Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt? Jogos ez?

Miért csinálja ezt? Jogos ez?

Figyelt kérdés
Volt páromtól egy gyors kölcsönt kaptam, mert bajban voltam, és úgy egyeztünk meg, hogy havi bontásban kapja vissza. Közben szakítottunk, most pedig követeli, hogy 2 héten belül adjam vissza a fennmaradó egész összeget, mert "az élet kemény és én is az vagyok". Mondtam neki, hogy nem hobbiból kértem részletre, hanem azért, mert így tudom törleszteni, ha tudnám másképp is, még ma megkapná, de nem tudom. Azt mondta, sajnálja, ő követeli, mert "minek hitelezzen olyannak, aki idegen számára és semmi köze hozzá". Papír nincs róla. Mit tehet velem, mit csináljak most? Újabb kölcsönt nem tudok kérni, mert már egyszer végigjártam ezt.
2010. máj. 12. 20:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad, nem tehet semmit, ne ijedj meg tőle! Kettőtök közül te vagy a tisztességes ő meg a tisztességtelen. Próbálkozik. Örülj, hogy megszabadultál tőle.
2010. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
100%

Eleve nem értem a kérdést!

Hogy lehet az hogy valaki a párjától KÖLCSÖNKÉR.és a másik pedig KÖLCSÖN AD és ezek után meg is egyeztek havi törlesztésben.Ez kemény.Mikor megegyeztetek akkor kellett volna lelépni bakker.Egy kapcsolat alapja a bizalom.

Fizess neki becsületesen ahogy tudsz,utána pedig terjeszd el róla hogy ..uzi.

2010. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamit követel, akkor neki kell bizonyítania azt, hogy neked odaadta. A szóbeli megállapodások azért érdekesek, mert ha nincs más bizonyíték, akkor te is megteheted azt, hogy többet egy fillért sem fizetsz neki. Ha ő is így, akkor te is így...
2010. máj. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
SEGÍTSÉG! Ma megfenyegetett, hogy bíróságra viszi az ügyet, és végrehajtó céghez is megy, mert hiába nem írtunk papírt, a számlaszámomra utalta a pénzt, és az a kezében van, meg az az msn-es beszélgetés is, amin megegyeztünk anno, hogy fog nekem adni kölcsön, meg az sms-ek is, amiket szerinte a bíróság kikérhet a szolgáltatótól. Van egy 300 ezer Ft-os régi kocsim, arra pályázik, hogy vagy eladom a 75 ezer Ft fejében vagy elperli tőlem! Meg bemegy a munkahelyemre is, ott elmond mindennek, meg van egy betegségem is, mostmár azt is kétségbe vonta, hogy valóban van-e, mert még nem mutattam neki róla orvosi papírt, csak szóban mondtam, és ezt is terjeszteni fogja, hogy én hazudtam, nem is vagyok tartós beteg, stb. Segítség, mit csináljak????? Kétségbe vagyok esve!!
2010. máj. 15. 23:31
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs papir a kezében, hogy KÖLCSÖN adta a pénzt, akkor semmit sem bizonyit az, hogy a TE számládra utalt pénzt. (Ezzel az erövel mindenki visszakérhetne minden átutalást, mert UTÓLAG kölcsönnek nevezné)

A SMS-es NEM bizonyiték, mert nem bizonyitható, hogy te irtad - a te mobilodról akár ö is irhatta volna ezeket, másrészt megaz, hogy akartál kérni töle, ö meg esetleg adni is akart volna még nem jelenti azt, hogy tényleg kölcsönt kaptál töle.

Ha viszont az SMS-ekböl kiderül, hogy ezt az összeget löcsönadta, akkor valószinüleg az is kederülne, hogy MILYEN feltételekkel akartad visszaadni - ugyanis nemcsak a te SMS-eidet, hanem az övéit is vizsgálnák.

A legjobb lenne, ha bemennél a bíróságra panasznapra, ott el tudod mondani a helyzetet, és jogi tanácsot is kapsz.

2010. máj. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha a betegségedröl kezd valótlan dolgokat állitani,akkor te feljelentheted ráglamazásért - ezt közöld elötte vele is, mert erre igencsak ráfizethet.


A pénz miatt meg keress meg egy ügyvédet, ugyanis neki semmi esélye sincs.

2010. máj. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Hallgass az előttem szólókra, ne ess kétségbe.

Ha fenyeget, fenyeget. Mire bíróságra kerül az ügy, rég visszaadtad a pénzt, ha havi 20-szal törlesztesz.

Viszont ajánlom, hogy Te is banki átutalással törlesszél ezentúl. és menj el nyugodtan valami lakossági jogi tanácsadásra.

2010. máj. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Fogadok, hogy csak blöfföl, de ha tényleg így akar perelni, elment az esze.
2010. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ez egy bűnöző gazember! Nem fog 75 ezer Ft-ért perelni, az összeg csekélységén túl még azért sem, mert nem loptad el tőle, hanem ő adta neked kölcsön meghatározott feltételekkel. A munkahelyedre se fog bemenni, de ha bemenne, páros lábbal rúgnák ki, semmi keresnivalója ott. Azért fenyeget, mert ismer, tudja, hogy beijedsz. Ne tojj be tőle, törleszd a megállapodás szerint. Nem ártana egy tagbaszakadt rokont ráküldeni, hogy figyelmeztesse, hogy szálljon le rólad. De gyanítom, hogy nm kéne sokáig keresi, hogy te találj valamit, amivel őt megzsarolhatod. Szerintem neki több félnivalója van a rendőrségtől, bíróságtól, mint neked.
2010. máj. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Én szerintem beszélgess el vele arról,hogy ha idegen vagy neki , akkor miért adott neked kölcsön, és annyi miért mondta annyi ese

tén keresztül,hogy "szeretlek". AKkor miért nem voltál neki idege? Ennyit csak megtehetne érted, aki olyan sokáig mellete állt.

2010. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!