Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Műtét után szeretnéd, hogy a...

Műtét után szeretnéd, hogy a férjed veled legyen?

Figyelt kérdés
300 km-re van a kórház, ahol műtenek. Mivel komoly műtétről van szó, általában 1 hetet kell bent feküdni. Jól esne ha a férjem mellettem lenne azokban a napokban, de nem tudom hogy 1 hétnyi szabit "elvárhatok"-e tőle. Ráadásul a látogatási időn kívül nem is tudom mit csinálhatna. Ti hogy tennétek a helyemben? Legyen 1 hétig ott műtét után?
2017. febr. 1. 14:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is volt már komolyabb műtétem. Annyiból volt a látogatás, hogy hoztak be cuccokat. Mert pl. vizet nem lehetett kapni a kórházban, nem volt büfé, csak egy automata, amiben csak szénsavas üdítők voltak meg egy kávéautomata. Boltba nem tudtam kimenni. És mikor befeküdtem nem úgy érkeztem, hogy egy karton vizet vittem magammal.

Nálunk egyszerű volt, mert a városomban műtöttek, párom is és szüleim is bejöttek hozzám felváltva.

Viszont nem tudnak ott mit csinálni egész nap, nem is lehetnek ott végig. Én intenzíven voltam, ott naponta csak néhány óra látogatás van. Ott mondjuk mindent megcsinálnak neked a nővérkék, hiszen ágyhoz vagy kötve. Amikor visszamehettem az osztályra, ott már elszórakoztattuk egymást a szobatársakkal, aki friss műtétes volt, annak segítettünk, itattuk, segítettünk felkelni, stb.

Én nem kérném senkitől, hogy ezért egy hét szabit vegyen ki. Meg ugye akkor még szállás is kell neki, meg mit csinál egész nap. Ráadásul most éppen teljes látogatási tilalom is van sok helyen.

De akkor jó ki kell találni, hogy mit hogyan visztek be. Pl. lehet megoldás, hogy elvisz, a műtét napjáig ott marad, mert általában előző nap kell befeküdni. Egyszer még hét közben odamegy, haza. Aztán meg hazavisz.

2017. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
44%
Ne légy önző! Kezeld méltósággal a helyzetet! Sok sikert és jobbulást!
2017. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
62%
ha nem lebegsz elet es halal kozott akkor tok felesleges.
2017. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
86%
Nem várnám el tőle, hogy 1 hétig ott legyen hisz mit csinálna? Így legalább Ő is eltereli a munkaval a figyelmét a hiányodról és nem temetkezik bele abba, hogy milyen nagyon sajnál téged. Viszont telefonon tarthatjátok a kapcsolatot mindennap :)
2017. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
14%

Ennyire ne sajnáltasdd már magad!


Most komolyan a férjed "sorsa" azon fog múlni, hogy mi itt mit szólunk hozzá?


Húzod a strigulákat is?


Te magadtól hogy létezik, hogy ezt nem tudod eldönteni? Mondjuk kellene hozzá a férjed véleménye is..

2017. febr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azzal van leginkább a gond, hogy oda-vissza több mint 600 km az út, azt nem lehet csak úgy 2-3 naponta megtenni. Bélműtét lesz, ahol sztóma esélyes a végkimenetel és azért bevallom kicsit kiszolgáltatott a helyzet egy ismeretlen városban betegként, ha tényleg szeretnék valamit, akkor nem tudok behozatni. Első 2 nap intenzív osztály szokott általában lenni.
2017. febr. 1. 15:17
 7/33 anonim ***** válasza:
89%

Milyen helyen dolgozik? Gond neki egy hét szabit kivenni?

Ő felajánlotta, hogy ott lesz egy hétig veled?

Most lesz a műtét? Nincs ott látogatási tilalom?

Egyébként a kérdésre válaszolva, igen jól esne, ha időnként benézne hozzám valaki, de azt nem várnám el hogy folyamatosan ott legyen egy hétig. Biztosan nehéz így, hogy messze laktok és nem megoldható, hogy naponta benézzen egy-egy órára.

2017. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
95%

Én még arra is gondolnék, hogy talán jobban jönne már otthon az az egy hét szabi. Nem tudom, ilyen műtét után, milyen állapotban engednek haza. De lehet, hogy otthon jobban kell majd a segítség és inkább arra tartogatnánk a szabiját. A kórházban végül is ellátnak, ott nem szorulsz annyira segítségre.

Közelben nincs ismerős, rokon, aki be tudnak nézni hozzád, amíg kórházban vagy?

De szerintem az is jó lehet, hogy nincs ott végig a férjed egy hétig, hanem pl. az első két napban. Aztán hazamegy.

2017. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
86%
Szia, szerintem hasznosabb lenne, ha az 1 hetes kórházi tartózkodásod után a férjed inkább otthon kényeztetne - fözne, takarítana, mosna, stb. A mütéten egyedül kell átesned, és ha magadra vagy utalva - a kórházi személyzet mellett -, akkor hamarabb felépülsz. Használd ki az idöt magadra, tegyél kisebb sétákat a mütét után. Szöjél terveket a mütét utáni életedre.
2017. febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
2 hónap múlva lesz a műtét, csak én sem tudom hogy legyen. Ő azt mondta hogyha szeretném, akkor ott lesz velem. Én meg persze szeretném, de közben ott vannak az észérvek is... Megoldani meg tudja az 1 hét szabit, rokonok, ismerősök sajnos nincsenek az ország azon szegletében.
2017. febr. 1. 15:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!