Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugy erzem lassan kilepek a...

Ugy erzem lassan kilepek a csaladom arnyekabol. Keso elkezdeni az eletemet?

Figyelt kérdés
25 eves vagyok. A szuleim egesz eletemben bantalmaztak, vertek, lelkileg terrorizaltak. Sose voltam jo tanulo, nem voltak barataim, viselkedeszavaraim voltak, bujkaltam. Nincs erettsegim, se szakmam. Eddig csak feketen dolgoztam. Pedig beszelek nyelveket, muvelt vagyok, megis igy alakult. Apammal evek ota nem talalkoztam, anyammal 1 honapja szakitottam meg minden kapcsolatot. Az osszes rokonom akit szerettem, meghalt. Borzalmasan depresszios es introvertalt vagyok. Szorongok tarsasagban, panikrohamot is kapok akar. :( van egy ferjem, aki tamogat abban, hogy jarjak el edzeni, mert az segit a kozerzeten, illetve egy egeszseges etrendeben (nagyon el vagyok hizva), es, hogy elvegezzek egy egyetemet nappalin, mert szerinte tul okos vagyok ahoz, hogy takaritsak masoknal. Hatalmas lepes lenne kilepnem a komfortzonambol, ami ugye a depresszio kezelesenek resze. Csak valahol felek :( mi lesz ha elbukomm Amugy gyogyszereket nem szedek, mert kicsinaltak mar egyszer es azt soha tobbet!
2016. dec. 2. 06:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi lesz, ha elbuksz ? Hát felállsz és csinálod tovább. Legfeljebb közben racionálisan és tárgyszerűen elemzed, hogy mért buktál el. Ha takarítasz, akkor takarítasz, nem megalázó semmilyen munka, amit az ember tisztességes és hozzáértó módon megcsinál.
2016. dec. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is kezdd el az érettségi megszerzését, és utána meglátod, mihez lenne kedved.


Másodszor ha "elesel", akkor felállsz és mégy tovább. Van egy közmondás, hogy "Nem elesni szégyen, hanem fekve maradni.", emellett csak az elkövetett hibáidból tudsz tanulni, azaz ez is csak elöre visz.


Ha úgy érzed, egyedül nem megy, keress egy JÓ pszichológust, aki gyógyszerek nélkül segít feldolgozni a korábbi problémákat, ez sokat számíthat.


Mellesleg igen sokan indulnak ilyen idösen el, vagy még késöbb, elöre lépni sosem késö.


Írtad, hoyg beszélsz nyelveket (milyenekt?), ezzel is tudnál valamit kezdeni, ha mást nem, korrepetálni másokat - ennek az is elönye, hogy ugyan kilépsz a magányodból, de nem sok, hanem egyszerre csak egy emberrel kell foglalkozni.

2016. dec. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem késő elkezdeni, fiatal vagy, egyetemre viszont nem tudsz érettségi nélkül menni, szerintem nem is fontos az egyetem, sokan egy jó okj-val többet keresnek, mint diplomával.
2016. dec. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Angolul, nemetul es francialul beszelek. Igazabol az iskolaban sose zudtam teljesiteni. Mindenbol epphogy megvolt a 2-es. Amit aktualsan tanultunk, azt en 1 evre ra ertettem meg :( de legalabb sok megnaradt belole. Egyke vagyok es nagyon sokat voltam egyedul. Sok ismeretterjeszto filmet neztem, sokat olvastam. Ezek kotottek le.


Nem a takaritast szegyellem. Egesz jol lehet vele keresni. Inakbb azt, hogy csak idaig jutottam. :( erettsegiig 2 vizsgat kene letennem csak. Megvan a 12-es bizim is, csak ket targybol megbuktam. Mit szoltok az egyetemhez? Nem keso? :( jol teszem, ha megszakitom a szuleimmel a kapcsolatot? Ugy erzem csak ingerult vagyok toluk. Ban mas is aki nem tartja veluk a kapcsolatot? Nehari a sok kerdesert, csak olyan rlveszettnek erzem magam :(

2016. dec. 2. 07:43
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleid ennyire rossz hatással vannak rád, akkor nyugodtan szakítsd meg velük a kapcsolatot, a "család" jelentösége eleve túl van értékelve, ugyanis a családot "kapod" és nem "választod", így sok esetben igen értéktelen emberekböl áll, akiket nem érdemes figyelembe venni.


Másodszor rengeteg ember kezd 25-30 évesen egyetemi tanulmányokba, elkésve nem vagy, csak elöször gondold át, milyen szakot akarsz, mert félbehagyni és mást kezdeni el nem tesz jót.


Mivel a párod is támogat, szerintem kezdj bele ßes végezz el valamit, ami tényleg örömet szerez neked.

2016. dec. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemre menni sosem késő. Mondjuk én a nappali helyett inkább a levelezőt javasolnám. Azt lehet munka mellett is csinálni, ha esetleg olyan az anyagi hátteretek, hogy nem fér bele nappalin. Másrészt a nappalisokat szét szivatják a levelezősöket kevésbé. Félreértés ne essék, ott is van szívás, de kevesebb. Ott tényleg a fontos dolgokra mennek rá. Én is levelezős vagyok és van olyan csoporttársam, aki 40 éves is elmúlt. Sok a 30-40 közti korosztály is illetve van 18/9-30-as is. Szóval nagyon vegyes.


Iratkozz be egy esti suliba, ahol megcsinálhatod az érettségit és hajrá. Muszáj túllépni a múlton, mert azon már nem változtathatsz. Ami megtörtént megtörtént. Ellenben a jövődön nagyon sokat is tudsz javítani. Hidd el, ha kilépsz a saját sz*rodból sokkal jobban fogod érezni magad. Meg merem kockáztatni, hogy a szüleid miatt lettél olyan amilyen. Ha normálisan viselkedtek volna veled akkor most nem tartanál itt.

2016. dec. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Tudatosan tervezd a jővőd. Először is legyél csinos sok edzéssel, járjál csoportos edzésekre is pl. zumba, spinning, ez testednek, lelmednek jót tesz. Közben érettségizz, tegyél le nyelvvizsgákat. Fordítással szép pénzeket lehet keresni, húgom kisgyerek mellett keres átlagosan napi 6-7 oldal fordítással napi 20 ezret. Menjél nyelvszakra.
2016. dec. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Olyan kedvesek vagytok! Nagyon koszonom!! 😊 mindig azt hittem, hogy ciki az, ha valaki nem tartja magat az "idorendhez". Marmint, 18 evesen erettsegit, 20as evek elejen diploma, aztan munka, csalad. Megnyugtato, hogy mas generaciok kozott is akadnak, akik tovabbtanulnak.
2016. dec. 2. 08:34
 9/12 A kérdező kommentje:
Erdekelnek a nyelviszakok is! Itt mondjuk nem is a penzrol van szo elsosorban, hanem, hogy bebizonyitsam magamnak, hogy kepes vagyok valamit sikeresen veghezvinni. A szuleim mindig visszahuztak, elmondtak, hogy semmit nem tudok megcsinalni mert egy vesztes vagyok, egy hiba. Ez annyira kihatott mindenre :(
2016. dec. 2. 08:36
 10/12 anonim ***** válasza:
En a helyedben mindenkepp valami nyelvszakra mennek, mert egyertelmu, hogy van hozza kepesseged. Esetleg egy uj, kulonleges nyelvet megtanulni, es azzal a kesobbiekben tok jol el lehet molyolni a forditassal, tanitassal es tarsaival. Nem mellesleg jo berkiegeszites:).
2016. dec. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!