. Valamit enni kell. Városi lakásban élünk, még azt sem tudom megtenni, hogy alapvető zöldségeket, gyümölcsöket termesszek. Na, eleget sírtam. Nem tudom, ti ebből a keresetből mire tudtok félretenni?
2011. júl. 22. 12:16
 4/10 anonim ***** válasza:

10.35-ös vagyok.


Én lakást szeretnék majd, majd családot, de így. Ebből nem tudok annyit összespórolni. Esetleg, ha nagyon spórolok, akkor 8-10 év múlva talán tudok felvenni hitelt, hogy legyen lakásom.


:S ez van

2011. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
pilótának készülök. először itthon próbálkozok majd vmelyik társaságnál. nem olcsó a kitanulása( saját zsebből +10 millió, fősulin ~2 m) de egy magyar kadét fizetése 500 ezernél kezdődik, és a pilóták 1-3 milliót kapnak kézhez. ez függ a vállalt utak hosszától, idejétől, számától. átlagosan 1,6-1,8 milliót keresnek itthon.
2011. júl. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon jól hangzik ez a pilóta dolog. :)
2011. júl. 22. 20:15
 7/10 anonim válasza:

Autószerelő vagyok, a BKV-hoz akartam menni, de (ki tudja helyesen-e) tovább tanulok autószerelő technikusként. A BKV-nál 107ezret adnak+7e kajajegy+bérlet+tisztítószer+ruha és annak a mosása (szerelőknél nagy költség)

Nomeg a munkaidőnek kettőkor vége, talán otthon is lehet fusizni.


Én azt látom, hogy a legtöbb szakmában, (persze van sok kivétel, de nagy átlagban) elég nagy a szakadék. Vagy te vagy a főnök nagy kockázattal nyitsz valamit, vagy bejön vagy sem, de ha bejön és jól megy, akkor nem lesz gondod, vagy leszel alkalmazott "rabszolga", de akkor 120-140e-nél többet ne nagyon várj sehol. Ez az én látásmódom. A jövőt pedig úgy tervezem, hogy valami jó barátnőt szerzek aki keres szintén pl 100e-t én is pl 100e-t az már 200e, abból meg egy kis albérletben jól meg lehet élni, félretenni is lehet, aztán utána hogyan tovább, na az még jó kérdés.

2011. júl. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Faluban lakunk, Faterom 100e körül kereshet, pontosan nem tudom, édesanyám pedig létminimumot kapja meg körübelül. Előbbi egy gyárban dolgozik, utóbbi bolti eladó. Régebben tudtunk félre is rakni, de az utóbbi időben már nem nagyon lehetséges. Én diákmunkás vagyok, de a későbbiekben motorszerelő leszek. Mindent beleadok, hogy a legjobb legyek majd.
2011. júl. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A 23;23-nak nak üzenem le a kalappal elötted, csak így tovább. A kérdezőnek pedig azt, hogy bolti eladó semmiképp ne legyen mert gályázhat ntto:70-95 ezerért hétfőtől vasárnapig(a munkáltató elvárja) ellenben informatikusként vagy üzletkötőként akár 7 számjegyű is lehet a fizetése.
2011. júl. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mezőgazdasággal foglalkozom. Ezt láttam otthon és ezt szeretem csinálni. Nem tekintek rá munkaként afféle hobbiként fogom fel az egészet.Én nem panaszkodom pénz van jócskán bár reggeltől estig dolgozom . Látástól Mikulásig. Havi egy milliót megszoktam keresni vállalkozóként.Félre is tudok belőle tenni szerencsére. Hála a jó istennek a szüleim is támogatnak nem kellett elmennem albérletbe és nem szorulnak a segítségemre. Inkább én ő rájuk főleg ha kell egy jó tanács. Remélem ha megnősülöük akkor nem lesz a családomnak gondja. Én a jó egészség mellett szavazok a többi jön magától. 22F
2011. júl. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!