Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is én vagyok a...

Szerintetek is én vagyok a gonosz?

Figyelt kérdés

5 hete terhességem 20. hetében elvesztettük ikerbabáinkat; akikre 6 évet vártunk, lombikkal fogantak.

Amikor hazajöttem a kórházból annyit kértem, hogy ne most faggassanak a részletekről- képtelen voltam beszélni róla.

De, hogy még 5 héttel később se hívjon fel SENKI a közvetlen családból- az kicsapta a biztosítékot nálam, és kiosztottam őket.

A bátyámék még egy sms-t sem 'dobtak' rám, hogy 'sajnáljuk; ha kellünk, itt vagyunk...'.

Ma ezzel szembesítettem és a válasz az volt, hogy neki meg sz@rul esett, hogy nem mentünk el -2,5 héttel a gyermekeink elvesztése után- az ő gyerekünk 1 éves szülinapjára...

Anyámékkal csak a kutyáról tudunk most beszélgetni meg az időjárásról. Próbálnak úgy tenni, mintha nem történt volna semmi; ami nekem nagyon rosszul esik.

Mai kiborulásom végkonklúziója az lett, hogy velem van baj; menjek el pszichológushoz. Ezt én már korábban megtettem, mert a páromon kívül senki sem segített, hogy fel tudjam ezt dolgozni; és elkeserítőnek találom, hogy ezt egy idegennel kell megtennem 10.000/ alkalomért...

Nyilván a család azt várja, hogy egyszer csak meg lesz ennek az eredménye, és egy nap majd ugyanaz az ember lép be az ajtójukon, aki a vetélés előtt voltam. De én nem tudom, hogy meg tudom-e nekik valaha bocsátani azt, hogy nem álltak mellettem életem legnehezebb heteiben...


2017. ápr. 13. 14:30
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Annak is köszönöm, aki privátban rám írt a kérdés kapcsán, hogy dögöljek meg...
2017. ápr. 14. 00:49
 22/36 anonim ***** válasza:
69%
És ezeket a dolgokat a kisujjunkból kellett volna kiszopnunk, vagy mi? Gondolom mivel itt senki nem ismer, csak azalapján tud bárki bármit is irni neked, amit te leirsz, ha nem irsz le minden lényeges információt, ne is csodálkozz, ha mondjuk utálkozó kommenteket kapsz.
2017. ápr. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
79%

Én megértelek. Az emberek nagy része nem tudja, hogy álljon hozzá ahhoz, akit valami tragédia ért. Örök szégyenem marad, hogy én se tudtam, miről beszélhetnék rákos ismerősömmel, vagy mit tudnék tenni érte. A bátyád elég érzéketlen szerintem is, de nem rosszindulatból; ő nem élte át, milyen elveszíteni egy gyereket, és egy férfinak az öthónapos magzat még egyébként sem annyira létező, megfogható emberke, mint egy már megszületett gyerek, ezt csak egy terhes kismama éli át így.


Ne szégyelld azt se, hogy pszichológushoz kell menned, elvégre azt se szégyelled, ha más problémáddal fordulsz szakemberhez. Az unokaöcséd/húgod első szülinapja se fájjon, az a gyerek úgyse fog emlékezni rá, hogy nem voltál ott, és később még lehetsz nagyon jó nagynéni.


Jobbulást kívánok, és remélem, hamarosan egészséges kisbabád születik.

2017. ápr. 14. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
25%

"Annyi csaladra, szülökre, szeretetre vagyo kisgyerek van... Örökbefogadni szerintem önzetlenebb és tiszteletremeltobb, mint 6 even keresztul eroltetni azt amit a tested egyszeruen nem tud."


Te hányat fogadtál örökbe, kedves 3-as válaszoló?

2017. ápr. 14. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim válasza:
92%
Kedves Kérdező! Először is nagyon sajnálom a babáid elvesztését. Talán könnyebb lenne, ha a családoddal beszélnél erről. Szerintem, ők azért nem hozzák fel a témát, mert úgy gondolhák rossz néven vennéd s könnyebb feldolgoznod, ha nem beszéltek róla. Hozd fel te a dolgot és beszélj róla nekik. Hidd el nekik sem lehet most olyan könnyű.A történteket pedig sajnos elkell fogadni, sokszor nem értjük mi miért történik, de ható kitartók lesztek és biztok benne, tuti összefog jönni a gyermekáldás. :)
2017. ápr. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
31%

"És ezeket a dolgokat a kisujjunkból kellett volna kiszopnunk, vagy mi? Gondolom mivel itt senki nem ismer, csak azalapján tud bárki bármit is irni neked, amit te leirsz, ha nem irsz le minden lényeges információt, ne is csodálkozz, ha mondjuk utálkozó kommenteket kapsz."


Leírta. Húsz hetes terhességben veszítette el kettő gyermekét. Minden normális és épeszű ember eleve nem ír ennyi mocskot egy olyan embernek, aki a gyermekét gyászolja, mint itt egy rakás elmebeteg idióta! Még akkor sem, ha nincs azzal tisztában, hogy ezeket a kicsiket neki meg kellett szülnie, akik élve jöttek a világra, de nem tudták őket életben tartani!


És dögöljön meg az, aki ilyeneket kíván a kérdezőnek, mint amit írt neki privátban. Szívtelen, ostoba népség.

2017. ápr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim válasza:
81%
Istenem, milyen gonosz dolgokat írtok, megáll az eszem! Kedves Kérdező, maximálisan megértelek! Ez szörnyű trauma, és nagyon rosszul tud esni, amikor nem hívnak fel... De biztos, hogy nem rossz szándékból teszik! Nagyon sokan ilyenkor azt hiszik, a legjobb, ha nem zavarnak. Nem is tudják elképzelni, ez milyen, amíg nem voltak hasonló helyzetben. Ne neheztelj rájuk ezért! Velem is ez történt, kb. 2 éve, akkor nagyon haragudtam, most már egy kicsit másképp látom.
2017. ápr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Theressita válasza:
75%

Kedves Kérdező! Igazából szóhoz sem jutok egyes válaszok elolvasása után...

A gyász nem gonoszság. Magam sem tudom, hogy viselkednék. A legnagyobb tragédia, ami egy anyát érhet, az a gyermeke elvesztése. Ha jól emlékszem, azt írtad, a párod kiáll melletted, talán egymásnak lehettek most leginkább támaszai. Persze, ne haragudj anyukádra és bátyádra sem, valószínűleg tényleg fogalmuk sincs, hogyan tesznek neked jobbat/rosszabbat. És nem kell úgy tenned, mintha semmi sem történt volna, attól a dolgok nem válnak meg nem történté.

Kitartást, és kívánom, hogy minél előbb érkezzen a gyermekáldás...

2017. ápr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem vagy gonosz. A szüleid meg biztos azért nem akartak róla beszél, hogy ne szakítsák fel a sebeket. Gondolom ez a helyzet nekik is nehéz lehet.

Neked meg sok kitartást, remélem sikerülni fog egyszer a baba.

2017. ápr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
33%
16-os vagyok.Kérdező,jobb lett volna ha nem itt a gyakorin tetted volna fel a kérdésed,látod hogy a válaszolók 90 százaléka milyen buta és gonosz dolgokat írt Neked.Elszomorító ez az arány.. :( Ezen az oldalon bármilyen témában kérdez bárki bármit 90%-ban ezt látom.Ha a bunkók világítanának Magyarország olyan lenne mint Las Vegas.
2017. ápr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!