Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez jogos egy szülőtől?

Ez jogos egy szülőtől?

Figyelt kérdés

Ha mondjunk nincs lehetősége elmenni dolgozni a gyereknek. Akkor kidobni otthonról?

Mert valami hasonló helyzetbe vagyok én is. Még tanulok az utolsó évemet töltöm. De már most azzal fenyegetnek, hogy ha nem lesz munkám akkor nem ehetek meg ilyenek. Meg kidobnak.

És, ha nem mondanák sokkal könyebb lenne mert már valamit direkt azért nem csinálok mert ők azt akarják.

A megoldás tudom ,hogy az hogy elmegyek dolgozni és elköltözök és minden erőmmel azon vagyok. De nap mint nap fenyegetnek és már kezd k*ra f*om telle lenni.

Mellette testépítek is ami nem egy olcsó sport és anyámék támogatnak is benne. Mondhatni elvagyok kényesztetve de már elegem van. Szóval, ha mégse sikerülne semmi munka mondjunk 2 évig, akkor van jogok ki b*ni engem? 19/f


2011. nov. 17. 12:05
1 2
 1/17 zokniszörny ***** válasza:
85%

Mivel 18 elmúltál, ezért ha akarnak, kitehetnek, igen. Egyébként nyáron simán lesz időd elmenni pár hétre dolgozni valahová, nem olyan nagy cucc, ki lehet bírni. Keresel egy kis pénzt, a kedélyek megnyugszanak.

A megoldás nem az, hogy elköltözöl, hanem az, ha megpróbálsz kommunikálni a szüleiddel. 19 éves felnőtt ember vagy, nőj fel a feladathoz!

2011. nov. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
megtehetik, jogilag is, de nem fogják. Keress majd melót, segíts otthon és jobb lesz a hangulat.
2011. nov. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

miből van eleged?


abból ,hogy elvagy kényeztetve?

2011. nov. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

24éves vagyok, és még mindig tanulok. Tehát anyuék nyakán élek...

Nem tudom, te hogy vagy vele, de már nagyon szeretnék önálló életet, nagyon szeretnék valamit felmutatni, nem csak a tanulással foglalkozni. Persze munkát is keresek folyamatosan, de sehova nem vesznek föl.


Valahol jogos a szülők nézete, de talán inkább azért ijesztgetnek ezzel, hogy te magad is akarj önálló lenni.

2011. nov. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Dolgoztál valaha életedben?bármit?
2011. nov. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
Én 16 éves korom óta dolgozom. Nem volt pofám tovább eltartatni magamat anyámékkal. Nem hogy azon törjem a fejem, jogos-e ha kidobnak. Naná hogy jogos. Le vagy maradva 3 évvel... Meló mellett suli. Sport csak hobbiból, ha volt rá idő. Mostanra van házam feleségem lányom, és jó munkám... Mindenki más aki ezt nem tudja bevállalni nyámnyila anyámasszony katonája. Minden csak csak felfogás kérdése, az élet agyban dől el. Minden attól függ ki mennyire érzi szükségét annak, hogy tükörbe nézhessen. A helyedben nem itt nyafognék, hanem elhúznék melót keresni, pénzt hazaadni, ha már eddig ingyen éltél el kellene kezdeni törleszteni. A gyurma meg várhat, ha megteremted magadnak eztán a rávalót. Légy gerincesebb!
2011. nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Dolgoztam már életemben nem vagyok városi tróger.

Egyszerűen igen abból van elegem, hogy elvagyok kényesztetve, és nem tudom törleszteni sehogy. Nem hobbiból sportolok, azért nem érek rá dolgozni mert a suli a napom felét veszi el a többit meg az edzés. És nem fogom abba hagyni mert az egészség és a külső számomra nagyon fontos.

Viszont az igaz, hogy neki kéne állnom pénzt keresni.

Meg is érdemelném, ha kidobnának. És igen félek, hogy el kell mennem mert sehol nincs munkahely.

2011. nov. 17. 12:38
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 19 éves fiam van,jelenleg ő is az utolsó évét tanulja..Már többször beszélgettünk a jövőjéről,és én mindig mondom neki,hogyha egyetemre akar menni,akkor spórolnia kell,mert sajnos anyagilag nem állok úgy hogy évi 8000-10.000 fontot fizessek..De abban tudok segíteni,hogy velünk élhet amíg csak akar,nem kérek pénzt sem kajára,sem szállásra,sem a ruhákra,csak gyűjtse és valósítsa meg az álmait..Mégis azt mondja a fiam,hogy 22-23 évesen már nem lenne képe elviselni hogy mi tartsuk el,és önálló szeretne lenni.A saját lábára akar állni.Szeretne majd külön élni,és úgy spórolni,mert szerinte nem kötelező rögtön egyetemre mennie.Dolgozik,és ha összejön annyi pénz amennyi kell,akkor újra elkezd tanulni.Szerinte még akkor sem késő ha 30 évesen megy egyetemre..Igazat adok neki..20 évesen a legtöbb fiatal már önmagáról gondoskodik,nem a szülőktől várja el..

Támogatom a döntését,de ha kellek mindig segíteni fogok neki..Neked is így kéne gondolkodnod,és nem csak "élni otthon"

Tudod a semmirekellő emberek egy idő után rémesen útban vannak..

2011. nov. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Azt azért nem mondnám,hogy jogos,de az igenis az,hogy kezd elegük lenni abból,hogy mindent megadnak Neked,Te ezt viszont nem honorálod.Legalább annyit megtehetnél,hogy felhagysz a gyúrással,hiszen az gondolom jelentős anyagi megterhelés a szüleidnek.Illetve próbálkozz valami diákmunka után nézni,ha csak egy kicsi pénzt hozna,hidd el,a szüleid már akkor is nyugodtabbak lennének,egy teher leesne a vállukról,és máris jobb lenne a hangulat.A testépítést meg folytathatod akkor is,ha lesz rá kereted.
2011. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

"Egyszerűen igen abból van elegem, hogy elvagyok kényeztetve, és nem tudom törleszteni sehogy. Nem hobbiból sportolok, azért nem érek rá dolgozni mert a suli a napom felét veszi el a többit meg az edzés. És nem fogom abba hagyni mert az egészség és a külső számomra nagyon fontos."


Mondom: Fejben dől el minden. Te ezt a döntést hoztad. Az egészséges életmód jegyében szétszarod az izomzatod és túlterheled a tested. Ezzel nincs is baj, csak aki valóban hivatásszerűen űzi ezt az már ennyi idősen pénzt keres vele. Nálad csak kifogásnak érzem, hiszen csak viszi, az anyádék, még csak nem is a Te pénzed. ÉS kifogás is a munka ellen, ahogy írtad is emiatt nincs időd. Az meg a LEGNAGYOBB KIFOGÁS HOGY NINCS MUNKA!!! Csak hát manapság a gyerekeknek a munka BÜDÖS!!!! Pedig abban nem változik a világ sose, hogy tisztességesen csak kemény munkával lehet megélni.

2011. nov. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!