Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, anyám állandóan...

Mit tegyek, anyám állandóan leakarja rövidre vágatni a hajamat?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, és havonta vágatnom kell a hajam, mert szerinte nagy, hülyén néz ki, és kezelhetetlen. Azt mondja az a férfias ha rövid. Szerintem nagyon is jól áll a hosszú, viszonylag jól be tudom zselézni. Holnap mennem kellene megint, és utálom ha ilyen alig fél centisre le kell vágatnom :@@ Olyan mint az ovisoknak... Ha szólok emiatt állandóan megy a vita, hogy azt hiszik hogy nem mész el fodrászhoz meg ápolatlan vagy :@ Már nem merek neki szólni teljesen rettegek, miért nincs ehhez jogom 17 évesen, hogy kicsit hosszabbra meghagyjam? Egyáltalán nem kell vállig érő haj, csak mondjuk ilyen 4-5-6 centis... Még ki sem próbáltam milyen a hosszú haj nekem. Ti mit tennétek, bevállalnátok esetleg nagy vitát emiatt?
2010. máj. 10. 11:28
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
88%

Hajat nem lehet növeszteni, nő az magától. Ennek értelmében mit csinálna, ha szimplán kihagynád a havi rendszeres fodrászhoz járást mondjuk egy fél évig? Éjszaka levágja?


Megnő.


És?


Még jobb, ha nem is hagyod ki a fodrászt, de nem vágatsz, hanem igazíttatsz. Akkor még ápolt is lesz. Persze göndörödő, hullámos hajnál tényleg nehéz az élet, míg hátul össze nem tudod fogni...

2010. máj. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem vágatod le, mit tesz? Kitagad? Agyonüt? Ha igen, akkor inkább vágasd le, de ha úgy gondolod, csak pampogni fog, akkor ne vágasd le.
2010. máj. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamé derékig ér, nagyon szép! Volt mikor 2 mm-es volt. De szerintem utoljára 4-ben kérdezte meg, milyenre vágassa. Néha szólt, hogy kéne pénz fodrászra.

Van akinek meg az anyja fizeti a raszta hajat.Mert ahhoz is kell ám fodrász.

A bátyám annó fél évig nem fésülködött, összeállt neki, mint a pulinak. Anyánk kicsit nyafogott, de hát amúgy jó fiú volt: elkönyvelték hogy ez a heppje. Meg h a zoknija is fekete volt,(meg a lennon-szemüveg üvege.)Más telearratja magát, és 10 pirszinget hord ebben a korban.

45/N

2010. máj. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
88%
Mondd meg neki ha sokat szekál befesteted lilára és akkor sápítozhat egyébként nyugi 1 év és nagykorú leszel azt csinálsz amit akarsz.A virág+süti jó ötlet de tényleg ne hagyd hogy ilyen piszlicsáré dolgokba beleüsse az orrát.Mondd meg neki hogy örülhet hogy csak annyi baja van a fiával hogy pár centivel hosszabb a haja mások isznak narkóznak láncdohányosok ilyen korra.
2010. máj. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
100%

beszélgess el vele, hogy vannak bizonyos dolgok, amikben EGYEDÜL szeretnél dönteni! hisz nem biztos, hogy ami neki evidens, az neked is az! (ez a későbbiekben egyre jobban meg fog mutatkozni)


rá kell jönnie, hogy lassan külön egyéniséged lesz, hóbortjaid, szokásaid, ÉLETRITMUSOD!


próbálj nem vitatkozni, hanem beszélgetni!


25/F

2010. máj. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
94%

Valahol el kell kezdeni megszoktatni a szülőket, hogy a saját elképzeléseidet valósítod meg. Ez nagyon is jó alkalom erre. Hiszen jövőre a továbbtanulásról/munkáról döntessz, mi lesz, ha ő jazzgitárosnak szán, de te ügyvéd akarsz lenni? Jobb, ha addig begyakoroljátok az elképzeléseitek egyeztetését. Jó, hogy van ilyen kis dolog, aminek nincs igazán tétje, ezen lehet kezdeni gyakorolni.

A férjem kislánya (16) nem mer egyedül elmenni bérletet vaenni, de a minap bejelentette, hogy 18 évesen külföldre fog szökni egy 40-es férfival, és gyereket fog szülni..képzelheted a szülők reakcióját! Az ő haja pl. a szemébe lóg, hátul fekete, elől tűzvörös-azt se engedte először az anyja-gyönyörű szőke haja van - végül mégis ő vette neki a festéket.

2010. máj. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
88%

Én mondjuk a rövid hajú fiúkat szeretem.

De ha te így szeretnéd,beszéld meg anyukáddal, hogy most úgy is nyár lesz. És kipróbálod milyen. aztán majd szeptemberbe visszatértek rá.

Daccal nem érsz el semmit. Pont azért, mert már nem vagy gyerek kicsit taktikusabbnak kell lenni.

2010. máj. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
88%
Vágasd le kopaszra, hátha annyira elszörnyülködik, hogy utána nem szól bele. :-D A zselével óvatosan, csak amennyi "muszáj", de ne csöpögjön tőle, mert zsírossá teszi a hajat, akkor meg moshatod... Egyébként állj ki magadért, és mondd meg anyukádnak, de lehet, hogy ez se fog használni, viszont a hajadról dönts de, olyant kell viselned, amivel te önmagad vagy. Egyébként én 25 éves nő vagyok, és az én anyum is folyamatosan le akarja vágatni a hajamat (most kb. derékig ér, és szép, ápolt), nem jutottunk dűlőre, de már rá tudom hagyni. Öcsémnek volt vállig érő haja, neki az is jól állt, de most rövid, most ehhez van türelme, és egyszer volt poénból kopasz is.
2010. máj. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
87%

Hiába figurázzák ki itt egyesek, hogy a gyerek kisebb dolgokban álljon ki azért, amit szeretne, én ezt tanácsolom. Különben hogy tanulja meg az érdekérvényesítést? Egy vakon engedelmes, meghunyászkodó kis nyuszi marad, és ezt a szülő sem akarja.

Nem arról van szó, hogy nem akarsz tanulni, vagy drogozni akarsz. NEM azt tanácsolom, hogy a Kérdező pofázzon vissza az anyjának,legyen vele tiszteletlen (nem csak ez a lehetőség van az engedelmesség mellett!) - de kulturáltan is meg lehet mondani, hogy a hajviseleted felől Te szeretnél dönteni. És ezt mondjuk kombinálod azzal, hogy most kaptál 2 újabb 5-öst az iskolában, majd megkérdezed, miben segíts, elmosogass-e, stb. és akkor talán rájön, mi a fontosabb.

2010. máj. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
92%
Egyezz bele, ha mutat legalább tíz félcentis hajú férfit az utcán:)
2010. máj. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!