Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan fontos a családter...

Miért olyan fontos a családtervezés meg a gyermekvállalás az emberek szemében?

Figyelt kérdés

30 éves korom felé közeledek, de még nincs családom, komoly párkapcsolatom sem volt... Nem részletezem miért. A következőket vettem észre: A szomszéd, alapjában pletykás nő anyámat faggatta arról, hogy hol dolgozok, és hogy, nem akarok-e megházasodni már, és nem lesz-e gyerek.

Egy családtag olyan kérdéseket tesz fel nekem időnként, hogy mik a terveim 5 év múlva. Elhárító választ adok neki. Nem értem, miért faggatózik.

Az anyám néha más emberek párkapcsolatairól szokott beszélni, és a gyereket is felemlegeti, hogy milyen jó lenne már egy gyerek.

De odáig nem jutnak el, hogy én boldog vagyok ezek nélkül a dolgok nélkül is? Miért jelent örömet egy szülőnek az, ha a gyerekének van gyereke és házassága? Miért kell nekik annyira unoka?? Nem értem.... mintha az unoka lenne a legfontosabb anyámnak.... mintha az valami iszonyat nagy boldogság lenne.... Valaki magyarázza már el, hogy miért olyan jó a szülőknek az unoka, meg az, ha a gyerekének házassága van.


2017. ápr. 17. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem hiszem el, hogy 30 felé húzol és egy ilyen egyszerű dolgot nem értesz meg. Az hogy valaki jól érzi magát család, feleség/férj, gyerek nélkül, az rendben van. Vannak, akik így érzik jól magukat. De miért olyan nehéz megérteni, hogy valakinek pont az ellenkezője az, ami jó?
2017. ápr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Alain Delon ***** válasza:
56%
Azért kell neki az unoka, mert unatkozik.
2017. ápr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja hogy a saját gyereke házassága és gyerekszülése felpezsdíti az unalmas életét? :D
2017. ápr. 17. 20:42
 4/13 anonim ***** válasza:
11%
egy mondás.egy nőnek az unoka jutalom amiért felneelte a gyerekét.az jól van igy ha te boldog vagy,de ő attól ég szenedni fog hogy nem lesz unokája,még ha bele is törődik.szerintem nem ösztön a gyerekvágy,mert akkor mindenkinek lenne 10. és van aki fiatalon és aki idősebben vágyik rá.ez csak lehetőség,nem ösztön senkinek.csak azt nem értem,nekem is van gyerekem,és mellette !!! kiadtam 3 könyvet,elvégeztem kedvenc tanfolyamaimat,nyáron utazgatunk ugyanugy,nemhiszem hogy a gyerektelenek többet elérnének,buliba,moziba is eljutunk,mit tudnak kezdeni az élettel,mert szerintem a munka a stresszes,dolgozni ugyanugy kell,s itthon szivesebben vagyok a gyerekemel,férjemmel,mint tv-zzek,netezzek magamban.éltem egyedül és rossz volt. ha strandra megyek élvezem hogy élvezi a gyerek a vizet,én nem tudnék ülni a vizben mint egy nyugdijas.a férjemmel imádjuk egymást,de csak ketten lenni?haveromék 10 éve csak ketten voltak ésegsalták egymást.mi a céljuk?vlágkörüli út?mert munka miatt az sem lehet....egyedül hogy nem golyóznak be?igy is rendszeresen eljárunk csavarogni,..
2017. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
igen a billenytyűzetet a gyerek tette tönkre.oké feladom igazad van :P
2017. ápr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem tud mit kezdeni a hirtelen jött szabadidejével. Mi alig várjuk, hogy a gyerek önállosodjpn és végre megint KETTEN fedezzük fel az ilyen-olyan városkákat, mint régen, fiatal korunkban.

Félreértés ne essék, szeretjük a csajszit, de vágyunk a nyugira emllett.


Az unoka meg az ö döntése, én szivesen elleszek vele, ha jön, de nem akarok napokig potanyát játszani... tipikusan az a nö vagyok aki a saját gyerekéérr bárnit, de a másé kiborit (legyen bármiéyen kedves rokonka is).

