Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egykék! Csak én érzem így magam?

Egykék! Csak én érzem így magam?

Figyelt kérdés

Egyke vagyok. Es ez nagyon szar. Néha mar konkrétan elsírom magam azért, mert nincs tesom. 😢


Nagyon szeretnek egyet, mar régóta, de anyaek kora es egymáshoz való viszonyuk miatt ennek 0% alatti az esélye. 😢


Csak en érzem igy?


2017. jan. 22. 19:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Egyke vagyok és nem zavar.

Van két unokatesóm (2 és 8 évvel idősebbek), velük mondhatni testvéri a viszonyom. Ráadásul barátaim is vannak.

A lányom csak félig egyke, mert a férjem révén van egy idősebb testvére. De nem tervezünk több gyereket.


Nála a tesókérdés is megoldott, mert "hiszen ott van neked X, ő a nővéred" érvelésre ő sem erőlteti a dolgot tovább.

2017. jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

#18 mi az, hogy nem garancia, hogy jól kijönnénk-e? Ez csak nevelés es a tesohoz való viszonyulás (a masik tesó részéről) kérdése.


Attól meg, hogy apad leszarja a testvérét, nekem miért kene (ha lenne)?

2017. jan. 23. 10:47
 23/27 anonim ***** válasza:
64%
Egyke vagyok, de én nagyon örülök neki. Persze, ha lett volna testvérem, akkor nyilván azt szoktam volna meg, de örülök, hogy nincs. Nem szeretek olyan családoknál lenni, ahol sok a gyerek, zajonganak, hangosak, veszekednek egymással, a gyerekek egymásra licitálva mondják a baromságaikat, hogy felhívják magukra a szülők figyelmét. Én meg azt szoktam meg, hogy csak én vagyok a szüleimnek, mi hárman vagyunk egy család, több embernek nincs helye. Belőlem teljesen hiányzik a versenyszellem, nem tudom mit csináltam volna, ha versenyeznem kellett volna a szüleim szeretetéért, vagy ha egy testvérhez mértek volna. Így csak engem szerettek, csak velem törődtek, nekem ez megnyugtató. Elképzelni sem tudok egy testvért. Gyerekként sem hiányzott, jól eljátszottam egyedül, tiniként meg kifejezetten imádtam, hogy délután csak enyém a ház, nem kell senkivel megosztani. Én is csak egy gyereket szeretnék majd.
2017. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
61%

Egyke vagyok és én imádom. Nem idegesít senki, a szüleim szeretete csak az enyém, mindent én kapok meg, nem kell osztozkodjak. Igen, önzőn hangzik, de rengeteg osztálytársam nap mint nap veszekszik, verekedik a tesójával, nekem ez a stressz nem hiányzik. Meg aztán nem biztos, hogy a testvéri szeretet megmarad. Szomszédunk folyamatosan marakodik a testvérével, sokszor hallom, hogy otthon szídja őt és a halálát kívánja.


És nem vagyok magányos. Rengeteg barátom van, akiket szeretek, mintha a testvéreim lennének. Én sem tervezek egynél több gyereket felnőtt koromra.

2017. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Egyszerűen imádok egyke lenni, szerintem sokkal több előnye van, mint hátránya.

Mondjuk nekem van két féltesóm, de velük eddig nagyjából háromszor találkoztam egész életemben, még az iskolatársaimat is jobban ismerem, mint őket.

Ráadásul gyerekként volt egy "testvérpótlóm", ugyanis a szomszédban lakott egy lány, aki csak 8 hónappal volt fiatalabb, mint én, 11 éves koromig össze voltunk nőve, ő volt a legjobb barátnőm. Aztán én elmentem egy gimibe, ő pedig maradt általánosban, de mindig tartottuk a kapcsolatot, és most ő is átjött ugyanabba a gimibe. Igaz, most ő is el van a saját osztálytársaival, meg én is az enyémekkel, de szoktunk beszélgetni, meg csetelni facen.

És nekem ott voltak még az unokatesóim, az egyik 10, a másik 8 évvel idősebb, de van egy 2 évvel és egy 5 évvel fiatalabb is. Mindenkivel nagyon jóban vagyok, támogatjuk egymást, főleg a nálam kisebbekkel és a 8 évvel idősebbel jó a kapcsolatom.

Szóval úgy érzem én egykeként is voltak "testvéreim".


Nem számít, hogy van-e testvéred, ha olyan kapcsolatokat alakítasz ki magad körül, amelyekben boldog vagy. Hidd el, ha most születne testvéred (nem láttam, hogy írtad volna a korodat, de a már biztosan vagy 10 éves, szóval a korkülönbség alsóhangon 10 év lenne), akkor azt már nem tudnád úgy megélni, mintha kisgyerekként lettetek volna tesók. Nem lesz veszekedés egy játékon vagy csokin, nem lesz verseny a csúszdáig, nem lesz együtt pocsolyába ugrálás vagy zsírkrétával falfirkálás. Persze ezeket mindet csinálhatod tizenévesen is, de nem olyan érzés lesz, mint gyerekként. Szóval most már kár is keseregni ezen, nem tehetsz semmit sem, sőt gyerekként sem tehettél volna semmit az "ügy" érdekében.


Nagyon nem szeretem azokat az embereket, akiknek valami csekélység az életük problémája, főleg, ha akkor sem tudnának rajta változtatni, ha piros hó esne (és ezt ők is tudják). Nem azért nem szeretem őket, mert nekik nincsenek bajaik és irigylem őket, hanem mert egy apróságot állítanak be katasztrófának. Csak keseregnek, eljátsszák a hattyú halálát.

Ha úgy érzed, hogy TÉNYLEG ez áll életed középpontjában, nem tudsz rajta túllépni, akkor beszélj erről a szüleiddel/barátaiddal, hátha tudnak segíteni, végső esetben orvosi segítséget (pszichológus) is igénybe vehetsz.

2017. jan. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Szóval úgy érzem NEKEM egykeként is voltak "testvéreim".
2017. jan. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
#25 köszönöm a válaszod, sokat segített 😉😘
2017. jan. 24. 19:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!