Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A temetés kapcsán hogyan...

A temetés kapcsán hogyan reagáltatok volna a helyemben?

Figyelt kérdés

Apám apja meghalt. Nem nagyon tartotta vele a kapcsolatot, sőt. Életemben nem láttam, nem is ismerem. Még születésem után sem volt hajlandó látni.


Apám rokonaival sem tartjuk már a kapcsolatot évek óta; az unokatestvéreimet sem láttam bő 15 éve.


Nem mentem el a temetésre, eszembe sem jutott, hogy ott legyek. Számomra egy idegen az apám apja, sőt a rokonai is azok számomra egytől egyig. Viszont anya mondta, hogy a temetésen a búcsúztatáson az elköszönők közt az én nevem is ott volt. Valamint az egyik koszorúra is felkerült a nevem (csak tudnám, hogy...).


Jogosan vagyok mérges, hogy én is "belekeveredtem" akaratomon kívül a temetésbe? Úgy, hogy szó szerint nem volt közöm apám apjához és a családjával sincs semmilyen kapcsolatom?



2017. ápr. 19. 16:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
71%

Te szerintem csak ne pattogj. Már csak kegyeleti okok miatt sem. A nagyapád halt meg. Attól, hogy nem volt kapcsolatod vele, még a nagyapád volt és nem haltál bele, hogy a koszorún rajta volt a neved.

Nem vagy jogosan mérges.

2017. ápr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%

NEM keveredtél bele a temetésbe. A család valószínűleg tartotta magát ahhoz a szokáshoz, hogy elbúcsúztatják a halottat minden hozzátartozójától. Az unokája voltál a halottnak, akkor is ha nem tartottátok a kapcsolatot. ennyi.

Akkor lehetnél mérges, ha hozzájárulást kértek volna tőled a költségekhez.

2017. ápr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
85%

Amugy is most mar nem tok mindegy? Megvolt a temetes es kesz.

Az en apai nagyapammal nekem sem volt szoros a kapcsolatom, megsem haltam bele, mikor mondtak, hogy szeretettel bucsuzik 3 unokaja X,Y,Z akikkel sok idot toltott egyutt... na ennek a fele sem volt igaz. Megsem borultam ki vagy voltam merges.

2017. ápr. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
83%

Kegyeleti okokból hagyd a fenébe, miért fáj ez Neked?! Általában egy temetésen félretesznek minden haragot, mert az "élők" akik intézik a szertartást, nem biztos, hogy osztoznak az elhunyt nézeteivel, és ha meg elmentél volna a nagyapád temetésére, most azt mondanád, hogy még csak meg sem említették a neved.

Elhunyt, a haragodat, dühödet, indulatot ne cipeld tovább, el kell engedni.

2017. ápr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
30%

Húhh én pont így vagyok a nagyapámmal-nem is láttam..86 éves..én nem lennék pipa mit számít ez már neki..? De megértelek tökéletesen én is az vagyok amikor üzengetett hogy tetszem neki a képeken.

Lépj ezen túl! Más nem is tehetsz, ne hergeld magad feleslegesen nem használsz ezzel senkinek, max. magadnak ártasz..

2017. ápr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
59%

Elhunytról jót, vagy semmit. Amúgy mindenek ellenére még el is mehettél volna apádra való tekintettel, de neeem, még inkább itt hőbörögsz.

Inkább szégyelld magad!

2017. ápr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
38%
Elhunytról jót vagy semmit? Hát oké, biztos ... mondjuk szerintem ez nem igaz. Kérdező, nem olyan nagy dolog ez az egész , igazuk van az előttem szólóknak, már tök mindegy lépj túl rajta. Én egyik nagyszülömmel se tartom a kapcsolatot , nem is érdekel a dolog, szerintem azért elszégyelni nem kell magad. Meg minek menj el , ha nem is ismered? Akkor konkrétan menj el egy idegen temetésére? Hát ,oké...
2017. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%
Az papám temetésén még a szomszádok is ott voltak, mert azzal fejezték ki a részvétüket apukám felé. Mit kell ebből nagy ügyet csinálni? El se kellett menned, akkor meg kit izgat a hiszti?
2017. ápr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
82%
Idegen temetésre is el szoktak menni felénk, pl. kolléga testvére. Kifejezetten illendő nálunk. Itt nem az baj, hanem, hogy semmi köze hozzá, de még ő érzi sértve magát. Ez a szégyenletes.
2017. ápr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
81%
A temetésre nyilvàn nem kell elmenni esetében, hanem amik miatt itt hőbörög, azért szégyellje magát!
2017. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!