Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondható-e a védőnő?

Lemondható-e a védőnő?

Figyelt kérdés
A párom külföldi, és bár öt évig járt itt egyetemre egyelőre a magyar nyelvvel problémái vannak. Úgy gondoltuk, hogy eljött az idő a gyerekvállalásra, és bár az orvost úgy választottuk, hogy beszéljen angolul, a kirendelt védőnő esetén nem választhattunk. A védőnő legutóbbi látogatása alkalmával mondta, hogy mivel a párom nem beszél elég jól magyarul, mindig mikor jön legyen ott valaki, aki tolmàcsol. Mivel ez elég gyakran és munkaidőben van, és a rokonaim nem Pesten laknak, így nehéz helyzetben vagyunk. Tudja valaki, hogy hogyan lehet angolul beszélő védőnőt találni, vagy lemondani, hogy jöjjön? Találtam korábbi cikkeket a témában, de nem tudom, hogy mennyire aktuálisak.
2017. ápr. 22. 10:49
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
60%

Én meg ezt találtam.


"A szülők nem tagadhatják meg gyermeküktől a védőnői ellátást, ezt mondja ki a 2017. január 1-én hatályba lépett jogszabály-módosítás."

2017. ápr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
75%
Hoppá.Akkor egy régebbi írást találtam,akkor elnézést !
2017. ápr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
73%

Régebben valóban lemondható volt a védőnői ellátás, azonban ez most már nem lehetséges.


[link]

2017. ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
17%
Anyuka vigye a babat rendszeres vizsgalatra az anagolul beszelo doktorhoz. Ez igazolja, hogy a gyerek erdekei meg vannak, nincs elhanyagolva, nem kell vedono. Ilyen hulyeseget, vedono nem lemondhato!
2017. ápr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
73%
Csak halkan megjegyzem, hogy a védőnő képzés is főiskolán van, diplomával, amihez ugye kellene minimum középfokú nyelvvizsga...
2017. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
35%

Aha, és valószínűleg 10-20-30 évvel a diploma kézhezvétele után is tud még középfokon az, akinek a munkája során a legritkább esetben van szüksége a nyelvtudásra, a fizetéséből meg nem futja rá, hogy folyamatosan szinten tudja tartani magát egy-két kósza angolul beszélő szülő miatt.


Szerintem örüljünk, hogy vannak még védőnőink és becsüljük meg a munkájukat azzal is, hogy nem állítjuk be szégyennek azt, ami egyáltalán nem az.

2017. ápr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
27%
Ja, és a diplomához mezei középfok is elég, neki meg szakmai nyelv kéne, amit aztán végképp hol tarthatna szinten (ha meg is lenne neki legalább a diploma átvételekor - bár nem vagyok benne biztos, hogy a védőnőknek szakmai nyelvi anyaggal bővített középfok kéne a diplomához)?
2017. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
22%

9!


Főiskolát végzett emberről beszélünk, nem egy szakmunkasrol. De igen, a mai világban elég nagy szégyen, ha valaki nem beszél idegennyelvet. Szinten tartani meg igen egyszerűen lehet csak icipici értelem kell hozza: idegennyelvu filmek, könyvek, chateles, ha nincs lehetősége maskent.

De a kérdező párjának mi a mentség? Egyetemre járt, ami feltetelezi hogy intelligens ember, aki kepes tanulni. 5 év alatt azért már nem szabadna, hogy nyelvi probléma merüljön fel nála. ....

2017. ápr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
68%

Érdemes lenne összeírni egy szótárfüzetbe a fontosabb dolgokat, kifejezéseket, kérdéseket... valamennyit azért csak beszél a párod magyarul, nem?

Egyébként telefonon is felhívhatja valamelyik rokont, amíg ott van a védőnő, hogy fordítson. Kihangosítja és kész.

Másrészt viszont így 5 év után ideje lenne ráfeküdne a magyar nyelvre, nem kerülheti el mindig, hogy beszélnie kelljen és azt sem várhatjátok el, hogy MINDIG MINDENHOL legyen valaki, aki perfekt angol.

Jön a bölcsi, ovi, suli, stb... vagy akár csak boltba, játszótérre járás, közlekedés...

Nyilván bonyolultabbak a babával kapcsolatos eüs kifejezések, mint a hétköznapi nyelv, de itt az alkalom megtanulni.

2017. ápr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
30%

Az internet világában csak a lusták nem tudják szinten tartani a nyelvtudásukat ingyen (havi 2-3000 forintos netelőfizetési díjért), ezen nincs mit szépíteni...az a 10 szakmai szó kb, amire szüksége van, szintén megtanulható.


A magyarok csak szimplán lusták nyelvet tanulni

2017. ápr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!