Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról az...

Mi a véleményed arról az anyáról, aki otthon már nem ad a gyerekének enni, csak az iskolába fizet be?

Figyelt kérdés
Iskolába tízórai, ebéd, uzsonna, otthon nincs reggeli és vacsora.
2017. febr. 15. 11:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%
Nincs véleményem róla, nem az én dolgom. Ahogy a tiéd sem.
2017. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%
Azért ezt túlzás éheztetésnek nevezni. Napi 3 étkezés messze nem az a kategória. Egy iskolás gyereket pedig elég szomorú, ha etetni kell. Kivéve, ha 3. osztály alatt van. Egy szendvics készítése reggelire vagy vacsorára nem szabadna, hogy gondot okozzon. Ha ezt nem engedi az anya, akkor viszont az tényleg nem normális dolog. Feltéve, ha nem szegények.
2017. febr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
88%

Van ilyen mélyszegénységben élő család, ahol csak a suliban eszik a gyerek, sokszor hétvégén se kapnak semmit. De ott ugye szó nincs befizetésről, szociális alapon kapják, ingyen.


Egyéb esetben meg gondolom van otthon kaja, elvégre a felnőtt is eszik, és hétvégén is van mit enni. Egy 7-8 éves gyerek már kiszolgálja magát, csinál egy szendvicset, vagy eszik amit talál.

Ha állandóan üres a hűtő, akkor 1000%, hogy komoly anyagi gondjaik vannak, és pont az hiányzik a legkevésbé, hogy egy kívülálló még beléjük is rúgjon.

2017. febr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
91%

Te ki vagy nekik, hogy ennyire tudod, mit csinálnak otthon?

Ráadásul a "nem neveli arra, hogy reggelizni KELL" meg az "éheztetés" között elég hatalmas a különbség.

Egy gyereknél tudni kell, hogy ha éhes, enni fog, ha nem éhes, akkor meg nem fogod tudni letuszkolni a kaját a torkán. Normál keretek között ezzel nem is kell foglalkozni. Ha a suliban háromszor eszik, és úgy érzi, hogy neki az elég, akkor az neki elég. Minden osztályban/ovis csoportban van 1-2 kisebb, vékonyabb gyermek, de ettől még nem betegek.

Ne szólj bele mások életébe, de ha már megteszed, legalább hülyeségeket ne beszélj.

2017. febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem ez szörnyű! Ez az anyuka nem normál. Hogy lenne már elég ennyi egy növésben lévő gyereknek. Nekem már baba koromban is adott anya naponta legalább ötször enni. Meg most is amikor hazajövök a suliból rögtön eszem és ez mindig így volt.

14/l

2017. febr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
87%
16: a kislányom baba és jelenleg legalább hétszer eszik. Tehát akkor ez a normális szerinted? Vagy esetleg értelmezni kéne a többi választ is?
2017. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
86%
Nincs véleményem arról az anyáról, mivel ez az információ kevés ahhoz, hogy formáljak.
2017. febr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
89%

Érett, felnőtt ember vagyok (sőt túlérett!) de SOHA életemben nem reggeliztem, pedig anyánk régimódi háziasszony volt, az egész családnak terített reggelihez.

Mindenki reggelizett, csak én nem.

Sem akkor, sem most felnőttként.

10 óra felé viszont jól esik pár falat, vagy gyümölcs, mert ha többet ennék, nem ebédelnék.

Ebédre eszem a főtt ételt.

A vacsora nálam egy szendvics, nem tudnék este 8-kor főtt ételt enni, mert akkor meg nem tudok aludni.

Lehet az én szegény anyámat is megszólnod Kérdező, pedig a lelkét kitette a családért.

Akármilyen szegénységben élnek emberek, egy zsíros kenyér mindenhol jut vacsorára, vagy egy paprikás krumpli hétvégére.

Aki tudatosan éhezteti a mai világban az ingyen étkezés mellett a gyerekét, az bűncselekményt követ el és felelősségre vonják.

De gondolom nem ilyenről faggatódzol ...

2017. febr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
81%

Ismerős család ilyen. Nagyon szegények. A kisfiuk tartósan beteg, emiatt az anyuka nem tud dolgozni, mert állandó felügyelet kell a gyerek mellé. Az apa minimálbéréből meg a kevéske állami támogatásból élnek négyen. Nem reggeliznek otthon. Iskolába tízóraira kekszet visznek, meg esetleg azt, amit előző este árcsökkentettként meg tudtak venni a boltban, mert aznap lejárt. Menzán ingyen ebédelnek, uzsonna viszont nincs az iskolában, de otthon van vacsora, igaz, nem sok. Egyszer ettem náluk, de nagyon rosszul éreztem magamat, amikor láttam, hogy négyen osztoznak egy akkora adag kaján, amit én egyedül szoktam megenni, pedig nem vagyok nagy étkű. Úgyhogy nem is ettem sokat a kajájukból. A hétvégéik pedig, gondolom, még rosszabbak, mert akkor ugye nincs ingyen menza sem. Iskolai szünetekről meg ne is beszéljünk... :(


Véleményem? Ezt az ismerős anyukát én nagyon tisztelem, amiért képes mindezek ellenére tartani magát. A kérdésben szereplő anyukáról nem tudom, milyen a családi háttere, úgyhogy őt nem tudom minősíteni.

2017. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
24%

Attól függ,hogy a gyerek igényelné -e ezen kívül ,hogy mást is egyen.

Én pl világ életemben már ébredés után farkaséhes voltam, nem indultam el otthonról reggeli nélkül.

És a vacsora is fontos volt,szinte minden nap vacsiztam is otthon diákként is.

A másik dolog,hogy ezek az iskolai menzák nem éppen arról híresek,hogy mennyire kiadósak és finomak.

[link] pont most találtam ezt a cikket. Sajnos tényleg ilyen a tízórai/uzsi a valóságban is. Szerintem elég kevés és nem a legegészésgesebb.

Én mindenképp biztosítanám a gyerekemnek,hogy otthon is tudjon enni .Nyilván ha nem akar enni,akkor nem tudok mit csinálni. De ettől függetlenül lenne otthon kaja és ha szeretne ehetne.

Én ahogy látom a diákok nagy része visz a suliba valamilyen szendvicset, gyümölcsöt vagy valamilyen könnyebb nasit. A tízórai kevés szokott lenni.

2017. febr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!