Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Akinek nincs munkája (főleg...

Akinek nincs munkája (főleg diplomások) miért várják el, hogy legyen munkahely? Miért nem csinálnak maguknak, ha már annyit tanultak, akkor miért nem hasznosítják a maguk vállalkozásában?

Figyelt kérdés
Miért várják el, hogy az állam adjon nekik munkát? Csak siránkozni tudnak!
2011. febr. 14. 07:08
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

És akkor mit akarsz dolgozni? A diplomával? Milyen munkát tudsz elvégezni? Más adja hozzá a pénzét, hogy te dolgozni tudjál a diplomáddal? Ez érdekes gondolkodás. És gondolom, megkéred az árát a "tudásodnak". Csak legyen hol hasznosítanod.

Végeztél volna olyan szakmát, amiből pénzt is tudsz keresni.

Munkanélküli diplomás!? ma ez nagy divat. Én meg fizessek, hogy tudják neked nyomatni a munkanélkülit.

Akik szakmunkást végeznek, azok tudnak vállalkozást indítani, alkalmazottat tartani, a diplomások meg csak várják a sült galambot, hogy nekik adjanak munkát. A tudásuk nagyon sokat ér, csak pénzt nem tudnak vele keresni.

2011. febr. 19. 17:58
 12/14 anonim válasza:

Tisztelt kérdező!

Én nem vagyok se diplomás, se vállalkozó. Elfogulatlanul próbálom nézni a kérdést.


Sok olyan kisvállalkozót ismerek, akik szakmunkásként indítottak vállalkozást. A legtöbbjük eleinte feketén dolgozott, vagy alkalmazottként gürizett valahol. Kuporgatta a pénzét, és csak akkor váltotta ki a vállalkozóit, amikor már volt műhelye/gépparkja/kapcsolatai. És még így sem mindegyikük sikeres. A kisvállalkozók szóhasználatában a 'kreativitás' többnyire a számviteli törvény kijátszását, adócsalást jelenti. Persze ez nem mindig van így, de elég gyakran.


Én még nem láttam olyan vállalkozást, ami valóban a nulláról indult volna. Elhiszem, hogy van ilyen, de én még nem láttam.


Ezzel együtt (zagy ennek ellenére?) úgy gondolom, hogy nem mind vagyunk alkalmasak arra, hogy vállalkozóvá váljunk.


Diplomával jogos elvárás az, hogy valaki (alkalmazottként) több pénzt kapjon, mint egy nem diplomás. De csak akkor, ha olyan munkát is végez. Sajnos az oktatásunk és a munkaerőpiac egy kicsit szétcsúsztak. Pl diplomás az orvos is (hiányszakma, sok helyen nyugdíjból visszamaradt öreg processzorok dolgoznak, a fiatalabbak meg gyakran meglépnek külföldre, mert ha nincs egy jó hálapénzes klientúrájuk, akkor sovány a fizetés) és a közgazdász is (sokkal több közgazdász végzettségű ember van, mint ahány valódi közgazdász állás. az olyan állásokat, amiket egy közepesen idomított skótjuhászra is rá lehetne bízni, de közgazdászokkal végeztetik, azokat nem veszem figyelembe) és ott vannak az ámítástechnikusok, renszergarázdák, akik lehetnek diplomások is, érettségizettek is, úgysem ez számít, hanem az, hogy mennyire tartja karban a tudását, mennyire megy a fejlődés után. Persze az élethosszig tartó tanulás mindenkinek ajánlott, de azért vannak különbségek.


Ismerek diplomásokat, akik elvállalnak vacak melókat is (call center... diploma és stabil nyelvtudás nélkül elég nehéz bekerülni... közben meg egy monoton betanított munka, és gyakran a nyelvtudásra sincs szükség) és találkoztam már olyannal is, akit kirúgtak egy bankból, és azt mondta, hogy Ő nem vállal más munkát, csak hitelkockázatelemzést. (hööö? az még a bankon belül is egy apró szelet. biztosításra nem mer átugrani? másik bankban másik pénzügyi területen már nem mer újrakezdeni? panaszkodni tud, közben meg lenézi a bölcsészlánykát, aki a MekDonáccban adja neki a piriburit? Bölcsészlyányka esténkét fordítgat, próbálja bizonyítani, hogy jó, és reménykedik, hogy jövőre már lesz elég fordítói munkája (fordítóként még vállalkozó is lehet) és itthagyhatja a MekDonáccot)


Nem jó dolog társadalmi rétegeket homogenizálni. Emberi sorsok vannak. Nem hiszek a sablonokban.

2011. febr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Én még nem láttam olyan vállalkozást, ami valóban a nulláról indult volna. Elhiszem, hogy van ilyen, de én még nem láttam."

Ezt mondtam én is.


Egy vállalkozásnál nem az a lényeg, hogy valaki diplomás vagy szakmunkás. Mert a suliban nem tanítanak meg az üzleti világhoz és a pénzteremtéshez. Egy közgazdász sem tud pénz-teremteni, ezért sem lesznek gazdagok, csak beosztok jómunkások maximum ( már az sem, mert annak se veszik fel az embert..)

Tehát mi kell elsősorban egy vállalkozáshoz? TŐKE, mint sokszor említve volt. A tőke pedig szerencse, ügyeskedés, és gerinc kérdése. Utána a vállalkozás működtetése ugyancsak gerinc, ügyeskedés, szerencse kérdése.

Sokan nem tudnak gerinctelen gazemberek lenni. ( én sem)

Tisztességes vállalkozásból meg nagyon kevés van és ahhoz nagy szerencse kell, hogy 0-ról felépíts egy ilyen vállalkozást.


Szóval egyetértek az utolsó kommentelővel.

2011. febr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én értem a kérdező nézőpontját is és valóban igaza van, részben. Mert ugye az életünkhöz nekünk kell megteremteni a pénzt. Régebben azt vallottam, hogy az embernek joga van dolgozni és joga van munkahelyet kapni. De ez nem így van. Nekünk kell megteremteni a munkát. Vannak az állami munkahelyek, ez ok. Ez kell. De ezenkívül minden mást mi magunknak kell létrehozni. Mert a munkahely önmagától nem jön létre. A felháborodós válaszolók meg szerintem gondolkozzanak el ezen mielőtt mindent magukra vennének.

Azért írtam, hogy részben, mert valóban van sok kivétel.

2011. febr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!