2017. ápr. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 health visitor ***** válasza:
100%
Állandóan mással vannak elfoglalva, mondd meg nekik, hogy neked nincs gyereked, mégse unatkozol annyira, hogy más életébe üsd az orrod, nekik meg van, mégse azzal foglalkoznak. Egyébként meg nem csak a 30asokkal csinálják ezt, én 22 vagyok, de már 2 éve nyomatják a szöveget, hogy "mikor leszek már milliomos, 5 gyerekkel saját házzal meg limuzinnal, hát nem igaz már, hogy nem tudok egy rohadt lagzit összehozni, úúúúúúúúúúúristeeeen mindjárt megöregszek és még nem szültem te jó ég... " szinte szívrohamot kapnak a "családban", úgyhogy én az ilyenekkel inkább meg is szakítom a kapcsolatot.
2017. ápr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
48%
Kedves kérdező.kérdésedre válasz pofon egyszerű! több oka is van hogy a szüleid miért szeretnének unokát! a helyzet nálam is hasonló mint nálad bár én soha nem kérdeztem de magamtól is tudom rá a válasz!Egy gyerek nagy boldogság a szülőknek de még nagyobb boldogság a nagy szülőknek !! nem csak azért mert unatkoznak (ez egy hülyeség)!!!Hanem azért boldogság mert egy kisgyerek mellet átvitt értelemben ők is megfiatalodnak boldogabbak!!többet nevetnek szórakoznak!!! Egy szülő boldogsága abba rejlik ha látja hogy gyermeke boldog, látja hogy csalárdot hoz létre, hogy látja hogy gyereke is szülővé érik!! Ez nekik a teljes boldogság!! Más rész ami tán még ennél is fontosabb most lehet boldog vagy és jól elvagy egy magad de bele gondoltál már idősebb korodba?? hogy 60-70 évesen ki nyitja majd rád az ajtót ?? Hogy milyen magányos tud lenni egy idős ember ?? most lehet nagy haveri baráti köröd van! de nekik is lesznek majd csalárdjuk és fontosabbak lesznek nekik a gyerekük mint pl a haverjuk barátjuk!! mindent össze vetve mi est rád talál a szerelem ne haboz majd egy szinttel fentebb emelni a kapcsolatodat és csalárdot alapítani mert bizony öreg koraidra megbánod majd hogy egyedül maradsz! 28F
2017. ápr. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az utódnemzés minden élőlényben lévő ösztön. Az emberekben ez remekül működik, ha alapul vesszük a föld túlnépesedését.

Azoknak, akiknek van családjuk, gyerekük azok sokkal hajlamosabbak arra, hogy meglássák azokat, akiknek nincs. Csak szélsőséges esetben jellemző, amikor valaki rászáll a másikra emiatt. Nálad minden bizonnyal a probléma forrása a kitérő válaszok miatt lehet, mert feltehetően a rokonaid, s anyád is érzékeli azt, hogy nem vagy teljesen őszinte.


Sok embert ismertem meg életem folyamán, sok kollégám volt, de csak kevés volt amelyik ráment erre a témára. De a céltudatos viselkedés, s a kemény válasz mindegyiket kivétel nélkül helyretette.


Az a lényeg, hogy te mit akarsz, nem az, hogy mit akar az anyád, a rokon, de főleg a szomszéd.

2017. ápr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"mindent össze vetve mi est rád talál a szerelem ne haboz majd egy szinttel fentebb emelni a kapcsolatodat és csalárdot alapítani mert bizony öreg koraidra megbánod majd hogy egyedül maradsz!"


Ez a gyerekvállalás legönzőbb indoka.

Minden ember a saját életét akarja élni, nem másét. A gyerek nem biztosítás. Semmi biztosíték nincs arra, hogy nem fogsz egyedül maradni, hiszen én is rengeteg idős embert ismerek a környezetemben, akiknek volt családjuk, gyerekük.

De miből gondolod, hogy idős korodra nem fog a gyerekeddel megromlani a viszony? Nem fog saját családot alapítani, s elköltözni, hogy csak ünnepnapokon tud majd veled találkozni? Esetleg nem lesz valami betegsége, vagy balesete, aminek következtében sajnálatos módon túléled saját gyereked?

2017. ápr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!