Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszem bepillantást...

Azt hiszem bepillantást nyertem egy normális család életébe, és most össze vagyok zavarodva?

Figyelt kérdés
Nagyon légyszi normális válaszokat, mert kicsit sokkolt állapotban vagyok. Szóval, 14 éves vagyok, egy vidéki kisvárosban élek a szüleimmel és az 4 testvéremmel. Budapesten él a nagynéném, aki anyukám testvére, a férje, és a két gyerekük. Én még nem nagyon találkoztam velük, bár kiskoromból emlékszem a nagynénémre. Nem vagyunk valami barátkozós család, bár itt a városban eleve elég magának való mindenki, amit én eléggé utálok. Valahogy eszembe jutott és kérdezgettem anyát, de mondta, hogy nincsenek jóba, ne is zavarjam ezzel, úgyhogy gondoltam megkeresem Facebookon. Nagynehezen megtaláltam, mert elég átlagos nevünk van, és ugye házas is. (de -né, szóval lánykori vezetéknév alapján meglett). Bejöltem, láttam, hogy velem egykorú gyerekei vannak, így bejelöltem őket is, hogy van e kedvük barátkozni, ami olyan jól sikerült, hogy megbeszéltük, hogy jó lenne találkozni. Mondtam a tesóimnak is, de nagyon maguknak valók, ezért nem voltak rá vevők. Na felhoztam anyának, hogy szeretnék találkozni velük, amibe egy veszekedés és sok szájhuzogatás után belementek apával, de mikor. Az volt a baj, hogy drága a vonatjegy, stb, de azt mondták azt kifizetik nekem, úgyhogy ezután kifogytak az érvekből. Igazából nagyon hülyén érzem magam a látogatás óta. Tudom, hogy piti dolog, de sokat olvasgattam róla aztán is gyakorin, de nagyon hülyén éreztem magam, amikor pl. asztalnál ettünk, vagy, hogy normálisan volt megágyazva mindenkinek, vagy, hogy eleve van kaja a hűtőben. Szóval nálunk mindenki ott eszik, ahol akar, igazából ünnepekkor se ülünk össze, vagy kaja nem igazán van. Menzásak vagyunk, de úgy főtt kaja csak hétvégén van, amiből marad hétfőre, de aztán leginkább magának oldja meg mindenki az étkezését. Vagy pl. a mi szobánkban van egy kanapé és én azon alszom egy díszpárnán és egy pokróccal takarózóm be, pzsamam sincs, melegitőben és pólóban alszom, de azokat kintre is hordom. Én ezekért nagyon furán néztem, még egy kis "beszólást" is elejtettem pl. az ágyazás miatt, amit nem annak szántam, csak kicsúszott a megszokás miatt. Ami nagyon furcsa, hogy okosak a nagynénémék. Pl. megmutatták a várost, és egy szobornál az unokatesóim megkérdezték, hogy ki az és elkezdett a nagynéném mesélni. És megint a furcsa érzés: Kinek? Minek magyarázza? Meg minek? És a gyerekek figyeltek, meghallgatták. Én meg nem igazán érettem az okát. (Nálunk is vannak szobrok, meg múzeum is, de mindenki elsétál mellettük, én pl. sose voltam. Igazából nem jellemző, hogy szükség lenne arra, hogy az ember okos legyen, mert senkinek nincs olyan munkája, amihez kellhetne. Anyukám pl. bolti eladó, apa. autószerelő.) Szóval most ne nézzetek hülyének, össze vagyok zavarodva. Első éjszaka után nagynéném a konyhában tett vett, kész reggeli volt, amikor felkeltünk és megint mindenki asztalhoz ült. Zavart is a dolog, fölösleges időhúzásnak éreztem, ugyanakkor élveztem is. Meg ők beszélgetnek is. Tehát megint hülye dolog, de hazajött a férj munkából, megkérdezte: "Milyen napod volt?", Ő meg mesélte, és a nagynéném meghallgatta. Szóval őszinténszólva én furán néznék, ha valaki elkezdené magyarázni a napját, mert minek? Miért kell elmesélnie? És miért kell nekem azt tudni? De ugyanúgy anyám is biztos nézne, ha leállnék vele beszélgetni. Értitek mit próbálok mondani? Olyan hülyén érzem magam. Az unokatesóimmal meg társasoztunk, meg beszélgettünk, meg filmet néztünk de pl. az otthoni ruhájuk is úgy hatott nekem, mintha ki lennének öltözve, pedig az utcai ruhájuk sokkal szebb volt. Vagy olyanok, hogy volt otthon egy csomó üdítőjük, amiket nem loptak el maguknak (nálunk nem nagyon van, de ha vesz valaki, azt elteszi magának), és mindenki szépen pohárba töltötte. Vagy pl. nálunk rend van, meg elég nagy tisztaság, és igazából nálunk nagy a káosz ahoz képest, mármint nekem ez normális, csak pl. mi ledonjuk a dolgokat a földre, vagy nem töröljük le a szekrény tetejét, vagy az olyan polcokat, amiken szobrok vannak stb. Szóval igazából most azon örlődök, hogy mi vagyunk igénytelenek, vagy ők úrizálnak e? Mióta hazaértem, ilyeneket csinálok, hogy "Mi van, ha leülök az asztalhoz? Most ez normális dolog?" meg ilyenek.
2017. jan. 19. 18:47
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm 9, hogy ezt megirtad. Én is nagyon furcsán érzem magam. Nálunk is nagy az utálkozás meg sok a veszekedés, verekedés. És az én szüleim is rosszban vannak, sokszor el akartak már válni, csak egyiküknek sincs hova mennie.
2017. jan. 19. 19:57
 12/51 anonim ***** válasza:
95%

