Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veszekedés után jogos-e a durci?

Veszekedés után jogos-e a durci?

Figyelt kérdés

Párommal tegnap rondán összevesztünk. Az az igazi, kis dologból induló, nagy lendületű, majdnem tányércsapkodós üvöltözés, elég ronda volt. Alapvetően én vagyok a nyugodtabb kettőnk közül, de annyira lekezelő, makacs és önmagasztaló volt egy szinten, hogy kikeltem nagyon mert otromba dolgokat vágott a fejemhez. Egy ponton kitört belőlem a bőgés is, ő meg erre elviharzott.


A lényeg: most nem beszélünk mióta visszajött. Se akkor egy szó, se reggel. Ma mikor hazajöttem és köszöntem, kb. ugyaolyan hangsúlyban köszönt. És ennyi. Mikor legutóbb ilyesmi történt és nem szóltam hozzá (teszem hozzá: mindkét esetben megmondtam neki (még) nyugodtan, hogy az alapproblémában IGAZA VAN, de ne beszéljen úgy velem, mint egy idióta cseléddel), és nem szóltam hozzá, mégis én enyhültem. Akkor azt mondta, hogy csak azt csinálja, amit én is. (teszem hozzá, nagyon nem bírja, ha valaki NEKI "visszaadja a kölcsönt")


Szóval most itt vagyok, úgy érzem életem végéig várhatom hogy ő kezdeményezzen beszélgetést (bocsánatban nem is reménykedem...) a dologgal kapcsolatban, olyan elkényeztetett, makacs és infantilis.Én viszont nagyon nem akarok meghunyászkodni most, mert nagyon ocsmányan beszélt velem egy ponton túl.


Holnap viszont elutazok külföldre pár napra, és a női lelkemnek fájna hogy így hagyjuk itt egymást. Arra is gondoltam, hogy leírom levélben, mit gondolok, és

elküldöm neki.


Van/volt valakinek hasonló barátja, és ha igen, hogy kezeltétek az ilyen helyzetet?


(kidobni egyelőre még nem akarom, ezek a válaszok kérem szépen kíméljenek)


2011. nov. 17. 16:29
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

ma 17:46

Részben igazad van, de nálunk az a gond, hogy itt egyből ordibálással indult (na jó, előbb volt az ajtócsapkodás, és én balga rászóltam hogy ne húzza már fel magát ilyen kis dolgon és nála robbant a bomba amit a munkahelyi feszültségek készítettek elő), csak előbb a veszekedés témájához kapcsolódott, de nagyon hamar átcsapott személyes mocskolódásba. Az a baj azt hiába hallgatom napestig. A problémáját elmondta fél perc alatt, megértettem, igazat adtam és bocsánatot kértem, de neki nem számított, csak tombolni akart és, néha már úgy látom, megalázni.


Most elment, egy szó nélkül, épp hogy köszönt, mert akkor pont kiléptem a nagy pakolás közepette, és egy jó órája nem ért haza. Igaza lehetett az egyik válaszolónak, mert elég gondterheltnek tűnhetett. De én már nem is tudom... Rossz lenne így elmenni, de nem vagyok benne biztos hogy ő dolgozni akar a türelmetlenségén. :(

2011. nov. 17. 18:55
 12/13 anonim ***** válasza:

Ajtócsapkodás, személyes mocskolódás, megalázás, rombolás.


Csak nehogy tettlegességig fajuljon a dolog.

2011. nov. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én se vagyok egyszerű eset, ilyen ajtócsapkodós, mocskolódós, verekedős családban nőttem fel, úgyhogy nagyon nehéz értelmes ember módjára viselkednem, ha elborul az agyam, de! Amint a páromnak nem tetszik a viselkedésem (pl. 2 szóból kikéri magának a hangnemet, ahogy vele beszélek), egyből a tudtomra adja, és ez nekem sokat segít. Mondjuk én tudatosan próbálom kerülni a szüleim viselkedését. Viszont, ha a párod ezt hozza ki belőled és még bocsánatot se tud kérni, szerintem nagyon nem jó dolog, ezen gondolkozz el. Mert engem pl. anyám tud 2 pillanat alatt úgy felidegesíteni, hogy azt se tudom, hol vagyok és mit beszélek. Párommal már 4 éve együtt vagyunk, 1 éve együtt élünk és nagyon jól kezeljük egymást, sose kiabáltunk még, mert még előtte lenyugtattuk a másikat és értelmesen megbeszéltük a dolgot. Persze ez nem könnyű, anyámmal képtelen vagyok rá, mert ő csak ordít, mint a sakál. 24/L
2011. nov. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!