Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondható-e a védőnő?

Lemondható-e a védőnő?

Figyelt kérdés
A párom külföldi, és bár öt évig járt itt egyetemre egyelőre a magyar nyelvvel problémái vannak. Úgy gondoltuk, hogy eljött az idő a gyerekvállalásra, és bár az orvost úgy választottuk, hogy beszéljen angolul, a kirendelt védőnő esetén nem választhattunk. A védőnő legutóbbi látogatása alkalmával mondta, hogy mivel a párom nem beszél elég jól magyarul, mindig mikor jön legyen ott valaki, aki tolmàcsol. Mivel ez elég gyakran és munkaidőben van, és a rokonaim nem Pesten laknak, így nehéz helyzetben vagyunk. Tudja valaki, hogy hogyan lehet angolul beszélő védőnőt találni, vagy lemondani, hogy jöjjön? Találtam korábbi cikkeket a témában, de nem tudom, hogy mennyire aktuálisak.
2017. ápr. 22. 10:49
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
6%

Te vagy a férfi?

Amúgy a védőnői szolgálat nem kötelező - ez esetben a gyámhatóság fog vizsgálódni.Azt már csak mellékesen említem meg, hogy szégyen, hogy egy védőnő nem beszél angolul, de az is, hogy a párod 5 év alatt, pláne egyetemi vegzettseggel nem beszél magyarul szinten elég szomorú

2017. ápr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
39%

Az orvosnál nem tudsz érdeklődni esetleg ?Te nem tudsz ott lenni ?(bár a védőnő nálunk csak úgy felbukkant mindig)

Amúgy egy védőnőnek nem kötelező a nyelv ? Szerintem érdeklődj az orvosnál,akár a védőnőt is megkérdezheted.

De azért nem árt vigyázni a védőnőkkel.Elég gúnyosak tudnak lenni,ha mázlid van.Mi pont ilyet fogtunk ki -.-

2017. ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
6%
Aztán mi nem volt hasznos? Hogy lemondhato a szolgálat, hogy szégyen hogy egy védőnő nem beszél angolul, vagy hogy egy éve Magyarországon élő nő nem tud magyarul?
2017. ápr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
78%
A védőnővel kell megbeszélni, hogy milyen egyéb lehetőségek vannak, mert ha nem laktok az isten háta mögött, akkor van rá esély, hogy váltsatok egy olyan védőnőre aki beszél angolul.
2017. ápr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
38%

"szégyen, hogy egy védőnő nem beszél angolul"


Miért is lenne szégyen? Egyáltalán konkrétan melyik angol tankönyvből kellett volna megtanulnia ezeket a szavakat, kifejezéseket, hogy pl. büfiztetni, tigristartás, lefejni, nyűgös, hozzátáplálás? És hogy vannak ezek angolul? Hadd tanuljunk! Köszi.

2017. ápr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván újat mondok neked, utolsó, de tudod létezik olyan, hogy szakmai nyelv
2017. ápr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
78%

nem is arról van szó, hogy hol kéne megtanulnia, mert vannak erre külön nyelvsulik. Az alap probléma, hogy olyannyira elvétve vannak angolul beszélő családok, hogy még az is elfelejti a nyelvet aki még valamikor tanulta.

Egyszerűen nem használják, mert nem kell, nincs benne gyakorlatuk, nincs rá szükségük.

Ebben semmi ciki nincs.

Az már más kérdés, hogy ha én elköltözök egy országba, akkor nem a másiktól várom el, hogy beszélje az én nyelvemet, hanem inkább én integrálom magam és tanulom meg a nyelvet, ami alapvető az ottani élethez.

2017. ápr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
64%
Ne foglalkozz vele. Nekem soha semmi hasznosat nem mondott a banya, aki hozzánk járt. Csak cseszegetett meg okoskodott, néha már nem voltam messze tőle, hogy pofán verjem. Persze én is hallottam legendákat kedves és segítőkész védőnőkről.
2017. ápr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
56%

Ilyenkor mindig aldom az eget, hogy nem lettem vedono. Pedig gyonyoru szakma, csak nemelyik anyukat lehet pofan vertem volna. 3 gyerekes mindent tud, neki egy "csoves vki" ne osztogasson tanacsot, az elso gyerekes anyukat, a ket mamika kar oltve segiti a 20-30 eves tapasztalataikkal.

Szegyen, hogy nem beszelnek a vedonok angolul? Mar ne haragudj, de jo, ha 100-bol 1 csalad van akinel kene hasznalnia.

Masreszt ebbol kiindulva, mindenki szegyelheti magat, a boltostol a gazszereloig. Meg mindig baromi kevesen beszelnek barmilyen idegen nyelven Mo.-n, gondolom nem tunt fel. :)

2017. ápr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
46%

,,A védőnői szolgáltatás igénybe vételről a lemondást a területileg illetékes Kormányhivatal Népegészségügyi Szervénél tudja megtenni, az ott dolgozó kistérségi vezető védőnőt megkeresve.

Sajnáljuk, hogy az Önök részére nyújtott védőnői ellátás nem kielégítő. Bízom abban, hogy a vezető védőnővel megtalálják a lehető legjobb megoldást.''


Ezt találtam.

2017. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!