Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt most miért kell? Jogos?...

Ezt most miért kell? Jogos? Anyósbaj.

Figyelt kérdés

Anyósom azt mondja, hogy az összes háztartási gépem, konyhai eszközöm azért van, mert tőle elhoztuk, és hogy egy ilyen konyhában, amiben csak ennyi eszköz van, nem lehet rendesen dolgozni.

Egy olajsütőt hoztunk el és egy gyümölcscentrifugát. Mindkettőt a párom vette, még mikor otthon lakott, de anyósom nem használta. Most meg felhálntorgatja, hogy az az övé volt.

Egyébként - szerintem - jól felszerelt konyhám van: tűzhely, tálas mixer, kávéfőző, mikro, botmixer, kézi habverő, csomó evőeszköz, fakanál, merőkanál, kézi habverő...stb. Nektek milyen eszköz van még a konyhában? Mit kéne még beszereznem?


2011. nov. 18. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Két falanál, 6 személyes étkészlet, pár műanyagtál egy kézi habverő és turmixgép. Gáztűzhely az alap.
2011. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

1. vagyok, lemaradt.

Add neki vissza, legyen velük boldog!

2011. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Azt szerezd be, amire szükséged van. Majd adja magát úgyis, hogy egy sütihez épp formázó kell stb.Anyósok pedig már csak ilyenek.
2011. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem teljesen rendben van. Ne foglalkozz anyósoddal otthon a saját konyhájába garázdálkodjon.
2011. nov. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem a konyháddal van baja hanem veled,csak a konyha az ürügy.
2011. nov. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Eredetileg hat személyes étkészlet, de az idők során már "kikopott" néhány darab :D evőeszközből, fakanálból rengeteg van, szerintem ezek osztódással szaporodnak...

Gépek: olajsütő, turmixgép, plusz egy ilyen multifunkciós konyhai robotgép (aprít, szeletel, turmixol, van habverős része is), mikro, gáztűzhely + sütő+ mosogatógép, keverő- és tálalótálak.

Szerintem ami neked van, az is tök elég! Szerinte mi kéne még???

2011. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Anyósoddal ne foglalkozz, olyan mint az enyém. Mi elhoztunk egy 8 éves olajsütőt, amit már nem használt (volt neki új). Egy hétig hallgattuk, hogy milyen rendes, hogy felszerelte a konyhánkat (?) és most miattuk nem sütheti egyszerre a krumplit és a húst (addig sem úgy csinálta), mert nekünk adta a gépet... Egy hét után visszavittük neki, úgy hogy nem is használtuk, erre fogta és kidobta a kukába, hogy egy ilyen agyonhasznált sz*rt már nem tud mire használni.

Semmi baj sincs a konyháddal, több géped van mint nekünk és mi is remekül boldogulunk. Arra, hogy mi hiányzik még a konyhából majd menet közben fogsz rájönni pl.: tepsi, süteményforma, kenőtoll, gyúródeszka, süteményszaggató...

2011. nov. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk van még vízforraló,szendvicssütő is,de amúgy mindenkinél változó,hogy mire van szüksége a konyhában,a tied úgy tökéletes,ahogy van,ha jól elboldogulsz benne. Amúgy a fenti hozzászólónak igaza van,adjátok vissza neki azt a két dolgot,amit "tőle hoztatok",aztán legyen boldog. Vagy hívd be a konyhádba,hogy akkor most tessék megmutatni,hogy mit és mikor tetszett venni pontosan,aztán viheti. Sajnos van egy olyan érzésem,hogy ez nem az első vitátok vele és nem is az utolsó. Ez csak egy műbalhé,mert nem tudott máshogy beléd kötni, párodnak kellene vele elbeszélgetni,hogy viselkedhetne több tisztelettel veled szemben. Nem csak nekünk illik ám az idősebbeket tisztelni...
2011. nov. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Vidd vissza neki had örüljön a szentem.

Vehetsz bármit ,anyósodnál jól NEM teljesíthetsz.

2011. nov. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Szerinte mi kéne még???"

Szerintem semmi nem kell már. Esetleg tényleg idővel majd apróságok, ami kiderül, hogy nincs...múltkor pl. krumplitörő hiányzott, azelőtt ecset, de beszereztem őket. Egy ilyen multifunkciós gépet énis szeretnék majd. Egyébként március óta élünk együtt a párommal, szerintem ennyi idő alatt ez elég jó kis konyha. Mosogatógépem nincs, mert nem férne el (panellakás).

A párom nem volt otthon, ha ő a közelben van, akkor kis mézes-mázas mamikává változik és nem piszkálódik. Én pedig nem szólok a páromnak, nem akarom, hogy összevesszen az anyjával. Szerencsére jó messze lakik, 2-3 havonta meg kibírom azt az 1-2 napot amit nálunk tölt.

2011. nov. 18. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!