Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz így az...

Szerintetek mi lesz így az anyámmal?

Figyelt kérdés
A történet a következő: Én megváltozott munkaképességű vagyok és 4 órában dolgozok, a munkabér 38 ezer Ft körül van emellé kapok rehabilitációs járadékot ami 27 ezer Ft körül van. Ezt most meg fogják emelni hamarosan tízezer Ft-al, mert rosszabbodott az állapotom és így már a C1 -es kategóriába fogok tartozni, eddig B1-es voltam. Ez az egész mindennel együtt így is egy 8 órás dolgozó minimálbére körül van. Van hitel is, amit mi ketten kell hogy fizessünk, mert az apám egy alkoholista aljas ember volt, aki nem dolgozott, csak vedelt, és adósságunk lett! Az apám már szerencsére nem él, a testvérem pedig a családjával lakik. Segíteni természetesen tudna ha gond lenne mert nagyon jól keres, irodában dolgozik, de én nem akarok nyomort itthon meg hogy tőlük kelljen kéregetni. Édesanyámmal a helyzet a következő: Egy gyárban dolgozott tizenvalahány évig, aztán leépítés miatt elküldték. Amolyan minősítési munkát végzett, nem kellett annyira pörögnie, mint például egy soron. Az egyik kezével problémája van, valami alagút szindróma, vagy mi a neve. Azt mondta, ő nem tud sorokon pörögni meg összeszerelgetni. Próbált valami dajka állást keresni, de nem jött neki össze. Szemetet söpörni az utcán nem akar. Kap még a munkaügyi központtól munkanélküli járadékot, márciusban kapja meg az utolsót (három hónapig jár) egy hónapja elesett az utcán és eltörte a kezét, két hét mulva veszik le neki a gipszet. Kérdeztem tőle utána mégis mi lesz, mert nem fogjuk tudni fizetni a lakást meg a hitelt meg még kaját venni is az én nyomorék fizetésemből meg a rehabilitációs járadékomból. Erre felháborodott hogy miért nyaggatom ezzel, gondolkodik rajta ő eleget. Mondtam neki hogy műtesse meg a kezét, amelyikbe van az alagút szindróma. Erre felháborodott hogy ő nem fog most még műtétre is menni azonnal. Ja és akkor azt mondta hogy fejezzem be. És akkor mégis mi lesz, a fiától fog pénzt kéregetni ha márciusban lejár a három hónapos munkanélküli segély? - Ezt már magamban gondoltam, ilyet ki se mertem ejteni a számon. Vagy márciusban már megjön az esze és elmegy megműttetni a kezét, csak most meg van huzatva a kéztörése miatt? Ennyi a történet... nem akarok nyomorogni, nem akarom hogy pénzt kelljen kéregetni a testvéremtől... ebbe még belegondolni is borzalmas. De nem tudom miért nem megy megműttetni anyum a kezét miután leveszik a gipszet. Miért beszél most így? az idő csak megy, a munkanélküli járadék meg márciusban le fog járni.
2017. jan. 20. 12:51
1 2
 1/13 anonim válasza:
73%
Szia! A pénzügyi problémákkal kapcsolatban sajnos nem tudok tanácsot nyújtani, viszont sűrgősen vedd rá anyukádat, hogy műttesse meg a kezét! Az én anyukának is ez volt a gondja a kezével, egy ujjtörés után vették neki észre tavaly. Azt mondták neki, hogy ha most azonnal megműtik sem 100%-os a gyógyulás, és lehet, hogy sosem fogja tudni rendesen használni a kezét a későbbiekben... Szerencsére a műtét jól sikerült, viszont a gyógyulás és a rehabilitációs gyakorlatok miatt 2 hónapig nem tudott dolgozni (egyébként édesanyám fizikai dolgozó), de mostanra úgy tűnik teljesen rendbe jött a keze. Ezért anyukád érdekében szólj neki, hogy műttesse meg mert csak rosszabb lesz ha nem tesz semmit, és így használja tovább a kezét, valamint, ha márciustól újra munkába szeretne állni, jó lenne, ha addigra már meggyógyulna a keze a műtét után nem? Remélem segítettem valamelyest.
2017. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ő is a megoldást keresi, csak nem beszél róla neked. Az is lehet, hogy maga az egész kialakult helyzet egy sokk volt neki, de próbálja tartani magát.

Inkább együtt kellene átvészelni ezt a helyzetet, semmint egymást "idegesíteni".

Te félsz a nyomortól, ő meg lehet attól, hogy sosem fog tudni dolgozni. Ha nem hallgatod meg, akkor nem tudod megérteni az ő álláspontját, így viszont közös megoldást sem fogtok találni. Próbálj meg vele kommunikálni.

2017. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Milyen fajta hitel van?
2017. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem simán struccpolitikát folytat, és a csodára vár. De a csoda sajnos nem fog megtörténni...

... anélkül, hogy menne a csoda után!

2017. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is úgy tűnik, hogy most a csodára vár.

Nem írod, hogy az elmúlt három hónapban volt-e valahol állásinterjún, egyáltalán próbált-e keresni bármi mást.


Az egy dolog, hogy utcát söpörni nem akar, gyárban dolgozni nem akar, és gondolta, hogy dajkának jó lenne. De ezek szerint ezt nem volt reális elképzelés, ha negyed év alatt nem sikerült elhelyezkednie.

Viszont ezen kívül is vannak még munkakörök, ahol lehetne próbálkozni.


Neked nincs lehetőséged átmenni 6 vagy 8 órás munkára? Akár úgy is, hogy a hivatalos bejelentés marad 4 óra. Tudom, hogy nem szabályos, és valószínűleg neked is fárasztóbb lenne, de még mindig jobb, mint utcára kerülni.


Egyébként nem tudsz mit csinálni, kivárod, hogy most mi lesz. Nem fogod tudni megoldani.

2017. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Lakáshitel vagy valami hasonló havi 15 ezer Ft. Én nem tudok átmenni 6 órába, nagyon gyenge vagyok idegileg, betegségeimet most hadd ne kelljen felsorolnom, de nem egy van. A vége az lesz szerintem, hogy majd a bátyámtól fog kéregetni....
2017. jan. 20. 14:38
 7/13 A kérdező kommentje:
Takarítani menni meg nem hajlandó. Kézműtétre menni nem hajlandó. Mondom én, az lesz a vége hogy a fiától fog kéregetni.... És én mit csináljak? Nézzem majd végig ezt az egészet?
2017. jan. 20. 15:05
 8/13 anonim ***** válasza:
6: Igen, de forinthitel vagy devizahitel? Kölcsön vagy jelzálog?
2017. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Miért érdekel ez téged annyira? :D
2017. jan. 20. 16:11
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja és kiabál ha megemlítem neki hogy miért nem megy kézműtétre. Ideges lesz meg kiabál és akkor én vagyok a hibás hát nekem ebből elegem van, két-három év múlva lesz nyugdíjas addig bírjam ki ezt az egész hülyeséget?
2017. jan. 20. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!