Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem rég szült a Debreceni...

Aki nem rég szült a Debreceni Klinikán vitt a babának saját ruhát vagy ottaniban volt? Hogy szokás? És ha vittetek miket és mennyit?

Figyelt kérdés
33 hetes vagyok ott fogok szülni.Nem igazán tudom hogy hogy szokás mert már hallottam ezt is azt is.Főkép használt kis ruháink vannak itthon, újat csak egyet kettőt vettünk meg amiben hazahozzuk a kórházból.Most akkor érdemes vennem pár dolgot még a kórházba hogy ne a használt holmit adják a babóra.Természetesen nem rossz állapotúak, de azért szerintem oda már csak ujjat kellene vinni?De mit és mennyit?
2010. júl. 23. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én májusban szültem a klinikán.Nyugodtan viheted a használt ruhát,mi is azt vittünk,és mindenki.Egyébként Te adod majd a ruhát a babára,ha meg nem viszel be,akkor adnak kórházi kisinget és rugdalózót,de pl az én gyerekem pici volt 49cm,minden lógott rajta:-))Én minden napra vittem 1db bodyt és 1db rugdalozót.Szerintem bőven elég ennyi is,ha meg valami miatt cserélni kell,akkor hozatsz be majd,vagy lesz a kórháziban.
2010. júl. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én februárba szültem,és vittem ruhákat,de nem volt értelme ráadni,mert a büfitől mindig cserélni és mosni kellett volna-persze többet vittem,de naponta többször kellett cserélni.így inkább kértem a nővérektől és ha újra kellett újra kértem.másoknál is ezt tapasztaltam,mert mindenki így járt!szép szülést,és jó babázást!Kinél fogsz szülni?
2010. júl. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok:vigyél egy újat amit te veszel,és abba hozd haza!Vigyél magaddal több betétet,mert keveset adnak...és a babának pelust,mert napi 5-nél többet nem adnak.figyelj az előlgombos hálóingre és a papucsra,amibe tudsz zuhanyozni.Ja,és innivalót,az legyen bőven,mert csak 2 dl kapsz reggel!és a tejcsi miatt kell.
2010. júl. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat sokat segítenek!Dr Lukács Jánosnál fogok szülni bár most megy szabira és csak egy hónap múlva jön vissza de remélem addig nem fogok megszülni.

Akkor csak nem muszáj annyira saját ruhát vinni viszek egyet kettőt de akkor nem igazán fontos.Amibe meg hazahozzuk majd a papa hozza be utánunk.:)Már nagyon várom, nagyon izgatott vagyok.Már szeretnék túlenni a szülésen és a kezemben tartani a kis apróságot.:)

2010. júl. 23. 11:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Februárban szültem, nem vittem ruhát a babámnak, mert adtak. Nekünk adtak betétet is, ha elfogyott és még a saját hálóingemet sem használtam, mert azt is adtak, minden nap lehetett tisztát kérni, és az sokkal jobb volt, mint az enyém, mert vászon volt és elől végig gombos. Pelenkát is adtak, ha kevés volt a napi 5.

Amire figyelj még, hogy bugyi legyen nálad elegendő, mert akár hogy figyelsz, vigyázol elcsúszhat a betét, szoptatáskor nagyobb mennyiségű vér távozik belőled és könnyen elázhatsz. És a szülés utáni vér nem olyan, mint a rendes menstruáció, hogy hipp-hopp kijön a hidegvízzel. Én bizony nem bírtam kimosni, így ki kellett dobni. Vegyél olcsó nagy bugyikat a kíbaiban és azt vidd be magaddal, így nem sajnálod majd, ha napi 2-3 is a kukában landol. Nagyon fontos még a papucs, amit a zuhanyzáshoz fogsz használni. És vigyél még wc fertőtlenítő törlőpapírt, meg papír wc ülőke takarót, mert szülés után nagyon nehéz lebegve pisilni, a többiről nem is beszélve. Ezeket a DM-ben beszerezheted, szinte filléres dolog. Ja és plusz törölközőt is vigyél, mert sosem lehet tudni. És inni, meg enni valót is, mert februárban brutál rossz volt a kaja, ha nem lett volna nálam semmi és esténként a férjem nem hozott volna valami kaját, szerintem éhen haltam volna.

Amit viszont nem adnak: popsitörlő. Nekem a párommal még hozatni kellett krémet is, mert nagyon száraz volt a babám bőre és azt nem tudtak adni, pedig már a vére is kiserkent a térdén. Amúgy Jhonsons fürdetővel fürdetik a babákat, ha nem szeretnéd, hogy ezt használják, akkor vigyél magaddal még fürdető krémet is.

Remélem, nem hagytam ki semmit.

Könnyű, gyors szülést és boldog babázást kívánok neked!

2010. júl. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!