Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Műtét után szeretnéd, hogy a...

Műtét után szeretnéd, hogy a férjed veled legyen?

Figyelt kérdés
300 km-re van a kórház, ahol műtenek. Mivel komoly műtétről van szó, általában 1 hetet kell bent feküdni. Jól esne ha a férjem mellettem lenne azokban a napokban, de nem tudom hogy 1 hétnyi szabit "elvárhatok"-e tőle. Ráadásul a látogatási időn kívül nem is tudom mit csinálhatna. Ti hogy tennétek a helyemben? Legyen 1 hétig ott műtét után?
2017. febr. 1. 14:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
97%

Én sajnos már többször megfordultam körházban.

Nem egyszer előfordult, hogy volt olyan szobatárs, akinek vagy távol, vagy sehol nem voltak hozzátartozói.

Rendszeresen láttam, hogy az ilyen betegeknek a szobatársak kérésére - a saját hozzátartozóik hoztak a következő látogatás alkalmával, vizet, sampont, gyümölcsöt, WC papírt, vagy ami kellett, a beteg meg kifizette.

A kórházban valahogy segítőkészebbek az emberek.

2017. febr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
18%

A korhazban teljes ellatas van nem ?

Belmutet utan ures leves ha szerencsed van.

Vidd a tabletet es chatelj vele naponta

Ne legy ovodas felnott vagy

2017. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
72%

Amikor a férjem műtötték akkor reggel vittem reggelit,ebédidőben át a város máaik vegére megint hozzá,melo utan megint mentem. Este főzés masnap elorol.Mindig alig varta hogy menjek.Utana meg 2 hetig ugy kertem szabit hogy 4 oraban meloztam,ebedre otthon voltam.

Igy hogy 600 k.,mi ugy oldanank meg hogy műtetre együtt mennénk,ott lenne mig megmutenek kihoznak,aztan hazajönne,majd 2 nap szunet után jönne megint 2 napra majd haza és utana már értem jönne.

600 km oda vissza 3-3 óra,kb 15ezer palyamatricastól. Neki ér ennyit.

2017. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
35%

"gy hogy 600 k.,mi ugy oldanank meg hogy műtetre együtt mennénk,ott lenne mig megmutenek kihoznak,aztan hazajönne,majd 2 nap szunet után jönne megint 2 napra majd haza és utana már értem jönne.

600 km oda vissza 3-3 óra,kb 15ezer palyamatricastól. Neki ér ennyit."


Tehát akkor, ha jól számolom a te verziódat, akkor ez összesen 3*-i autókázás oda-vissza, oda-vissza.


3*600 km + pályamatrica (1 hetes), kétlem, hogy 15 ezerből kijönne, de mindegy. Nálunk egy út lenne 8 ezer... Teljesen átlagos fogyasztású, átlagos autóról beszélek. Ez így összesen a három úttal=24 ezer forint, és akkor még nem beszéltünk a te általad ott töltött első 2 napról, tehát akkor pluszban még SZÁLLÁS is kell!


Ugyanis azt ne felejtesd el, hogy

1.) akármi közbejöhet, nem biztos, hogy pont aznap tudják műteni, amikor meg van beszélve,

2.) azt se felejtsd el, hogy nem pont aznap műtenek ahogy bemegy a paciens, hanem előtte vagy 1-2 napot bent kell feküdni: kivizsgálások történnek, megbeszélik az altatást, stb.


Úgyhogy nem úgy történik, hogy odabaktatnak és már szinte be is tolják a műtőbe :)

Előtte még vizsgálatok vannak 1-2 napig. Ha nem több ideig. Ezt nem lehet tudni.


Úgyhogy lehet, hogy NEKTEK "megér" ennyit, és itt fennhájázol róla, de nem tudhatjuk, hogy ők milyen helyzetben vannak, ez nem egy kis összeg, és szerintem a műtét után bőven lenne annak a pénznek helye.


Minden eset egyedi, és más.


Én nem várnám el személy szerint, hogy értem oda-vissza utazgassanak, se azt, hogy a közelben emiatt szállást kelljen kivenni.


Mégis mit csinálna ott a szerencsétlen ember? Mert, hogy beleőrülne az unalomba, az fix!


Egy idegen városban, és folyamatosan várva azt, hogy látogatási idő legyen abban a pár órában. Nagyszerű!


Én ezt nem várnám el..


Közben meg lekarmolja magát ember idegességében, és unatkozik egész nap!


Akkor már inkább foglalja el otthon magát a munkával, én is azt mondom.

