Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veszekedés után jogos-e a durci?

Veszekedés után jogos-e a durci?

Figyelt kérdés

Párommal tegnap rondán összevesztünk. Az az igazi, kis dologból induló, nagy lendületű, majdnem tányércsapkodós üvöltözés, elég ronda volt. Alapvetően én vagyok a nyugodtabb kettőnk közül, de annyira lekezelő, makacs és önmagasztaló volt egy szinten, hogy kikeltem nagyon mert otromba dolgokat vágott a fejemhez. Egy ponton kitört belőlem a bőgés is, ő meg erre elviharzott.


A lényeg: most nem beszélünk mióta visszajött. Se akkor egy szó, se reggel. Ma mikor hazajöttem és köszöntem, kb. ugyaolyan hangsúlyban köszönt. És ennyi. Mikor legutóbb ilyesmi történt és nem szóltam hozzá (teszem hozzá: mindkét esetben megmondtam neki (még) nyugodtan, hogy az alapproblémában IGAZA VAN, de ne beszéljen úgy velem, mint egy idióta cseléddel), és nem szóltam hozzá, mégis én enyhültem. Akkor azt mondta, hogy csak azt csinálja, amit én is. (teszem hozzá, nagyon nem bírja, ha valaki NEKI "visszaadja a kölcsönt")


Szóval most itt vagyok, úgy érzem életem végéig várhatom hogy ő kezdeményezzen beszélgetést (bocsánatban nem is reménykedem...) a dologgal kapcsolatban, olyan elkényeztetett, makacs és infantilis.Én viszont nagyon nem akarok meghunyászkodni most, mert nagyon ocsmányan beszélt velem egy ponton túl.


Holnap viszont elutazok külföldre pár napra, és a női lelkemnek fájna hogy így hagyjuk itt egymást. Arra is gondoltam, hogy leírom levélben, mit gondolok, és

elküldöm neki.


Van/volt valakinek hasonló barátja, és ha igen, hogy kezeltétek az ilyen helyzetet?


(kidobni egyelőre még nem akarom, ezek a válaszok kérem szépen kíméljenek)


2011. nov. 17. 16:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
"kidobni egyelőre még nem akarom" Mi is itt a kérdés? Hogy addig hogyan viseld el amíg nem akarod majd kidobni?
2011. nov. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

nem, rosszul fogalmaztam: azt akartam mondani, kidobni ilyen 1-2 alkalmas dolog miatt nem akarom (sokan egyből ezt tartják a megoldásnak). De ha kiderül róla a jövőben, hogy ez a beszédmód szokás nála vagy hogy képtelen belátni a hibáját, akkor sajnos el kell azon is gondolkodnom.


Szeretném ezt rendbehozni, de úgy gondolom, ha én már igazat adtam neki és bocsánatot kértem (a veszekedéskor), és utána csak folytatta a hülyeségét és megbántott, akkor így utólag nem nekem kell engedni, és ez, amit ő "durcinak" hív, jogos. Vagy tévedek?

2011. nov. 17. 16:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy jártam mint Te. Viszont nem léptem felé és elutaztam. Pokoli volt persze. Hosszú hétvégére mentem raádásul egy versenyre, ahol még koncentrálnom is kellett. Nem keresett én se kerestem őt. Majd amikor hazajöttem a nyakamba vetette magát és bocsánatot kért. Én nem hunyászkodnék meg a helyedben.
2011. nov. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor ahogy látom nem régóta vagytok együtt... Ha egyszer már megbeszéltétek, igazat adtál neki de ennek ellenére mégis úgy beszélt veled és bocsánatot sem kért akkor jogos a durcid. Addig ne szóljál hozzá amíg ő sem, tanuljon meg egy kicsit ő is "megalázkodni"
2011. nov. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"De ha kiderül róla a jövőben, hogy ez a beszédmód szokás nála vagy hogy képtelen belátni a hibáját"


Úgy néz ki, szokás nála.

2011. nov. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha képtelen tőled bocsánatot kérni, akkor mindig ez lesz: majd rágod magad, végül elnézed és úgy csinálsz, mintha semmi se történt volna. Szüleim 30 éve ezt csinálják, nálunk anyám a sárkány, tényleg sose ejtette ki ezt a szót a száján. Apa pedig tűr, tűr és remekül elvan az álomvilágában. Szerencsére én se lakom már otthon. Ha nem tudod ezt vele normálisan megbeszélni, hosszú távon nagyon megterhelő lesz.
2011. nov. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A levélen még gondolkodom, de tényleg nem fogok nyitni felé. Iszonyú elkényeztetett, és bár sokszor a kedvére teszek, nem leszek a lábtörlője.


