Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondható-e a védőnő?

Lemondható-e a védőnő?

Figyelt kérdés
A párom külföldi, és bár öt évig járt itt egyetemre egyelőre a magyar nyelvvel problémái vannak. Úgy gondoltuk, hogy eljött az idő a gyerekvállalásra, és bár az orvost úgy választottuk, hogy beszéljen angolul, a kirendelt védőnő esetén nem választhattunk. A védőnő legutóbbi látogatása alkalmával mondta, hogy mivel a párom nem beszél elég jól magyarul, mindig mikor jön legyen ott valaki, aki tolmàcsol. Mivel ez elég gyakran és munkaidőben van, és a rokonaim nem Pesten laknak, így nehéz helyzetben vagyunk. Tudja valaki, hogy hogyan lehet angolul beszélő védőnőt találni, vagy lemondani, hogy jöjjön? Találtam korábbi cikkeket a témában, de nem tudom, hogy mennyire aktuálisak.
2017. ápr. 22. 10:49
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
91%

Semmiképp sem kötelezhet arra, hogy szabadságot vegyél ki, azért mert ő jön.

Menjen el hozzátok, nézze meg a babát és utána hívjon fel téged,vagy te őt, és mondja el ha valami nincs rendben.

Ha probléma adódik a gyerekkel, vagy tanácsra van szükségetek, hívd fel te, nem muszáj az anyukának beszélni vele.

Én azt hiszem ez a hozzáállás a védőnő részéről csak azt mutatja, hogy ő mennyire fontosnak és nélkülözhetetlennek gondolja magát és szomorú, hogy semmi kompromisszumra nem hajlandó.

Csak és kizárólag feltételeket hajlandó szabni, amit elvár, hogy a család betartsa és nem törődik azzal, hogy milyen nehézség elé állítja a szülőket ezzel.

2017. ápr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
83%

"5 év alatt azért már nem szabadna, hogy nyelvi probléma merüljön fel nála. ...."


Könnyen beszélsz, amíg nem te kerülsz ilyen helyzetbe... Teljesen természetes, hogy egészen nagy különbségek lehetnek. Van pl. olyan, hogy valaki öt éve itt él angol nyelvtudással, de sokkal lassabban fejlődik a magyar nyelvtudása, mint másnak, mert 24 órából mondjuk 8-at alszik, a maradék 16-ból meg nem 16 órán át ömlik rá a magyar nyelv, hanem 12-t angolul beszélve tölt, mivel a munkája során is azt használja, nem a magyart. És akkor arról még nem beszéltem, hogy eleve vannak, akik könnyebben, mások meg nehezebben tanulnak meg egy másik nyelvet millió más faktor befolyása miatt.

2017. ápr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
62%

"telefonon is felhívhatja valamelyik rokont, amíg ott van a védőnő, hogy fordítson. Kihangosítja és kész."


Ez jó ötlet.

2017. ápr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
13%

"Főiskolát végzett emberről beszélünk, nem egy szakmunkasrol. De igen, a mai világban elég nagy szégyen, ha valaki nem beszél idegennyelvet. Szinten tartani meg igen egyszerűen lehet csak icipici értelem kell hozza: idegennyelvu filmek, könyvek, chateles, ha nincs lehetősége maskent."


Ha ez ilyen egyszerű lenne, nem lenne gond a magyarok nyelvtudásával, főleg, mióta boldog-boldogtalant felvesznek a felsőoktatásba és Dunát lehet rekeszteni a diplomásokkal...

2017. ápr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
43%

"Menjen el hozzátok, nézze meg a babát és utána hívjon fel téged,vagy te őt, és mondja el ha valami nincs rendben.

Ha probléma adódik a gyerekkel, vagy tanácsra van szükségetek, hívd fel te, nem muszáj az anyukának beszélni vele."


Ez is jó megoldás lehet.

2017. ápr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
18%

22!


Külföldön élek, nulla nyelvtudasrol középfokú nyelvvizsgaig jutottam el 2 év alatt. Pedig nincs felsőfokú vegzettsegem és heti egyszer 2,5 órát tanultam. Akarat kérdése.

A kérdező párja pedig egyetemre járt, ergo nem otthon aludt napi 20 órát és nyilván nem sikhulye, ha már bejutott egy egyetemre. Igenis elvarhato, hogy ha nem is tökéletesen, de igenis magas szinten beszélje a nyelvet

2017. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
46%

15ös, gondolom akkor te középfokú nyelvtudással el tudod magyarázni egy anyanyelvi angolnak,akinek nincs egészségügyi alapismerete mondjuk hogy mit is jelent igazából a ductus botalli nem megfelelő záródása, és az esetlegesen allergizáló étel után jelentkező reflux miatt kialakuló alvási apnoé igaz?


Kérdező, idéntől nem lehet lemondani a védőnői szolgálatot, de ebben az esetben lehetőség van rá hogy olyan védőnőt ajánljanak akivel tudtok kommunikálni.

2017. ápr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
41%

Ha itt egy védőnőnek kötelező szakmai angolt beszélnie, akkor ha én kimegyek Angliába és ott szülök, akkor az ottani védőnőnek v. hasonlónak kötelező szakmai magyart beszélnie, ha én nem tudok angolul. Mivel úgy gondolom, hogy nincs különbség angol és magyar ember között.

Egyébként, ha valaki 5 évet járt Magyarországon egyetemre, és itt is ment férjhez, akkor illő lenne már ennyi idő után magyarul beszélni legalább társalgási szinten.

2017. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
33%

Védőnő képzésben is KÖTELEZŐ a szakmai angol-német. Ha nincs meg belőle legalább 4 modul, akkor vagy leteszel egy szeknyelvvizsgát, vagy nem kapsz diplomát!


Nekem ezért nincs többek között dipim, mert szaknyelv a suliban szar volt, nem jártam rá, de a középfokú szaknyelvvizsgát meg nem láttam értelmét letenni. Ez van, amúgy is szar az egész védőnőség, semmi értelme.

2017. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó, ezt nagyon rosszul tudod.. védőnő vagyok, de nem volt kötelező szakmai nyelvünk. 4 félév tengi-lengi volt, ahol még vissza is fejlődött a nyelvtudásom. Sajnos a felsőoktatási nyelvképzés eléggé gyerekcipőben jár itthon.
2017. ápr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!