Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz így az...

Szerintetek mi lesz így az anyámmal?

Figyelt kérdés
A történet a következő: Én megváltozott munkaképességű vagyok és 4 órában dolgozok, a munkabér 38 ezer Ft körül van emellé kapok rehabilitációs járadékot ami 27 ezer Ft körül van. Ezt most meg fogják emelni hamarosan tízezer Ft-al, mert rosszabbodott az állapotom és így már a C1 -es kategóriába fogok tartozni, eddig B1-es voltam. Ez az egész mindennel együtt így is egy 8 órás dolgozó minimálbére körül van. Van hitel is, amit mi ketten kell hogy fizessünk, mert az apám egy alkoholista aljas ember volt, aki nem dolgozott, csak vedelt, és adósságunk lett! Az apám már szerencsére nem él, a testvérem pedig a családjával lakik. Segíteni természetesen tudna ha gond lenne mert nagyon jól keres, irodában dolgozik, de én nem akarok nyomort itthon meg hogy tőlük kelljen kéregetni. Édesanyámmal a helyzet a következő: Egy gyárban dolgozott tizenvalahány évig, aztán leépítés miatt elküldték. Amolyan minősítési munkát végzett, nem kellett annyira pörögnie, mint például egy soron. Az egyik kezével problémája van, valami alagút szindróma, vagy mi a neve. Azt mondta, ő nem tud sorokon pörögni meg összeszerelgetni. Próbált valami dajka állást keresni, de nem jött neki össze. Szemetet söpörni az utcán nem akar. Kap még a munkaügyi központtól munkanélküli járadékot, márciusban kapja meg az utolsót (három hónapig jár) egy hónapja elesett az utcán és eltörte a kezét, két hét mulva veszik le neki a gipszet. Kérdeztem tőle utána mégis mi lesz, mert nem fogjuk tudni fizetni a lakást meg a hitelt meg még kaját venni is az én nyomorék fizetésemből meg a rehabilitációs járadékomból. Erre felháborodott hogy miért nyaggatom ezzel, gondolkodik rajta ő eleget. Mondtam neki hogy műtesse meg a kezét, amelyikbe van az alagút szindróma. Erre felháborodott hogy ő nem fog most még műtétre is menni azonnal. Ja és akkor azt mondta hogy fejezzem be. És akkor mégis mi lesz, a fiától fog pénzt kéregetni ha márciusban lejár a három hónapos munkanélküli segély? - Ezt már magamban gondoltam, ilyet ki se mertem ejteni a számon. Vagy márciusban már megjön az esze és elmegy megműttetni a kezét, csak most meg van huzatva a kéztörése miatt? Ennyi a történet... nem akarok nyomorogni, nem akarom hogy pénzt kelljen kéregetni a testvéremtől... ebbe még belegondolni is borzalmas. De nem tudom miért nem megy megműttetni anyum a kezét miután leveszik a gipszet. Miért beszél most így? az idő csak megy, a munkanélküli járadék meg márciusban le fog járni.
2017. jan. 20. 12:51
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
És most mondok valamit! Nem tudok folyamatosan itthon ülni, ki kell menjek a városból, az meg pénzbe fog kerülni, és ha mondom majd hogy megyek, akkor jön a szöveg hogy de nekünk erre nincs pénzünk!! Arra meg majd azt mondom majd hogy nem érdekel, menjen el műtétre meg dolgozni ha még mindig nem, akkor meg kérjen a fiától ha fos lesz anyagilag a helyzet, de én akkor is el fogok menni és költeni fogom a pénzt!
2017. jan. 20. 16:26
 12/13 anonim ***** válasza:
Beszélj a bátyáddal, hátha ő tud valamit tenni ezügyben. Lehet, hogy beszél az édesanyátokkal és rá hallgat. Egy próbát megér.
2017. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
9: Mert van olyan hitel, amit már nem is kell fizetni, mert büntetőeljárás van a bankszövetség ellen miatta.
2017. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!