Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Okkal lettünk kirakva?

Manó1235 kérdése:

Okkal lettünk kirakva?

Figyelt kérdés

A párom nevelő szülőknél nevelkedett. Hoztak ki még több gyereket így már nem fért el "otthon" viszont anyagilag nem állunk jól, össze költözni még nem tudunk, így a közelben lakik a mostoha nővére és felajánlotta hogy lakhat nála.

Na most elvált és a gyerekével él együtt, örültünk a dolognak. Az elején kértük, hogy mondjon egy összeget a szobáért de lehet még ő sem tudta eldönteni mennyit kérjen. Már akkor besokallt mert hogy "nem fizetünk" hát kérdem én hogy fizessünk ha azt se tudjuk mennyit? Aztán csak kinyögte mennyit szeretne, nem is volt baj mindig időben oda adtuk a pénzt. Tudni kell hogy alig van otthon, a ház szalad szó szerint, mosatlan hegyek, ruhakupacok mindenhol, cica, kutya bent.. ami után mi takarítottunk. Aztán megszólt minket hogy "jó lenne ha lenne látszata annak hogy itthon is vagyunk" számtalanszor össze pakoltam, elmosogattam, felmostam, stb. 2 nap múlva semmi sem látszott belőle, mert a kukáig nem volt képes elvinni a szemetet mindent széjjel hagytak.Kitakarítottam a fürdőszobát ami amúgy nagyon szép lenne de le van lakva az is, egy hét múlva nem látszott semmi belőle. A mosókonyhában ruha halmokon át lehetett eljutni a mosógépig én pakoltam össze azt is találtam egy rakás döglött egeret egy napom rá ment a rendrakásra és annyit nem mondott hogy köszönöm. A ház tele van egerekkel mi raktuk ki a csapdákat vettünk mérget, kint is van 3 kutyája kennelben, párom adott nekik szinte mindig enni. Csak mikor elfogy a méregdrága kutya kaja, volt hogy a mi kajánkat adta oda nekik. Aztán felmerült a tüzelő probléma is mert hogy mi is annál a tűznél melegszünk, jó nyilván igaza volt de hogy begyújtani sem gyújtott volna be?! inkább fagyoskodott napokig, utána kihűlt a ház, nem győztük felfűteni. Párom intézett fát több alkalommal is, a kertbe leborították, szóltunk neki hogy jöjjön segítsen bepakolni. Jó jön nemsoká... erre odaát iszogatott meg nevetgélt, egy fadarabot nem rakott arrébb. Aztán eldugult a konyhában a mosogató csoda hogy eddig bírta minden bele volt öntögetve. Nincs szifon, jó nembaj lebontottuk párommal falig a csöveket ledugott egy drótot, nem ment tovább lehet az illesztésben akadt meg. Erre kitalálta hogy vigyünk nagy nyomású mosót majd az kiviszi a dugulást nem győztük neki magyarázni hogy abból vissza felé is fog jönni víz és elázik az egész beépített konyhapultja meg mindene. Isten ments hogy az után is én takarítsak mert őt nem nagyon zavarta volna a dolog. Mondtuk neki hogy inkább hívjon ehhez szakembert már annyi mindent bele öntögetett és semmi. DE ugye nem költ rá, párom csinálja meg miért nem csinálja meg? Aztán utóbb már olyan volt hogy elment napokra haza se jött, meg ha hazajött akkor is se szia se semmi hanem, adtál a kutyáknak???? meg miért nem?? nem volt idő rá?? Aztán beszálltunk a mosópor öblítő dologba is mert csak mosunk páromnak ruhákat. Megvettük mindig a 3 literes öblítőt meg nagy kiszerelésű mosóport, úgy hogy egy héten 1x mosunk ő meg vagy 3-4x. Mikor rá került a sor mindenből kisebbet vett. Mikor főztünk és ugye nem állunk jól anyagilag mindig annyi adagot csináltunk h 2-3 napig bejárjon, odajött kiszedett egy hatalmas tányérral, jó nem sajnálom egye.. bele evett 2 falatot és hmm neki ez nem finom és ott hagyta... ezt is számtalanszor eljátszotta. Elhiszem hogy ő jól áll anyagilagés tud "pocsékolni" de mi nem.

Értem én hogy ott voltunk és persze nyilván segítünk ebben abban, dehogy már mi csináljunk mindent helyette? És mikor párom közölte vele hogy most NEM adott a kutyáinak úgy megsértődött hogy kirakta páromat. Idézem: "Neki ez nem megy." Tudom az ő háza nincs mit tenni ilyenkor, csak ki kellett írnom magamból, mert mi tényleg nagyon sok mindent megcsináltunk azért hogy tudjunk "együtt élni", és bánt hogy még mi vagyunk a szemetek. 23/L