Istenem, te gyerek...Engem is szíven ütött, amit írtál. Az a normális, ahogy nagynénédék élnek, és ez nem helység vagy pénz kérdése. Én is vidéki városban élek, itt is születtem, a szüleim egyszerű emberek, sose voltunk anyagilag eleresztve - de az, hogy terített asztalnál eszünk, jó étvágyat kívánunk és megköszönjük, megdicsérjük az ebédet/vacsorát, vetett ágyban, hálóingben/pizsamában alszunk, beszélgetünk, érdeklődünk a többiek iránt, az teljesen természetes volt számunkra, ebben nőttünk fel. Nemcsak a nevezetéssegekről beszéltek nekünk, gyerekeknek, azt is tudtuk, hol találkoztak először a szüleink, hova jártunk kicsi koromban (én vagyok a legidősebb) fagyizni, hol állt a dédszülők, nagyszülők háza, hol voltak '56-ban a szovjet tankok.

Apránként te is tudsz változtatni otthon a dolgokon, érdeklődhetsz és mesélhetsz a napodról, nyugodtan leülhetsz enni az asztalhoz. Segíthetsz is anyukádnak a mosogatásban, egyebekben. A szülők is nevelhetők bizonyos mértékig.:-)

2017. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
93%

Nekem az a normális, ahogy a nagynénédék élnek, sőt a férjem családjában is ez volt. Mi is igyekszünk így élni. Egyszerűen azért, mert ez egy jobb, minőségibb élet, minőségibb kapcsolatokkal. Amíg gyerek voltam sokat beszéltünk, főleg vasárnapi ebédnél, és minden nap vacsoránál. Rengeteget kérdeztünk a szüleinktől, ők pedig meséltek, így iskolában már sokszor az előtt tudtunk dolgokat, míg mielőtt tanultuk volna. Másrészt gyorsabban is ért a személyiségünk.


Azt javaslom, hogy olvass sokat, tanulj és ha felnőtt leszel, akkor te a gyermekeidnek mutass hasonló példát, mint nagynénéd az unokatestvéreidnek. Nem kötelező ám az otthoni mintát vinni tovább, annak ellenére, hogy nehéz változtatni.


27 N

2017. jan. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
64%

7-es vagyok, az én válaszomat "nem értetted"


Nem hiszem, hogy nem érted, de lefordítom!

Amiket leírtál, azok szinte állatias környezetre utalnak - kiragadok belőle, nem sorolom - utcai ruhában (melegítőben) aludni, pokróccal takarózni a kanapén, nem ismerni az ágyneműt, a halóruhát, a háztartásvezetést (menza kaja, amit mindenki valahol, lehetőleg állva belapátol, még ünnepekkor is)kupleráj és rendetlenség a lakásban, itt-ott kosz, érdektelen szülők, akik soha nem foglalkoztak a gyerekeikkel, semmi családi élet ...

