Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, anyám állandóan...

Mit tegyek, anyám állandóan leakarja rövidre vágatni a hajamat?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, és havonta vágatnom kell a hajam, mert szerinte nagy, hülyén néz ki, és kezelhetetlen. Azt mondja az a férfias ha rövid. Szerintem nagyon is jól áll a hosszú, viszonylag jól be tudom zselézni. Holnap mennem kellene megint, és utálom ha ilyen alig fél centisre le kell vágatnom :@@ Olyan mint az ovisoknak... Ha szólok emiatt állandóan megy a vita, hogy azt hiszik hogy nem mész el fodrászhoz meg ápolatlan vagy :@ Már nem merek neki szólni teljesen rettegek, miért nincs ehhez jogom 17 évesen, hogy kicsit hosszabbra meghagyjam? Egyáltalán nem kell vállig érő haj, csak mondjuk ilyen 4-5-6 centis... Még ki sem próbáltam milyen a hosszú haj nekem. Ti mit tennétek, bevállalnátok esetleg nagy vitát emiatt?
2010. máj. 10. 11:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%

én bevállalnék egy vitát emiatt ugyanis (lehet elég hülyén fog hangzani) de szokja meg a szülő hogy nem ugatunk bele a gyerek minden szokásába vagy abba mit szeretne

nem hiszem el hogy 17 évesen nem lehet olyan hajad amit te akarsz csak mert muter aztmondta.... :| ez nonszensz

mond meg neki hogy te életed és te hajad stb mert csak el fog fajulni a dolog

19L

2010. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
92%
Ne engedj ebbe beleszólást. Viseld úgy a hajadat, ahogy neked tetszik és örömödet találod benne. Kérdezd meg anyukádat, mit szólna ahhoz, ha olyan frizura viselésére kényszerítenék, ami tőle idegen. Talán az utcára se merne kimenni.
2010. máj. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
93%
Állj ki magadért. A te hajad, a te döntésed. Ne legyél már ennyire nyuszi.
2010. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 Phoney ***** válasza:
100%

17 évesen a legtöbb ember még nem tud okosan fésülködni, szóval én erre koncentrálnék a helyedben:) A "viszonylag jól"-t próbáld még fejleszteni kicsit.


Anyádékkal a vitában jól jöhet, hogy biztosan van olyan férfi, akinek nem fél centis haja van, mégsem tartja ápolatlannak. Én is növesztettem hajat, nekem azóta is vállig ér kb, de tény, hogy a kinézete azóta ég és föld:)

2010. máj. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
92%

Igen. Egyszer meg kell tanulnotok, hogy külön ember vagy, lassan felnőtt férfi, nem a mama kicsi fia már. Mondd meg, hogy minden tiszteleted az édesanyádé, de te más frizurát szeretnél. Ápoltat, de nem rövidet. Mond, hogy a t e hajad! Ha mégis erőlteti, vedd el a rászánt pénzt, és vegyél rajta virágot anyunak, vagy egy könyvet, vagy arckrémet, sütit aminek tényleg örülne, valami olyat!

És add neki egy kis kártyával: szeretlek, anya, de a tüsi hajat nem!

Másik megoldás: elmégy afodrászhoz, és csak igazítást kérsz: megmondod, hog ymegnöveszted 5 cm-esre, csak a fazont igazítsa meg - pl csak hátul kicsit felnyírja, vagy oldalt, stb, hogy jól álljon, és befésüli-bezselézi. Ha botrány lesz, majd megszokják. Ez legyen anyudéknak a legnagyobb bajuk!

2010. máj. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon nehéz ügy, mert mindent békésen intézni érdemes a családon belül, és bizony, amikor némely szülő nagyon erőszakos, akkor nehéz.

Itt mit lehet tenni? Fogalmam sincs... Majd olvasom a válaszokat, hogy tanuljak.

2010. máj. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim válasza:
14%
Üsd le a ri bancot! Ha hagyod, hogy egy nő dirigáljon, nagyon nagy bajaid lesznek később, ezt komolyan mondom. Mondd azt, hogy akkor elköltözöl otthonról, és inkább leszel csöves hajléktalan, de ne ugasson neked, mert szájbabaszod. Azért mert a gyereke vagy, nem csinálhat veled bármit.
2010. máj. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem kell bevállalnod nagy vitát, csak egyszerűen mondd el nekik az érveidet. Egyáltalán nem vagy attól ápolatlan, hogy kicsit hosszabb a hajad...ápolatlan akkor lenne, ha mondjuk nem nagyon mosnád, meg nem foglalkoznál vele. Különben is, a 4-5-6 centis haj még egyáltalán nem "hosszú". Én fiú létemre elég sokat foglalkozom a hajammal, és egyáltalán nem tartom magamat igénytelennek azért, mert 3 havonta járok fodrászhoz. Egyszerűen kialakult minden hajhoszúsághoz egy frizura, amivel jól nézek ki mindig, ahogy nő a hajam:D Itt igazából az a lényeg, hogy Te jól érezd magad. Sajnos ha nem érzed magad jól a bőrödben, akkor az kihat a viselkedésedre is. Előfordulhat, hogy csökken az önbizalmad. Ezt Édesanyádnak, mint felnőtt embernek és szülőnek illene elfogadnia és felfognia. Ha nem hallgat arra, amit mondasz neki - persze nem emelt hangú beszélgetésre gondolok, legalábbis a Te hangod mindig maradjon nyugodt és halk!!-,szóval ha nem hallgat Rád, nyugodtan mutasd meg ezt a választ neki. Szerintem meg fog lepődni, hogy az ő véleményén és nézőpontján kívül milyen sok más fajta hozzáállás is létezik.
2010. máj. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
oké, hát nem tudom mi lesz, de nem fogom levágatni az biztos ! Szörnyű az a kopasz haj, nagyon lemegy tőle az önbizalmam...
2010. máj. 10. 11:48
 10/32 anonim ***** válasza:
89%

Ha utálod hogy le kell vágatni,hát ne vágasd le!Mit tud anyukád csinálni ellene?Pattog egy sort,aztán majd belenyugszik.Amúgy meg szerintem is jól néz ki a fiúknak,ha egy kicsit hosszabb a hajuk.Az én fiamnak is hosszú,pedig ő csak 6 éves!

32/N

2010. máj. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!