Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet elkezdeni a saját...

Hogy lehet elkezdeni a saját életemet, elszakadni a szülőktől? 18/L

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem bírok egy levegőt szívni a családommal. Nem vagyok egy rossz gyerek, sosem voltam az, de mindig úgy kezelnek, mintha 5 éves lennék.

Anyámmal borzalmas a kapcsolatom évek óta.

Apámmal is egyre több a konfliktus, mert éreztetni akarják, hogy attól, hogy betöltöttem a 18-at, még ők a főnökök.

Apám a bolondját járatja velem mostanában. Dióhéjban annyi, hogy szeretnék egy saját kutyát, holott már a családnak van 2. Én szeretnék egy sajátot, akit majd viszek magammal, ha megyek albérletbe, stb. Tudom, gyerekesen hangzik, nem is gondoltam át teljesen, mikor felvetettem, csak az zavar, hogy a döntés nem az én kezemben van szerintük, nem lesz kutya és kész.

Még sorolhatnám ezeket a dolgokat.

Lényeg, hogy el akarok tőlük szakadni.

Jövőre megyek egyetemre, még nem tudom, hogy a városban, vagy másik városba megyek-e.

Ha koleszba megyek, kötelességük fizetni a koleszt?


2014. szept. 22. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
El kell döntened, hogy felnősz vagy sem. Az nem megy, hogy azt csinálok, amit akarok, menő vagyok, fiatal felnőtt, de ugye azért fizeted, hogy nagy a szám? Nem, ez nem megy. Vagy melózol a függetlenségért, vagy megjátszod és akkor lesz kutyád és szavad, amikor megengedik neked. Ideje dolgozni, és mellette tanulni és albiba menni, szervezni, félig beledögleni, de valódi függetlenséget kivívni! Más is túlélte, te is túl fogod, és a jellemed is fejlődik majd. Megtanulod, mit engedhetsz meg magadnak és mit nem. Jelenleg nem vagy tisztában vele, mennyire arrogáns az, hogy ezt is akarok, azt is akarok, tekint felnőttnek és fizesd, hogy menőzök... Sebaj! Majd felébredsz te is!
2014. szept. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szó sincs arról, hogy ők fizetnék. Soha nem kértem pénzt semmire a tancuccokon és a feltétlenül szükséges dolgokon kívül (pl. edzőcipő). Nem voltak olyan dolgaim, amiket pénzelni kellett volna.

Most is ragaszkodnék hozzá, hogy én vegyem meg a kutyát, ha vennék. Egyébként korai lenne, nem vennék, ha átgondolhatnám, de mivel kerek perec kijelentik, hogy ide nem hozok kutyát (a maradék fél évre sem), ezért munkálkodik bennem a dac, hogy csakazértis.

2014. szept. 22. 17:09
 3/7 A kérdező kommentje:
Munka pedig semmi nincs, amit iskola mellett lehetne végezni.
2014. szept. 22. 17:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagy büdös francokat nincs, csak keresni kell. Ilyen hozzáállással te aztán tényleg gyerek vagy még.
2014. szept. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ha koleszba megyek, kötelességük fizetni a koleszt?"


Erre gondolt az 1-es, kérdező.

2014. szept. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kötelességük fizetni neked semmit sem onnantól kezdve, hogy 18 vagy.


Amíg ott laksz és ott élsz addig úgy gondolom teljesen természetes, hogy úgy gondolják, ők a főnökök. Fizetsz rezsit, kaját valamit?


Biztos azért nem hagyják, hogy saját kutyád legyen mert előrébb gondolkodnak mint te, ha veszel egy kutyát kb. 10-12 évig gondoskodni kell róla, lehet te 4 év múlva már a kanyarban sem leszel, amúgy is van kettő gondolom félnek, a nyakukon maradna, azért nem egyszerű egy kutyát sem tartani.

Talán ott hibáznak egyedül, hogy nem magyarázzák el neked.


A kolesz az jó ötlet, ott azért meglátod majd, hogy nem is olyan egyszerű ez az egész ahogyan te most elképzeled.

2014. szept. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Es a koleszba hogy vinnéd a kutyat?
2014. szept. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!