2017. febr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
58%

A házastársi kapcsolat alapja, hogy jóban-rosszban, egészségben és betegségben is támogatjuk a másikat. Azaz, ha elesett, mondjuk műtét miatt ez egyik, akkor a másik kérés nélkül enyhíti az aggódását, fájdalmát, vele van, nem hagyja magára. Hiszen ki másra számíts, ha nem rá?


Amikor engem operáltak, a férjem velem volt végig a kórházban, nem kellett kérnem. Ez természetes dolog, hogy segíted, pátyolgatod a másikat, aggódsz érte, igyekszel enyhíteni a fájdalmát stb.

2017. febr. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
76%

Ezt nektek kell eldönteni. Meg tőle is függ,hogy hogy szeretné?

Én annak örülnék,ha a műtét előtt velem lenne és megvárná amíg felébredek. Utána ha egész héten nem tud bejönni sem bánnám, de legyen ott amikor műtenek,előtte és utána is.

Utolsó nap meg gondolom érted megy majd kocsival,nem?

Készüljetek előre kajával,innivalóval,olvasni valóval stb. Tervezett dolog, ha hirtelen kerül be az ember kórházba,akkor elvárható,hogy vigyenek be rokonok kaját ,váltóruhát stb.. De ha tudjátok mikor mész be,akkor próbáljatok készülni előre ilyenekkel.

De amúgy rajtatok áll,ha bent lenne egész heten sem hiszem,hogy baj lenne,vagy bárki elítélne.

Csak kérdés,hogy addig a férjed hol aludna,hol fürödne stb?

2017. febr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
51%

Azt megkérdezhetem, hogy melyik városban lesz a műtét?


Az én férjem lábát műtötték Székesfehérváron , mi Szabolcs-Szatmár.Bereg megyében lakunk szóval oda-vissza az út kb. 730 km volt. Ezt a távot 2 naponta megtettem. Egészségügyben dolgozom én is. Nem szerettem volna szabadságra menni. Így egyik nap 12 órát dolgoztam, másik nap hajnalban indultam hozzá, késő este értem haza, másnap megint dolgoztam. Maradhattam volna én is ott mellette, de felesleges lett volna így kétnaponta elég volt találkozni, a többi napon meg telefonon beszéltünk. A műtét napján végig mellette voltam, mikor kihozták a műtőből őt rendesen osztályra hozták vissza. Az mondta fogjam a kezét mert fél nagyon.. (ilyenek a férfiak). Mikor hazahoztam 3 hét kórházban töltött nap után, akkor 1 hétig szabadságon voltam, és segítettem neki amiben tudtam. De ma már szerencsére ugyan úgy végzi a munkáját (focista), mint a műtét előtt.


Szóval ti is megoldhatnátok hasonlóan, hogy 2 naponta látogat téged. Felesleges is lenne minden nap menni. Rengeteg kórházban látogatási tilalom van.

2017. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
61%

Persze, hogy szeretném, hogy a férjem velem legyen, ki ne szeretné?

De a mi esetünkben ez sajnos nem érzelmi kérdés elsősorban, hanem anyagi.

Naponta 600 km-t megtenni, vagy szállást fizetni képtelenek lennénk, amikor egy betegség, vagy a kórház is súlyos pénzekbe kerül, ... ha beszélünk róla, ha nem.

Ha ilyen helyzetbe kerülnénk - bármelyikünk - akkor alaposan felkészülve mindennel (víztől a vécépapírig) bemennénk a kórházba, majd a továbbiakban telefonon tartanánk a kapcsolatot a kórházzal és egymással.

Aztán mennénk a másikért és az otthoni ápolásra vennénk ki annyi szabadságot, amennyi lehetséges.

Természetesen ez alól kivétel, ha valamelyikünk élet és halál között lebegne és kétséges lenne az állapota, akkor akár a folyosón is üldögélnénk egy hétig, vagy ameddig kell.

2017. febr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
23%
OFF: a magyar egészségügy szégyene, hogy a 21. században előfordul, hogy nem talál 300 km-nél közelebbi kórházat az ember. Komoly műtét, igen, de azért mégse egy szívátültetésről van szó a Barnard professzornál, szóval ezt meg kellene oldaniuk a tisztelt minisztereknek, hogy normális szolgáltatást kapjon a beteg mindenhol...
2017. febr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
11%

23as vagyok

utanként 15ezer,nem összesen

és ér ennyit,megoldjuk.

De lehet hogy végig ott lenne ,amikor nem lehet velem addig elfoglalja magát.

2017. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!