Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Akinek nincs munkája (főleg...

Akinek nincs munkája (főleg diplomások) miért várják el, hogy legyen munkahely? Miért nem csinálnak maguknak, ha már annyit tanultak, akkor miért nem hasznosítják a maguk vállalkozásában?

Figyelt kérdés
Miért várják el, hogy az állam adjon nekik munkát? Csak siránkozni tudnak!
2011. febr. 14. 07:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Elég ostoba kérdés!

Egy hasznot is hajtó vállalkozás beindítása nem elhatározás és akarat kérdése!

Kell elegendő kezdőtőke. Akinek az apukája nem pénzes,és nem tud neki adni tőkét,az honnan venne pénzt? A Bankok sem adnak ma már erre hitelt!

Ha esetleg van is kezdőtőkéje,akkor is kérdéses,hogy a vállalkozás által nyújtott termékekre,szolgáltatásra van-e piacképes kereslet?

Nagyon sok kisvállakozás megy csődbe így is.

De pl. egy pedagógus milyen vállalkozást alapítson? Vagy pl.egy biológus,stb?

Nem ártana több közgazdasági ismeretre szert tenned,

2011. febr. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Áh, akinek anyuci meg apuci a segge alá rak mindent, az ezt úgysem érti...
2011. febr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Ezt kikérem magamnak!


Tudod te egyátalán mennyibe van egy vállakozás beindítása? És nem mindenki szeretné vállalni a rizikót, amit az esetleges 0 bevétel, illetve ráfizetés jelent. Én pl fix pénzért szeretnék dolgozni, de 8 órás munka nincs.

Igen, siránkozok, de nem csak én, hanem más kisgyerekes anyuka is, akik nem tudják megoldani a gyereket, ha 10-12 órás műszakokat kéne vállalniuk.


Szerinted mi lenne a megoldás?


Amúgy nagyon szívesen vállalkoznék. Gondolom kitanítatsz, mert nem lehet akármilyen végzettséggel akármibe vágni. Meg adnál nekem kezdőtőkét, amiből, mgvenném vagy bérelném a helyet, beszerezném a felszerelést, engedélyeket stb. Vagy még adhatnál kicsivel többet, és akkor még valakit fel is tunék venni dolgozni, akkor már két ember járna jól!

Na, megegyeztünk?

2011. febr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Egyébként is rengeteg olyan szakma(diploma) van, amivel nem lehet céget alapítani, hacsak nem egy nagy céget alapít az ember 10-20 millióból és felvesz oda tapasztalt embereket.


Nekem nem volt erre 20 millióm!


Tervezőmérnök vagyok. Nem tudok kezdőként olyan céget alapítani amiben én mint tervező vagyok, mert nincs elég szakmai tapasztalatom és ezért még nem kaptam meg a megfelelő tervezői jogosúltságokat! Szóval a hozzám hasonló tervezőknek minimum 4-5 évet le kell húzni egy cégnél, hogy jogosultságok kapjak!

Vagy a céghez felvenni tapasztalt tervezőket, amihez sok pénz kellene!


Egyébként meg szerintem a diplomások töredéke tanult vállalkozás alapítással kapcsolatos dolgokat.


Ráadásul egy mérnök, ügyvéd szerintem inkább keresgél hónapokig munkát mintsem alapítson egy kis olcsóbb vegyesboltot. Mert ilyen diplomával kezdőként csak szakmán kívülit tud.

2011. febr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Ha ennyire nehéz egy vállalkozás anyagilag és tudásilag, akkor a politika rovatban miért fújol mindenki a többszázezret kereső vállalkozókra? Ha valóban többszázezer havi kivétje van a vállalkozóknak, akkor miért NEM éri meg kezdőtőkének hitelt felvenni?
2011. febr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Vállalkozó vagyok, és nincs apuci, anyuci. Semmit nem tettek a fenekem alá. 4 embernek adok munkát, fizetem a járulékokat, az adókat. Nincs diplomám, csak középfokú közgazdasági végzettségem.


Egy kisgyermekes anyukát is foglalkoztatok, alkalmazkodva ahhoz, hogy mikor tud jönni dolgozni a gyerek mellett.


A válaszaitok alapján én is kikérhetem magamnak...


Nem könnyű egy vállalkozást elindítani, csak akarni kell. Én már egy cégegyesítést is végigcsináltam (4 év - a bürokrácia miatt). Vannak nehezebbnek tűnő feladatok, de nem várom a sült galambot, meg a segélyt.

2011. febr. 14. 18:40
 7/14 anonim válasza:
67%
Igaza van a kérdezőnek,csak akarni kell!
2011. febr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szintúgy vállalkozó vagyok!Nullából kezdtem!Egy kis bátorság,ügyesség,kreativitás kell.

Nem mindenkiben van meg a vállalkozói hajlam.

2011. febr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"miért nem hasznosítják a maguk vállalkozásában?"

Szerinted egy munkanélküli, főleg kezdő egyetemistának mekkora tőkéje van? Egyenlő a 0-val ha csak apuci nem drog báró vagy hasonló aki csak úgy ad a kölykének tőkét.

De ha adsz tőkét akkor nagyon szívesen kamatoztatom a hatalmas tudásomat egy vállalkozásban..

2011. febr. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
Az "akarás" meg egy nagy humbug! A fiatal próbálkozok nagy % azért adósodik el, mert az "akarás" címszóval felvesznek minden szar hitelt és aztán természetesen jól rákúrnak. Mert még egy sikeres vállalkozással is nehéz tisztességesen fizetni mindent. Ezért ehhez több kell, mint szimpla tudás. A kis % akinek bejött, annak vagy mákja volt, vagy tisztességtelenül "játszik"
2011. febr. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!