Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan fontos a családter...

Miért olyan fontos a családtervezés meg a gyermekvállalás az emberek szemében?

Figyelt kérdés

30 éves korom felé közeledek, de még nincs családom, komoly párkapcsolatom sem volt... Nem részletezem miért. A következőket vettem észre: A szomszéd, alapjában pletykás nő anyámat faggatta arról, hogy hol dolgozok, és hogy, nem akarok-e megházasodni már, és nem lesz-e gyerek.

Egy családtag olyan kérdéseket tesz fel nekem időnként, hogy mik a terveim 5 év múlva. Elhárító választ adok neki. Nem értem, miért faggatózik.

Az anyám néha más emberek párkapcsolatairól szokott beszélni, és a gyereket is felemlegeti, hogy milyen jó lenne már egy gyerek.

De odáig nem jutnak el, hogy én boldog vagyok ezek nélkül a dolgok nélkül is? Miért jelent örömet egy szülőnek az, ha a gyerekének van gyereke és házassága? Miért kell nekik annyira unoka?? Nem értem.... mintha az unoka lenne a legfontosabb anyámnak.... mintha az valami iszonyat nagy boldogság lenne.... Valaki magyarázza már el, hogy miért olyan jó a szülőknek az unoka, meg az, ha a gyerekének házassága van.


2017. ápr. 17. 20:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd a szüleid teljesen más generáció. Akik velük vannak egy korcsoportban, talán idősebbek is. Tehát él bennük az, amit beléjük neveltek. Minél előbb legyen gyerek, ha nincs férjed/feleséged senki vagy stb. Az idő gyorsabban változik, mint az emberek.


Valamilyen szempontból minden élőlényben, így az emberben is van egy fajfenntartó ösztön. Kinél előbb, kinél később, kinél erősebb, kinél gyengébb, embere válogatja. Valaki azért akar gyereket, mert az előbb említett generációk továbbadták ezt a nevelést és úgy érzi, csak így válhat valakivé a szemükben, valaki pedig azért (és ez nagyon fontos) mert így érzi jól magát.


Ugyanez lehet igaz azokra, akik nem vágynak rá. Lehet külső tényező, de az is lehet, hogy ő nem érezné jól magát anya/apa szerepben.


Az a baj, hogy az emberek egy része megpróbálja rátukmálni a másikra a saját nézetét. Pl ez a gyerektéma is. Mert házasodni KELL gyereket csinálni KELL... Nem, nem kell. Ez csak választási lehetőség. Csak amíg a többség ezt az utat választja, addig lesznek olyanok, akik piszkálják a sorból kilógókat, mert nem úgy élnek ahogy ők, vagy többnek érzik magukat valami miatt.

Konkrét, egyértelmű, általános választ erre a kérdésre sajna nem lehet adni.


(Ha meg ezzel piszkálódnak, fejtsd ki nyugodtan, tisztán, nem burkoltan a véleményed. Lehet, hogy megsértődnek, de úgy éld az életed, ahogy te akarod, ne úgy ahogy más megmondja...)

21N

2017. ápr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Azért van annyi rossz házasság, vagy minimum olyan, hogy csak élnek egymás mellett, mint két testvér, mert azért házasodnak, hogy megfeleljenek a társadalmi normáknak. Összeházasodnak olyannal akikbe nem is szerelmesek, csak mert húú ennyi ideje együtt vagyunk akkor illik összeházasodni, sok nő egyedül nem tudna megállnia lábán (bár sokan később sincsenek előbbre anyagilag, mert a férjük elkocsmázza a pénzt). Ne foglalkozz senkivel, ha nem találod azt az embert meg akivel mersz őszintén együtt élni, gyereke vállalni akkor ne tedd. Nem tudom melyik országrészben élsz, mert szociológiailag sem mindegy, azért a keleti részben, alföldön, ahol messze vannak települések egymástól, kis-falvakban ott nagyobb lehet a társadalmi nyomás. Nagyvárosok, főváros, a nyugati rész más.
2017. ápr. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az előző hozzászólókat, úgyhogy elnézést, ha ismétlem valaki más véleményét.


30 éves korod felé közeledsz, az anyád 50-60 körül járhat. Ilyenkor néha az ember már érzi közeledni az élete végét, és eszébe jut, mi mindenre szeretne még időt szánni. Lehet, hogy Téged nem sürget semmi, de őt már sürgeti az idő. Ez az ő szempontja.


A Tiéd pedig a Tiéd. A saját életed, jogod van az egyedüllétet választani, jogod van elhárítani az erre irányuló követelőzéseket, és nem megházasodni. A magam részéről amellett vagyok, hogy az olyan emberek, akik nem éreznek erre késztetést, az Isten szerelmére, még véletlenül se házasodjanak, és még véletlenül se legyen gyerekük, mert az rosszabb, mint egy olyan szakmát művelni egész életedben, amit nem szeretsz és amihez nem kötődsz!


Láttam egy nőt a tömegközlekedésen. Vele volt a két kisfia. A nő arca keserű, kivéve, amikor a gyerekeire nézett (4-5 évesek lehettek), mert akkor szabályosan undorodott. Ez kell? Hát nem. "Csak az jöjjön, aki bírja, aki tudja, hogy végigcsinálja."

2017. ápr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!