A másik: nem fogja fel (mint a férfiak nagyja) hogy már akkor rég nem az alapproblémáról beszéltem/veszekedtem vele. A veszekedés végén (mikor már javában bőgtem) is mielőtt elviharzott, azt mondta dühösen: hogy ez majd megint az ő nyakába lesz varrva és kiderül, ő a hülye. De könyörgöm, ha le "hülye libá"-z meg ilyeneket mond hogy "elmondanám, de úgyse fogod fel, vagy a nagy egód meggátolná a megértést!" és még durvábbakat, akkor nem úgy gondolom hogy nekem kéne megint engedni...

(Csak persze bennem van a félsz hogy mivan ha rámegy a kapcsolat erre, de beláttam hogy úgy se lenne jobb ha mindig én vagyok az engedő fél...)

2011. nov. 17. 16:53
 8/13 anonim ***** válasza:

érdekes, nálunk épp fordítva van. Én vagyok a sértődékenyebb, én mondok meggondolatlanul dühömben nagyon bántó dolgokat és én vagyok képtelen kezdeményezni. Vagyis ilyen vagyok alapból. Egyszer amikor a barátommal beszélgettünk összebújva(szóval nem veszekedés után, akkor mit sem ért volna) elmondta h kicsit nehéz neki, h mindig neki kell nyitnia, és ha már tett egy lépést, onnantól bocsánatot kérek, belátom a hibám, de az ELSŐ lépést sosem teszem meg. Nagyon megfogott, h ő ezt szeretetből tolerálja nekem, és most sem a fejemhez vágja, csak megjegyzi. Azóta nagyon figyelek.

Szerintem neked is egy ilyen pillanatban kéne ezt elmondanod neki, de úgy, h ne tűnjön támadásnak. Szóval a jellemét MOST nem fogod tudni megváltoztatni, meg megleckéztetni, most ne is ez legyen a célod. Valószínűleg jobban szenved tőle mint te, és ez a hatalmas arc azt rejti, h belül mennyire gyenge. Én a helyedben odaülnék mellé és tök nyugodt hangon azt mondanám, h nagyon bánt amit tett, amiket mondott, és úgy érzed te már bocsánatot kértél. Ha erre tud pozitívan reagálni, akkor egy jó beszélgetés is kerekedhet belőle. Ha csak bambán hallgat, akkor megmondod, h szeretted volna megbeszélni, mert elutazol, kár h így mész el és elutazol. Nem csapkodsz, dühöngsz, teljes nyugodtsággal. Én úgy tartom, h az őszinte és nyílt kommunikáció szükséges mindig, nem trükközni kell.

Ha most "győznél is" mert ő nem bírja tovább, az akkor sem változtatná meg a jellemét, maximum egy időre, itt a te szeretetteljes segítségeddel győzheti le ezt a rossz tulajdonságát ha akarja, de ehhez idő kell.

2011. nov. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves ma 17:04!

Szívhez szóló volt a válaszod, és megfontolom, mert igenis megfontolandó. De sajnos nálunk egy ideje valahogy sose ismeri be, hogyha ő is hibázott, erre én nem alapozok, hisz ha így lenne, nem érdekelne igazán hogy nekem kell kezdeményeznem. Csak eddig nem voltak ilyen nagy hangvételű dolgok mint ez a kettő, és... egyszerűen nem tudom. Annyi szeretetet adok neki, és úgy fel tudja rúgni kisstílű hülyeségekkel a harmóniát ha épp valami neki nem tetszik, hogy az nem is igaz.

2011. nov. 17. 17:24
 10/13 anonim ***** válasza:

Oké oké nem helyes a reagálása, nagyon kell akarnia és dolgoznia rajta.

Viszont neked pedig azon, hogy megtudd hallgatni őt megpróbáld megérteni. Ne csak esetleg hajtogasd a magadét, nem figyelve az ő érveire.

Sokan vannak olyanok, hogy csak mondják mondják, nem figyelnek a reagálásra, és tényleg őrült idegesítő tud az lenni a másik félnek és ha ilyen a temperamentuma, mint a párodnak, akkor ide juttok. Ismerd fel a szituációt, hogy hoppá, most tartunk ott, hogy ebből balhé lesz, szócsapkodás, akkor lassulj le, hallgasd meg, ne hagyd, hogy elérje a durva pontját, hátha sikerül.

Mert ő ugyanúgy kiakad a te értetlenségeden, mint te az ő szóhajigálásain. És melyikkel is kezdődött ?

Akarnotok és próbálnotok kell mindkettőtöknek, mert ennél jobb is lehet esetleg mással. Viszont minden kapcsolatban van valami amin dolgozni kell, szóval munkára !

2011. nov. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!