Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt? Jogos ez?

Miért csinálja ezt? Jogos ez?

Figyelt kérdés
Volt páromtól egy gyors kölcsönt kaptam, mert bajban voltam, és úgy egyeztünk meg, hogy havi bontásban kapja vissza. Közben szakítottunk, most pedig követeli, hogy 2 héten belül adjam vissza a fennmaradó egész összeget, mert "az élet kemény és én is az vagyok". Mondtam neki, hogy nem hobbiból kértem részletre, hanem azért, mert így tudom törleszteni, ha tudnám másképp is, még ma megkapná, de nem tudom. Azt mondta, sajnálja, ő követeli, mert "minek hitelezzen olyannak, aki idegen számára és semmi köze hozzá". Papír nincs róla. Mit tehet velem, mit csináljak most? Újabb kölcsönt nem tudok kérni, mert már egyszer végigjártam ezt.
2010. máj. 12. 20:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem szegted meg a megállapodást. Papír nélkül ő sem tudja bizonyítani, hogy tartozol neki.
2010. máj. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát erre okosat nem lehet mondani, neki is rosszul esett a szakítás. Visszaadod részletekben mást nem tudsz csinálni. Sajnálom, hogy így alakult.
2010. máj. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kicsinyes bosszúról van szó,hisz valamikor kedves voltál neki.az egy dolog,hogy tartozol neki de az adott szó is valami.mindezek felett valahonnan szedd össze a lóvét és utald át neki vagy add föl postai csekken ha már idegen vagy a számára
2010. máj. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs papír elvileg nem tehet semmit. Nem kényszeríthet rá erőszakkal, hogy add vissza. Amúgy is visszaadnád, csak lassabban. Úgy sem tud mit csinálni, ha az egész összeg helyett csak az épp aktuális törlesztőrészletet adod a kezébe. Ha meg idegen vagy számára, akkor miért várja, hogy egy idegen fizessen neki?
2010. máj. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Különben mit csinálna? Elvinné valamidet?
2010. máj. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondanám neki, hogy az élet kemény, és én is az vagyok. Vagy megkapod részletre, vagy egyáltalán nem, és perelj be....
2010. máj. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok! Remélem, nem viszi el semmimet, illetve nem fog bántani minket! Még nem tudom, mert nagyon friss a dolog, nem ismerem ezt a "kemény" énjét.
2010. máj. 12. 21:13
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csak kicsinyes bosszúról van szó! Mekkora összeggel vagy adós?

Van egy ismerősöm (nő, elvált), egy (nős) férfi ismerőse elintézte , hogy egy kereskedő úgy adjon el neki egy háztartási gépet, hogy majd részletekben kifizeti! Valamit remélt érte cserébe! Majd amikor cserébe nem kapott semmit, sőt a nő párt talált magának, követelte, hogy azonnal menjen, és rendezze az adósságát egy összegben!

Vannak ilyen bunkók!

50, F

2010. máj. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

75 ezerről van szó, még ennyivel jövök neki. Ő vállalkozó, neki ez zsebpénz, de én nehezen keresem meg. Ezt most nem azért mondtam, mintha nem akarnám visszaadni, mert egy percig se volt eszemben ilyen, hanem azért, mert ő most nem látja át, hogy én nem tudok elővenni ennyit egyösszegben a farzsebemből, mint ő.

Követelőzik, hogy adjam el vmimet. Mit adjak el, a számítógépemet? Még a tévém sem ér annyit. Hisz visszakapja hamarosan, havi 20-szal törlesztek, így pedig végképp tönkremegyek. Nem értem, hogy miért kell azonnal a pénz, hogy szakítottunk, mert ha nem lett volna ez a szakítás, akkor nem lenne neki ez égető probléma.

2010. máj. 12. 21:24
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
HA nagyon erösködik, akkor fenyegesd meg, hogy vagy betartja a megállapodásotokat, vagy ha NEM, akkor te se vagy köteles egyáltalán valamit visszafizetni. Ugyanis ha nincs róla papir, akkor nehezen tud valamire is hivatkozni. (Tudom, hogy te becsületesen vissza akarod fizetni, de egy kicsit a saját fegyverével visszafenyegethetsz - akkor remélhetöleg leáll.) Ha meg eröszakoskodik vagy fenyegetözik, akkor jelentsd fel a rendörségen.
2010. máj. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!