Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A temetés kapcsán hogyan...

A temetés kapcsán hogyan reagáltatok volna a helyemben?

Figyelt kérdés

Apám apja meghalt. Nem nagyon tartotta vele a kapcsolatot, sőt. Életemben nem láttam, nem is ismerem. Még születésem után sem volt hajlandó látni.


Apám rokonaival sem tartjuk már a kapcsolatot évek óta; az unokatestvéreimet sem láttam bő 15 éve.


Nem mentem el a temetésre, eszembe sem jutott, hogy ott legyek. Számomra egy idegen az apám apja, sőt a rokonai is azok számomra egytől egyig. Viszont anya mondta, hogy a temetésen a búcsúztatáson az elköszönők közt az én nevem is ott volt. Valamint az egyik koszorúra is felkerült a nevem (csak tudnám, hogy...).


Jogosan vagyok mérges, hogy én is "belekeveredtem" akaratomon kívül a temetésbe? Úgy, hogy szó szerint nem volt közöm apám apjához és a családjával sincs semmilyen kapcsolatom?



2017. ápr. 19. 16:17
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

"Elég tapintatlan és ostoba volt"


Kérlek fejtsd ki, hogy mi is ebben pontosan a tapintatlanság és ostobaság.

2017. ápr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
85%

Én alapbol nem járok temetésekre,mert nem hiszek benne.Illetve én nem igy gyászolok.Ha illik,ha nem.Én ezt már megbeszéltem a családdal.Mára elfogadták.Igy nem várják el hogy részt vegyek,de azért a nevemet ráirják a szalagra,vagy bucsuzáskor megemlitik,ha ök ugy gondolják.

Szerintem tulságosan felfujod a dolgot.

2017. ápr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem meg totál jogtalanul osztjátok a kérdezőt.


Én nem olyan régen könnyesre nevettem magam majdnem a nagyanyám temetésén, amikor azt találta mondani a búcsúztató hölgy, hogy "minden unokájával szeretett együtt tölteni időt, rengetek vigyázott rájuk, nyaralni vitte őket, stb", amikor a nagyanyám olyan régen nem látott, hogy a nevemet is elfelejtette (nem, nem demencia agy időskori elbutulás) Ráadásul egy szekáns, rosszindulatú öregasszony volt, akit a végére minden rokona megutált, a saját nővére sem jött el a temetésére...Őszintén szólva én is kissé felháborodtam a sok hazugságon, amit ott összehordtak.


A kérdezőnek: Én teljesen megértelek, gondolom már csak azért sem szeretted volna, hogy rákerüljön a neved, mert ezzel is jelezni kívántad volna, hogy mennyire nem vagy része az elhunyt életének, és halálában sem akartál a része lenni. Szerintem jogos.


Jöhetnek a lepontozók :D

2017. ápr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
44%

Nem, utolsó, nem vagy ugyanabban a helyzetben. Te elmentél, ott ugyan megmondhattad, ha valami nem tetszik, egyébként meg semmi közöd hozzá, hogy ki mit hazudik össze, vagy sem. Ha nem tartottad vele a kapcsolatot, nem is ismerhetted igazán, lehet, hogy csak veled volt utálatos. Ha nem bírtad őt, akkor meg képmutatás is elmenni, de mielőtt füstölni kezdene az agyad a feszültségtől, ezt befejeztem.

A kérdező viszont el sem ment, akkor nem érdekelte, hogy mi van, akkor most mit pattog, mert ráírták a nevét egy nyomorult kis csíkra? Mi az ő neve basszus, hogy senki ki sem ejtheti az engedélye nélkül??

2017. ápr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
54%

Nem hinném, hogy csak velem lett volna utálatos, ha egyszer a saját nővére, és a 4 unokája közül 2 úgy döntött, hogy nem megy el.

Egyébként, nem füstöl az agyam ilyesmi miatt, és csupán édesapám iránti tiszteletből mentem el személy szerint a temetésre, nem amiatt a gonosz, lelketlen nő miatt, aki a természet tréfája folytán a a"nagyanyám".


A kérdezőnek pedig joga van "pattogni". Nem arról van szó, hogy senki se ejtse ki a nevét, de ha az elhunyt életében nem volt olyan fontos, hogy tartsák a kapcsolatot, akkor semmi nem indokolja, hogy bárhol megjelenjen a neve. Persze, mert mit szólnak az emberek...?

És el kéne végre fogadni: csak mert valaki meghal, attól még nem kéne szentnek beállítani, ha egyszer életében szar ember volt.

2017. ápr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
...akkor a temetésemen minden hozzászóló teljes nevét feltüntethetm a koszorúm nevén, igaz?
2017. ápr. 20. 18:34
 27/30 A kérdező kommentje:
*koszorúmon
2017. ápr. 20. 18:35
 28/30 anonim ***** válasza:
12%

#21

Valakinek akaratán kívül a nevét felhasználni, és így beleavatkozni a kettejük viszonyába ostoba és tapintatlan. Furcsa, hogy ez egyáltalán magyarázatra szorul.

2017. ápr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
89%
A temetéseden a koszorúdon te már nem tüntetsz fel semmit - nyugodjál békében!
2017. ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Nem kéne ennek ekkora jelentőséget tulajdonitani. Tuldramtizod.
2017. ápr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!