Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is én vagyok a...

Szerintetek is én vagyok a gonosz?

Figyelt kérdés

5 hete terhességem 20. hetében elvesztettük ikerbabáinkat; akikre 6 évet vártunk, lombikkal fogantak.

Amikor hazajöttem a kórházból annyit kértem, hogy ne most faggassanak a részletekről- képtelen voltam beszélni róla.

De, hogy még 5 héttel később se hívjon fel SENKI a közvetlen családból- az kicsapta a biztosítékot nálam, és kiosztottam őket.

A bátyámék még egy sms-t sem 'dobtak' rám, hogy 'sajnáljuk; ha kellünk, itt vagyunk...'.

Ma ezzel szembesítettem és a válasz az volt, hogy neki meg sz@rul esett, hogy nem mentünk el -2,5 héttel a gyermekeink elvesztése után- az ő gyerekünk 1 éves szülinapjára...

Anyámékkal csak a kutyáról tudunk most beszélgetni meg az időjárásról. Próbálnak úgy tenni, mintha nem történt volna semmi; ami nekem nagyon rosszul esik.

Mai kiborulásom végkonklúziója az lett, hogy velem van baj; menjek el pszichológushoz. Ezt én már korábban megtettem, mert a páromon kívül senki sem segített, hogy fel tudjam ezt dolgozni; és elkeserítőnek találom, hogy ezt egy idegennel kell megtennem 10.000/ alkalomért...

Nyilván a család azt várja, hogy egyszer csak meg lesz ennek az eredménye, és egy nap majd ugyanaz az ember lép be az ajtójukon, aki a vetélés előtt voltam. De én nem tudom, hogy meg tudom-e nekik valaha bocsátani azt, hogy nem álltak mellettem életem legnehezebb heteiben...


2017. ápr. 13. 14:30
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
68%
Sajnálom a babákat, de az élet nem áll meg. Ha egyedül nem tudod feldolgozni, akkor tényleg jó az a pszichológus. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de oka van annak, hogy ennyi ideje nem jön a baba és annak is, hogy most is elvetéltél. Nagyon nagy gondok vannak a lelkeddel, valószínűleg ezért zárkózik el a tágabb család, mert bármit mondanak, úgysem lenne jó. Be a baba témát erőltesd, hanem találd meg önmagad.
2017. ápr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon egy kiszolgálásra vágyó személy vagy.

Attól függetlenül, hogy történt ez a szomorú dolog, vissza kell rázódni az életbe.

Az, hogy a tesód gyereke szülinapjára nem mentetek el, de még fel sem hívtátok, az ir rossz lehetett nekik. Ez olyan, hogyha megdöglött az én tehenem, dögöljön meg a szomszédé is szerű viselkedés.

Nem vagy gonosz, csak kicsit beképzelt, narcisztikus nő.

2017. ápr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
72%
Annyi csaladra, szülökre, szeretetre vagyo kisgyerek van... Örökbefogadni szerintem önzetlenebb és tiszteletremeltobb, mint 6 even keresztul eroltetni azt amit a tested egyszeruen nem tud. El kene fogadni, nem beleörülni.
2017. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
74%
túl fogod tenni magad rajta, csak ez az 5 hét még kevés idő volt hozzá, amikor én vesztettem el a babám akkor minden bajomra volt, az is ha kérdeztek róla az is ha nem az is baj volt ha valaki babákról beszélt meg az is bajomra volt ha valaki terhes volt irigy voltam azokra akik megszülhették egészséges gyermeküket. mostanra sikerült feldolgoznom és rájöttem hogy én így gyászoltam meg hogy ez történt. remélem hamarosan helyre jössz és anyuka lehetsz:) mi is rajta vagyunk a baba témán sajnos még kilátásban sincs a "gólyánk":/
2017. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
77%

Már ne is haragudj de te se tudod mit akarsz.

Senkise hivogasson, de közben mindenki álljon melletted.

Ne fagassannak de legyenek támaszok.

Ha kiakartad volna önteni a szíved nekik akkor kérdezniük/hívniuk/reagálniuk kellett volna amit TE nem akartál.

Kicsit gondold ezt még át és rendezd le magadban mert szerintem most Te vagy kissé kiszámíthatatlan.

Tudom hogy nagyobb gondod is volt de valahol értsd meg a testvéredet is. Attól, hogy neked nem lett, nekik már van akit szeretnek és tudod 1. Szülinap csak egyszer van mégha sokaknak nem is nagy dolog.

Neked gyereked még lehet(akinek ugyanígy várni fogod az első szülinapját) de a tesod gyerekének nem lesz több első szülinapja.

2017. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
87%
Megkérted őket, hogy ne hozzák fel. Nem hozzák fel, erre ez a baj.
2017. ápr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
76%
Igen, sajnos nekik van igazuk. Borzasztó lehet amin átmentél de neked minden baj. Azt kérted ne faggassanak , most az a baj hogy nem faggattak. És igen attól még a kisgyerek első szülinapja ugyanolyan fontos. Szerintem kicsit belegolyóztál ebbe a gyerektémába. Jó ötlet a pszichológus de igazából neked kell feldolgoznod magadban. Egy kicsit hárpiának tűnsz. Senki ne szóljon de miért nen kérdeznek. Senki ne segítsen de még sem segítenek. Veled van a baj. Ismerősöknél is volt vetélés de nem rendeztek ekkora cirkuszt a családdal.
2017. ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
36%
nem tudom miért kell ennyire lekezelően válaszolni a kérdezőnek! nektek volt már hasonló élményetek?? vesztettétek már el azt ami a méhetekben növekedett? szerintem tök normális dolog hogy kivan borulva, össze van zavarodva. higgyétek el ha sikerül neki feldolgozni magától fog rájönni, hogy részben ő is hibázott.
2017. ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
89%
Kérted őket, hogy NE hivogassanak, faggassanak stb. Aztán, hogy tiszteletben tartották a keresed, az lett a baj. Ez az a tipikus magad sem tudod, hogy mit akarsz..
2017. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
88%

Őszinte részvétem a babák miatt - sajnálom ami veled történt, ennek ellenére azt kell mondanom hogy ebben a helyzetben te vagy a hunyó. elvárod a támogatást, de nem látod hogy esetleg másnak is szüksége lenne rád- vagyis fel sem merül benned hogy viszonozd.


A tesódékat felhivhattad volna hogy "bizonyára megértitek, most képtelen vagyok elmenni a gyermeketek szülinapjára" De te csak simán besértődtél. Azt mondtad ne faggassanak, de rosszul esik mikor nem teszik. Ráadásul "kiosztottad őket" mert azt tették amit kértél. Nem mondom hogy gonosz vagy, de totál ellentmondásos amit csinálsz. Ezt a helyzetet te kavartad, a nem kérdezést is - mégis hogy tolakodhattak volna ennyi idő után oda hogy faggassanak mikor te kérted hogy ne?

A pszichológus jó ötlet. Van egy komoly problémád, gyászolsz, amit nyilván nem tudsz egyedül feldolgozni. A szakember segítsége jól jöhet. És nem azért mert egyelőre nem tudtad feldolgozni a veszteséged. (képtelenségnek is tarom ennyi idő után) Hanem amiatt ahogy a családoddal viselkedsz. Ne mard el őket magad mellől csak mer azt tették amit te akartál.


A megbocsájtás meg: Gondolkodj azon ki hibázott..... mert én nem vagyok benne biztos hogy ők.

2017. ápr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!