Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondható-e a védőnő?

Lemondható-e a védőnő?

Figyelt kérdés
A párom külföldi, és bár öt évig járt itt egyetemre egyelőre a magyar nyelvvel problémái vannak. Úgy gondoltuk, hogy eljött az idő a gyerekvállalásra, és bár az orvost úgy választottuk, hogy beszéljen angolul, a kirendelt védőnő esetén nem választhattunk. A védőnő legutóbbi látogatása alkalmával mondta, hogy mivel a párom nem beszél elég jól magyarul, mindig mikor jön legyen ott valaki, aki tolmàcsol. Mivel ez elég gyakran és munkaidőben van, és a rokonaim nem Pesten laknak, így nehéz helyzetben vagyunk. Tudja valaki, hogy hogyan lehet angolul beszélő védőnőt találni, vagy lemondani, hogy jöjjön? Találtam korábbi cikkeket a témában, de nem tudom, hogy mennyire aktuálisak.
2017. ápr. 22. 10:49
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
53%
Mibe fogadunk, hogy a kérdező neje elég jól beszél magyarul, csak a védőnője hisztizik
2017. ápr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
79%

27!


Nem, nem tudom elmagyarazni, mert nem ismerem a szakmai kifejezeseket, hiszen nem vagyok védőnő, igy max az apnoe es a reflux jelentesevel vagyok tisztaban. De a védőnő is el tudná magyarázni, hiszen ha magyar anyukaval beszél, esélyes hogy nem szakszavakat használ, ha mégis, akkor azt is le kell hogy fordítsa emberi nyelvre. Ehhez pedig elég a középfokú nyelvtudas, hiszen ha a reflux helyett azt mondja, hogy vissza jön a tápszer, az apnoe helyett még hogy kimarad a levegő vétel, máris meg van oldva.

2017. ápr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
19%

Semmit

Kozold vele h igeny szerinti ellatast kersz

Ami azt jelenti h akkor keresed ha valami fontos

De ha az orvos mellet dolgozik pl egeszseges rendelesen vedono akkor hozza vidd a gyereket .

A hivatalosnak mond h ha info kell keress az orvost


Ennyi

Nalam evek ota mukodik...vagy 6 eve nem lattam a vedonot :-)

Nem is hianyzik a ven harpia ! :-D

2017. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
45%

Ja amugy elfelejtettem h ha kered akkor lehet vedonot valtoztatni

Beszelj a vezetovel h emiatt kernel olyat aki beszel angolul es ha a masiknak a kapacitasaba belefer akkor at tud venni. De itt harmas felallas van vagyis te jelzed a vezeto elfogadja es az uj is akkor jarhato

2017. ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
35%
Miért nem fordítasz neki te? Valami közös nyelvetek biztos van, a védőnővel meg azért olyan sokszor nem kell találkozni.
2017. ápr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor ahogy többen ajánlották megpró
2017. ápr. 23. 08:00
 37/39 A kérdező kommentje:
Köszönjük a válaszokat! Akkor ahogy többen ajánlották megpróbáljuk magunkat átkérni angol nyelvű védőnőhöz, ha nem megy akkor meg telefonon fordítunk.
2017. ápr. 23. 08:02
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Én magyarként csak angolul beszélek a munkahelyemen... A férjem szlovák, a közös nyelvünk szintén angol. A magyar csak ragad rá úgy, ahogy, pedig összesen öt másik nyelven beszél, nem hülye, de attól, hogy itt él, alig van szüksége a magyar nyelvre.


Amúgy vicces, hogy a diploma kiadásánál meg mindig az a kifogás, hogy jól van a nyelvvizsga követelménye ahogy van, mert aki nem beszél tisztességesen, az meg se érdemli a diplomát, mert különben hogy fogja szinten tartani a szaktudását meg izémizé. Aztán tessék ennyire megyünk az egésszel, hogy úgy se beszélik az emberek, csak a nyelvvizsga központok szedhetik a lét.


A szégyen meg inkább az, hogy nem lehet választani a védőnőt. Rengeteg külföldi él Magyarországon, akárcsak átmenetileg, ha már kitalálták ezt a kötelező védőnő dolgot, akkor gondolhatnának arra is, hogy ha idejön valaki expat-ként pár évre és esetleg gyereket vállal, akkor legalább ő tudjon már olyat választani, akivel érdemben kommunikálni is tud. A külfödiek se várják el nyilván, hogy a védőnő beszéljen mongolul vagy lengyelül, de ha már ők beszélnek a sajátjukon kívül egy vagy több világnyelvet és kötelezően rájuk erőltetik ezt a "szolgáltatást" akkor azért mégis csak vicces, hogy nem is választhatják kinél veszik ezt igénybe, hanem kapnak egy olyasvalakit, aki annyit se tud mondani nekik, hogy kukk. És ha konkrétan egy teljesen külföldi házaspár, azok akkor hívogassák át a szomszédot, vagy mi?


Ahogy áradnak ide a külföldi cégek, pl. nem rég jártam Kecskeméten, tele van némettel a város a Mercedes miatt, úgy kellene arról is elgondolkodni, hogy ha más nem is, de legalább a nyomorult magyarul nem, de németül/angolul beszélő külföldi választhasson már olyan személyt, akivel lehet érdemben kommunikálni.

2017. ápr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 keszi88 válasza:
73%

A védőnői szolgáltatás már nem lemondható...


Én gyakorló védőnőként vállaltam olyan csaladot ahol lengyel anyával angolul kommunikáltunk, külön vezető védőnői engedély kellett hozzá hogy ellássam őket mert egyébként nem az én körzetemben voltak.


Egyébként a védőnői szolgálat hungarikum ilyen formában sehol a világon nincs.


Valóban szükséges középfokú nyelvvizsga, illetve a főiskolán szakmai angol volt-de ez inkább ápolói szaknyelv volt...


De nekem 7 èv alatt ez az 1 család volt szóval gyorsan elkopik a tudás.

2017. ápr. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!