Nos az ilyen környezetben felnövő gyerek nem szokott ilyen pallérozott stílusú lenni, különösen nem 14 évesen.

Hát ennyi!

2017. jan. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
47%
Ne legyél összezavarodva. Nézd a látottakat úgy, mintha filmet néznél egy ilyen, meg egy olyan családról. Nálad legfeljebb az okozott nagy élményt, hogy láttál más szokást, más életvitelt, más magatartást, mert eddig úgy nőttél fel, hogy az volt a megszokott és "normális" ahogyan az nálatok van. Abban a korban vagy, amikor az ember szeme előtt kezd kinyílni a világ, kezd máshogy látni és mást meglátni. Nem írod le, hogy a nagynénédék mit dolgoznak, mennyit keresnek, milyen képzettségűek. Feltételezhetőleg iskolázottabbak, mint a te szüleid, talán jobban is keresnek, kevesebb gyereket nevelnek, mint a te szüleid, talán jobb anyagi körülményeik vannak és talán kulturális tekintetben is más közegben élnek (kisváros-nagyváros). Mindez nagyon nagy hatással lehet az életkörülményekre és azokon keresztül a szokásokra is. Ha ti öten vagytok gyerekek, akkor a szüleid feltehetően saját magukhoz mérten feltehetően sokat költenek rátok, anyád fáradt ahhoz, hogy mindig rendet tartson és öt gyerek mellett még saját magukra sem tudnak kellően figyelni. Az meg, hogy veszekednek, származhat a nem gondtalan életükből is.
2017. jan. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:
Na azert nem utcai ruhaban alszom, ugy ertem, hogy kintre is hordom, hogy mondjuk abban vagyok a kertben, de ha ki van mosva, akkor elalszom benne. En attol ismerem az agynemut, van aki abban alszik, de mivel a kanapera ulunk is, ezert nekem praktikusabb igy hogy nem kell agyazni. A menzat miert irod? Mas is menzas, aki iskolas, es hol irtam, hogy allva eszunk? Nem lehet allva enni, meg kenyelmetlen is. Mindenki leul a maga kis helyere. (Iroasztalhoz kanapera stb.) Semmi kulonos nincs abban ahogy leirtam a dolgokat, normlaisan vannak megfogalmazva.
2017. jan. 19. 20:29
 17/51 anonim ***** válasza:
13%

"Szóval nálunk mindenki ott eszik, ahol akar, igazából ünnepekkor se ülünk össze, vagy kaja nem igazán van. "


Atya-gatya.............................


Igazából ott a baj, amikor tirpákéktól bekerül egy gyerek normális családba, és megtapasztalja, hogy hogyan is mennek normális családokban a dolgok..


Nem, erre nincsenek mentségek. (A többire se ugyanúgy.)


Amikor szana-széjjal, a szélrózsa minden irányába zabálnak ott, ki amerre lát, nincs semmiféle összejövetel, megszokások, rituálék, KÖZÖSSÉG, amikor együtt van a család, és ez általában mikor van? Naná, hogy a családi szépen megterített asztalnál..


Ez a nő egy genny, az anyád! Ez nem nő, ez nem feleség, ez egy gennyláda! Ugyanis NŐN múlik mindig a család összetartó ereje, és a családi háttér, a melegség, a biztonság, a lelki nyugalom, a béke, a szeretet.


Ahol még az is ünnepszámba megy, hogy étel van a hűtőben, az a szülő bukta, és kuka! Már rég el kellett volna venni tőlük a gyerekeket!


Ez nem CSALÁD, ez hulladék! Valljuk be!


De erről nem a gyerek tehet....... Hanem az az ordenáré, alja szülő, aki lusta, akiben nincs annyi ész, akiben nincs annyi szeretet, hogy az övéit összeterelgess, és egy családdá kovácsolja össze.