2017. márc. 21. 10:34
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
5# a fürdő takarításra azt értettem hogy a falon a csempe, az ablak,(gondolom az nem hetente van takarítva vagy akkor jó sok ideje lehet az illetőnek) a csap, a tükör, a csap környéke ( ahova a szennyest gyűjtötte) gyönyörűen rendet raktam mindent sorba, szerintem ha fent tartják a rendet egy hét múlva is szép, a kádat azt egy nap 3x pucoltam ha volt időm mert a macska folyton össze mászkálta stb.
2017. márc. 21. 11:29
 12/24 A kérdező kommentje:
Hát gondoltuk ha fent tartunk egy egészséges normális rendet, akkor az úgy is lesz. Azért mentünk oda. Nem nem laknánk jobban albérletbe és nem pattogunk, ez jutott kész vége. DE ha már felajánlotta hogy élhetünk ott.. ezek szerint ő nem tudott alkalmazkodni hozzánk.
2017. márc. 21. 11:31
 13/24 Alain Delon ***** válasza:
88%
Az ő szemszögéből okkal lettetek kirakva, mivel bolond.
2017. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
39%
kicsit nagy a szád, ahhoz képest, hogy ő tett szívességet, hogy megtűrt titeket.
2017. márc. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom hol kezdjem... A fürdőt szerintem szinte mindenki legalább hetente egyszer teljesen kipucolja. A meleg víz csinál egy jó kis párát, ami lecsapódik a csempéken. Amellett, hogy ronda még be is penészesedik. A kutya. Miért nem adtatok neki enni? Ezt én is megkérdeztem volna, gondolom van valami táp vagy kaja nekik, amit csak ki kell tenni a táljába. Attól, hogy a gazdit nem szereted a kutyának még adhatsz enni, az az állat semmiről se tehet, arról meg pláne nem hogy napokig ottmaradt a ,,nyakadon". Egészen addig nem is volt annyira ,,felháborító" ez külső szemmel, amig nem írtad, hogy nem tudott hozzátok alkalmazkodni.. Már bocsánat de ha ti költöztetek oda, ő szívességet tett azzal hogy ott lehettek akkor kinek is kéne alkalmazkodnia? Igen, neki is... De már azzal is alkalmazkodott, hogy kerülget titeket a saját lakásában. Ha ő a kutyákkal és macskákkal akar élni, sőt ha rendet se rak akkor is az ő háza... Ha ott laktok igen is takarítanotok kell, igen is adni kell a kutyának enni (nem tart semmiből odarakni elé valamit), alkalmazkodnotok kell. Szépen le kell ülni és megbeszélni ő mit vár el tölletek, ti mit tudok megtenni belbelőle... Ha meg nem tudtok megegyezni költözés.
2017. márc. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
68%

Elég durvák a válaszok. A kérdező lakbért fizetett, beszállt a rezsibe, és nem csak maga után, hanem a többi lakó után is ő takarított, és még az állatokkal is ő foglalkozott, amik nem is az övéi voltak. Nehogy már még őt kelljen abban a házban "megtűrni".


Amúgy nem volt jó a rendszer. Nálunk megosztott albérletben mindenkinek van külön mosópora, vécépapírja, tisztítószere stb. Amit csak lehet, igyekszünk külön venni. Így senki se használja el a másikét, nincs az, hogy xy többet használ a közösből, mint én, és mindig tudom, miből mennyi van és hogyan osszam be. Ha közösen vennénk, csak veszekedés lenne belőle.


A rezsit, elromlott dolgok javítását nem lehet igazságosan megoldani. Egyszerűen nincs rá normális megoldás. Nálunk is az van, hogy a lakótársam szaunára fűti a szobáját és pólóban-rövidnadrágban járkál, én meg elvagyok úgy, hogy felveszek egy pulóvert és 5-ös helyett 3-as fokozatra teszem a radiátort. Lámpákat én kapcsolom le mások után mindig. Sütni, főzni hetente 1-2 alkalommal szoktam nagy adagot. A lakótársaim naponta főznek 1-1 adagokat. Plusz mások rendszeresen hívnak vendégeket, akik ugye szintén fogyasztják a vizet, áramot stb. Én meg sose hívok vendéget. Ha ezt nézzük, akkor nem igazságos, hogy a rezsi egyenlő részekre oszlik. Ahogy az se igazságos, hogy nekem is be kellett szállnom az elromlott mosógép javításába úgy, hogy abban a két hétben verték tönkre, amikor épp nyaralni voltam. De hát ez van, nem lehet mérni, hogy ki mennyit használ és hogyan. Nyilván azért olcsóbb, mint a külön albérlet, mert ezeket meg kell tűrni.

2017. márc. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
60%
16-os azt viszont elfelejted, hogy nem akarta kiadni a házát, hanem kérésre fogadta be őket.
2017. márc. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
79%
17, én a szövegből úgy látom, hogy a mostohanővér ajánlotta fel, hogy lakhatnak nála.
2017. márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%
Ezek szerint nem érte meg neki anyagilag, idegileg. Mennyit fizettetek neki havonta összesen?
2017. márc. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
84%

Véleményem szerint nem a kutyával kellett volna szemétkedni. Én is kidobnék bárkit aki a kutyámmal szórakozik. Ha nem kérdez rá a csaj akkor éhezett volna egész nap?


Én eleve nem költöztem volna más nyakára. Mindkettőtöknek spórolnia kellett volna még amikor otthon vagytok és csak akkor kellett volna összeköltözni ha fenn tudtok tartani egy albit ketten.


Keressetek egy albit,lehet olcsón is kapni olyanokat ami nem a legjobb de elélni el lehet bennük. Így nem kell kerülgetni senkit. Jobb melót is szerezzetek.

2017. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!