Mit tehetek, ha a gyermek apjának új munkahelye van, ahol (mint kiderült) több a fizetése is, ő mégis még a kevesebb összegű tartásdíjat fizeti? Ha lehet behajtatni, ezt lehet 6 hónapnál későbbre érvényesíteni?
#11
Akkor linkelj már be erre valamilyen hivatalos forrást, jogszabályt!
9-es: "persze, hogy kisebb az összeg mint ami a gyerekre szükséges, adj hozzá ugyanannyit anyukától, máris nem lesz kevés. A válás ellenér kettő darab szülő van..."
Megint egy értetlen lény, aki nem képes gondolkodni!
Az anyának NEM KELL UGYANANNYIT hozzátenni, mivel ö rengeteg PLUSZ munkát fektet bele (ami forintosítva azért elég sok lenne). Itt a PLUSZ szón van a hangsúly, mert egy egyedülálló anyának sokkal több a munkája a gyerekkel, mint egy családban élö esetében. Ha a gyerek beteg, akkor ö esik ki a munkából, azaz rosszabb munkát kap, kevesebb fizetést, neki kell az apát is helyettesíteni a mindennapokban is, napi 24 órában, évi 365 napban (minusz az esetleges láthatásos hétvégék), ami azért nem mindegy.
Ettöl függetlenül sehol sincs olyan HIVATALOS szabályzás, hogy a gyerek megnövekedett igényeit igazolni kell, ezt minden józan ésszel rendelkezö ember tudja eleve, mert egy nagyobb gyerek többet eszik, többet kell az iskoláztatásra fizetni, több az egyéb iskolával kapocslatos költség, nem is beszélve a nagyobb méretü ruhák magasabb áráról, meg a nagyobb gyerekek igencsak növekvö étvágyáról.
4:218. § [A gyermektartásdíj bírósági meghatározása]
(1) A gyermektartásdíjról a szülők megegyezésének hiányában a bíróság dönt.
(2) A gyermektartásdíj meghatározása során figyelembe kell venni:
a) a gyermek indokolt szükségleteit;
b) mindkét szülő jövedelmi viszonyait és vagyoni helyzetét;
c) a szülők háztartásában eltartott más – saját, mostoha vagy nevelt – gyermeket és azokat a gyermekeket, akikkel szemben a szülőket tartási kötelezettség terheli;
d) a gyermek saját jövedelmét; és
e) a gyermeknek és rá tekintettel az őt nevelő szülőnek juttatott gyermekvédelmi, családtámogatási, társadalombiztosítási és szociális ellátásokat.
(3) A gyermek indokolt szükségletei körébe tartoznak a megélhetéséhez, egészségügyi ellátásához, neveléséhez és taníttatásához szükséges rendszeres kiadások. Ha a gyermek érdekében olyan rendkívüli kiadás szükséges, amelynek fedezését a tartásdíj kellő előrelátás mellett sem biztosítja, a tartásra kötelezett e rendkívüli kiadás arányos részét is köteles megtéríteni.
(4) A tartásdíj összegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének tizenöt-huszonöt százalékában kell meghatározni. Az átlagos jövedelem megállapításánál rendszerint a kötelezettnek a kereset megindítását megelőző egy évi összes jövedelmére figyelemmel kell lenni.
Nálunk automatikusan emelkedett az összeg. Furcsa is volt, nem értettem.
Ő mit mond?
"adj hozzá ugyanannyit anyukától, máris nem lesz kevés. "
Ez nem így működik. Anyuka természetben is hozzáhátul a gyerek neveléséhez, ami időt, munkát és sok kötöttséget jelent, főleg egyedül.
Azoknak, akik szerint 20ezer forint elég a gyerekre, kapásból odaadnék egyenesen két gyereket két hónapra, utána szó nélkül fogja kicsengetni a 40-et is, csak ne legyen több dolga a gyerekkel!!!
Itt mindig azoknak nagy a szája, hogy pénzéhes az anyuka, akik még 1 hetet nem töltöttek el nemhogy kettő, de egy gyerekkel se.
"persze, hogy kisebb az összeg mint ami a gyerekre szükséges, adj hozzá ugyanannyit anyukától, máris nem lesz kevés."
És akkor, gondolom, apuka is átveszi a szülői értekezletek felét, a gyerekkel tanulás felét, a beteg gyerekkel otthon maradás felét, a gyereknek ruhavásárlás miatti boltba mászkálás felét, a gyerek orvoshoz hurcolása felét, satöbbi? Mert a válás ellenére két szülő van, ugye.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!