Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hány éves korban szokás/illek...

Hány éves korban szokás/illek elszakadni otthonról és megkezdeni a saját életet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy jelenleg 22 éves vagyok, nyáron töltöm a 23-at.

Van munkahelyem is , az itthoni költségekbe nem kell beadnom( a szülők döntöttek így ), csak a saját költségeimet kell állnom ( kaja, ruha szórakozás stb.)


Barátnőm akivel nem olyan rég óta vagyunk együtt szeptembertől egy másik városban szeretne dolgozni( most még tanul), innen kb 70 km-re és ott is akar lakni. albérletben.


Az lenne főként a kérdésem, hogy számoljak-e azzal mint lehetőség, hogy én is megyek vele?


Nem szeretném azt sem ha elmennék innen és ott nem találnék munkát. Ide szeretnék még egy kérdést írni.


Mennyire könnyű munkát találni egy nagyvárosban ?


2012. márc. 12. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát hogy hány éves korban illik.. szerintem ez minden családnál más. Függ a szülőktől is és tőled is. Én elég korán, már 16 éves koromban elköltöztem otthonról úgy hogy suli mellett volt biztos melóm is. Persze az elején támogattak a szüleim, de így 21 évesen már elmondhatom magamról hogy önállóan látom el magam. Szerintem ami fontos az az, ha már az mellett döntesz hogy elköltözöl akkor nagyon jól fontold meg, hogy esetleg nehogy 2-3 hónap után megint vissza kelljen költöznöd, aztán megint kezdődne ugyanez előröl. A másik szempont, hogy ugye barátnőddel nem vagytok régóta együtt, nem tudom mennyire komoly köztetek a dolog, de ez is befolyásoló tényező. Szerintem ha el akarsz költözni otthonról,csak akkor tedd meg amikor késznek érzed rá magad és nem azért mert a barátnőd egy másik városba megy. + ugye a munka is kérdéses, én nem adnám fel a jelenlegi munkámat egy teljesen bizonytalanért :)
2012. márc. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Önmagában egy munkát nem könnyű találni ebben a szegény országban... de ha kitartó vagy, egy nagyvárosban természetes sikerülni fog... Nem meglepő hogy nem akarod otthagyni a kényelmet, a szüleid eltartását, de akkor sosem leszel felnőtt megbecsült ember.. ha ezt elmondod egy pasinak ott fog a világ legnagyobb elkényeztetett libájának tartani... 23 évesen már szinte mindenki magáért felel, albérletben lakik, dolgozik... Ez nem kérdéses... Mondcsak mi lesz akkor ha nem lesznek a szüleid??? Erre gondolj...
2012. márc. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem ez lemaradt. 22/F


Igen valóbban nem vagyunk régóta együtt, de ugye a szeptember is még elég messze van így meg tudjuk ismerni egymást.


Nem igazán a kényelem és az eltartottság az ami megrémít ha nem lesz, hanem az hogy attól félek hogy nem találnék munkát.

Szeretnék már külön költözni, és ha közös albérletben lennék a költségek sem lennének annyira megterhelők.


A nyár végére közel lenne 400e félretett pénzem, így az sem lenne nagy baj ha nem kapnék munkát rögtön, de nem szeretném ezt az összeget sem felélni teljes egészében.


A válaszokat pedig köszönöm.

2012. márc. 12. 17:21
 4/7 anonim válasza:

Kitartást!!!Nehogy felmerd nekem adni!:3


17:11 voltam:)

2012. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
23 évesen még sokan tanulnak
2012. márc. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem illemkérdés, praktikus kérdés.


"Mennyire könnyű munkát találni egy nagyvárosban ?"


Attól függ, melyikben. Győrben és Székesfehérváron könnyű, mondjuk Miskolcon kevésbé.

2012. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

". 23 évesen már szinte mindenki magáért felel, albérletben lakik, dolgozik... Ez nem kérdéses... "


Ja, itt van a munkahelyem a házunktól 2 km-re, de azért elköltözöm máshova ahol se munka se semmi, hogy elmondhassam, hogy mekkora önállóság vagyok.

2012. márc. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!