Le lehet ugyan nézni a "htb"-ket, de a családi hátteret nagyban ők adják. Azzal, hogy van tiszta ruha, van miből szedned, mert van meleg étel az asztalon minden egyes nap, és nem ünnepszámba megy, le tud ülni a gyerekével leckét írni, beszélgetni, megvitatni a dolgokat.


Közben a férjével is kedves, szeretetre méltó.

Sok helyen, ahol az anyák karrieristák, és bent lógnak a melóhelyükön és csak este érnek haza, az már régen rossz...


Az nem egy anyatípus, az átvette a férfi kenyérkereső helyét, és szellemét, az nem NŐ!


Egy valódi nő kedves, gyengéd, odaadó, házias, és melegséget nyújtó.

Na most ez mind itt nem volt meg...


Kegyetlen a világ, hogy kihaltak a NŐK, az ANYÁK, és helyette vannak ilyen vérszívók, akik minden, csak épp nem NŐK!

Átvették a férfiak szerepét, és elférfiasodtak, férfias jellemvonásúak lettek.


Két lehetőség van:

- amelyiknek nem volt gyerekszobája szülőnek az ugyanolyan tirpák marad, viszi tovább a vonalat

- kettő: ÉSZREVESZI, hogy tirpákék között nőtt fel, és NAGYON KOMOLYAN AKAR változtatni a helyzetén, és nagyon komolyan be akar illeszkedni a társadalomba!


Én ezt a két utat és lehetőséget látom, a kérdező pedig jó úton haladhat a kettes felé, ha hagyják, és gyorsan kikecmereg onnan..


Nem kell még egy elbaltázott "család".


Én elhiszem kérdező, hogy ez most lesújtott téged... De biztos lesznek itt is szép számmal, akik ugyanilyen ótvaros családokból jönnek, mint ahol te most vagy... Na, majd ők megaszondják, hogy én vagyok a hülye, és mekkora bunkó vagyok.

Pedig ez pont ellenkezőleg van...

Csak fáj az igazságot látni, és azzal szembesülni.


Amelyik meg okosabb, az tesz is ellene, hogy ne egy bunkó ősgyökér maradjon örök életében.


Le lehet pontozni, de attól még a tények tények maradnak!


A változás pedig mindenkinek a saját kezében van.

2017. jan. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
25%
Elég kamuszagú a kérdés. Gyanús, hogy tényleg ennyire igénytelenek lennének egyesek és még az a fura, ha valaki átlagosan él. Szúval ha mégis igaz, akkor nagyon sajnállak, hogy ilyen környezetben nőttél fel és hidd el, az a normális, ahol vendégségben voltál.
2017. jan. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:

Te neked mi bajod van? Ilyen stilusban irsz en mi vagyunk tirpakok?



"Ez a nő egy genny, az anyád! Ez nem nő, ez nem feleség, ez egy gennyláda! Ugyanis NŐN múlik mindig a család összetartó ereje, és a családi háttér, a melegség, a biztonság, a lelki nyugalom, a béke, a szeretet."


Ezt megis hogy gondolod, hogy ilyen szavakkal illeted mas anyjat? Akarmilyen, az anyam, es szeretem! Ugyhogy szegyelld magad, hogy egy ilyen utan te monositesz le barkit.


"Közben a férjével is kedves, szeretetre méltó.

Sok helyen, ahol az anyák karrieristák, és bent lógnak a melóhelyükön és csak este érnek haza, az már régen rossz...

Az nem egy anyatípus, az átvette a férfi kenyérkereső helyét, és szellemét, az nem NŐ!"


Ezt nekem irod? Ha igen megis mire?


Es neked ki mondja meg az igazat arrol, hogy milyen bunko vagy? Finoman fogalmazva!! Te mivel vagy zobb mint barmelyik itt elo tirpak? Ezzel a stilussal?? Az igazat tudod ugy is meg lehet mondani hogy nem taposol a masikba. Ha mar annyira belementel abba hogy ki mit hoz otthonrol gondolom veled is szepen beszeltek a szuleid

2017. jan. 19. 21:12
 20/51 A kérdező kommentje:
Utolso ha en igenytelen vagyok nezd meg hogy elnek azok akikre mi mondjuk ra az igenytelent.
2017. jan. 19. 21:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!