Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos az elkeseredésem? Vélemény?

Jogos az elkeseredésem? Vélemény?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy egy anya egy beteges fiúgyerekből egy hitvány pulykát nevelhet csak apa nélkül. Félek ettől 24 évesen, mert apám sincs és beteges is vagyok, meg brátaim sincsenek, lenéző vagyok stb...
2011. nov. 23. 00:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Részben. Ha úgy gondolod, hogy van ami nem tetszik magadon, akkor kapd össze maad és változtasd meg. Most már felnőttél, olyanná neveled magad, amilyenné csak akarod.
2011. nov. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor ne legyél hitvány pulyka!!!! :D

Változtass!!!!

2011. nov. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Elsosorban vallald a felelosseget. Ez a te eleted, te iranyitod, te hozod a donteseket, te rontasz el dolgokat es a lehetoseg is a te kezedben van, hogy megjavits dolgokat.

Ne probald anyukadra es a sanyaru sorsodra kenni a felelosseget, mert minden rajtad mulik. Tudom ezt eloszor nehez elfogadni, de abban a pillanatban, hogy felismered/felfogod a tenyt, hogy a te eletednek te vagy a fonoke, hidd el minden megvaltozik korulotted.


Ui: az egeszsegednek (betegsegnek) is (reszben) te vagy az okozoja. Nem oroklott genetikai betegsegekre gondolok, hanem az olyan dolgokra, amiket mozgassal es egeszseges etkezessel el lehet kerulni, meg lehet gyogyitani.

2011. nov. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sztem az már jó jel, ha érzed, hogy mi a baj veled, ez az első lépés a "gyógyuláshoz". Egyébként meg biztos van benne vmi, ha egy nő életéből eltűnik a párja, és van egy betegeskedő gyereke, akire tényleg oda kell figyelni-mondjuk nem tudom, mennyire vagy beteges típus, de tudom, milyen egy túlféltő szülő (nálam pepitában van ez, lány vagyok, asztmás-allergiás), és ha tényleg minden energiáját abba fektette, hogy neked minél jobb legyen, lehet, hogy eltúlozta. De nem hinném, hogy csak az a tény, hogy beteg gyerek plusz no apa egyenesen azzal járna, hogy elkényeztetett, "hitvány" gyerek lesz belőle.
2011. nov. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ennyi problémád van és mégis lenéző vagy? És csodálkozol, hogy nincsenek barátaid? A kielégítő emberi kapcsolatok még az egészségi állapotodon is javíthatnának már csak azzal is, hogy a hangulatodat jó irányba terelnék. Tehát: kezedben a változtatás joga.
2011. nov. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Arról mit olvastál, milyen lesz egy nő, ha az apja neveli?

Én is gyenge vagyok egészségügyileg. Szedj vitamint! Edz! Biciklizz.

A jellemhibáidat ne indokold sanyarú sorsoddal.

Az emberi kapcsolatokban azt kapsz amit adsz!

Úgy bánj másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

2011. nov. 23. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Marhaság. Olyan volt a gyerekkorod, amilyen - megváltoztatni nem tudod. De MOST, felnőttként, a jelenedet és a jövődet igen. Rajtad múlik, milyenné válsz.

Őszintén mondom, hogy mindig megvetettem azokat az embereket, akik a gyerekkoruk körülményeire hivatkozva váltak pl. alkoholistává. "Óóóóóó, az én anyám alkolista volt, és EMIATT lettem alkoholista én is..." vagy pedig "óóóóó, engem is agyonvertek gyerekkoromban, hát én is agyon verem az én kölkömet..." Egy nagy frászt. Aki FELNŐTTKÉNT hárítja a saját cselekedeteinek az okát - ő maga - annak elsősorban pszichológusra van szüksége, mert nem képes átlépni a múltján.

Felnőtt vagy! Rajtad múlik, milyen vagy, milyenné akarsz válni, milyenné FOGSZ válni.

2011. nov. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az emberek jelleme jörészt gyerekként ég be.Nagyon nemm mindegy milyen mintákat lát a szűk környezetében a tanáraitól,a szüleitől.Kamaszkorban már tudatosul benne mit tart ideálisnak és mitől kiván elhatárolódni.De aztán még változik.

A jó apaminta egy kialakuló kamasznak létszügséglet.

Lehet kritizálni a szülöket is és szokszor jogosan,de nem szabad elfeledni azt ,hogy az életben a szüleid a legfőbb támaszod.Legalábbis annak kellene lenniük.

Aztán ahogy múlik az idő elfogadja a kritizált feltételeket is és megpróbál az embereke hasznos tagja lenni a közösségnek és azon külszködik,hogy minnél többet biztositson a szük családjának.

Az elkeredésnek nincs sok értelme.A problémák azért vannak ,hogy megoldjuk őket.Az ember olyan ,hogy megfigyel dolgokat, amik alapján tervet készit és kellő önuralommal odafigyeléssel és szorgalommal végrehatja.Attol vagyunk emberek ,hogy tudjuk ezeket a dolgokat és tudunk magunknak parancsolni.

2011. nov. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
El kell érnie magának, hogy amit lát(ott) az nem követendő példa.
2011. nov. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha 24 éves vagy akkor ideje az anyád hibáztatása és olvasott teóriák beteljesítése helyett kezedbe venni a sorsod. Ha hitvány pulykának érzed magad, és tudod hogy lenéző vagy és még ki tudja milyen rossz tulajdonságokkal vagy tisztában, az már fél siker, mert akkor tudod, hogy min kell változtatnod. Nem fog menni egyik napról a másikra, de előtted az élet hogy fejlődj.
2011. nov. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!