A feleségem pénzügyi zsákutca, mit tegyek?
Kezdjük az elején. A feleségem és én külön kasszán vagyunk. Ennek oka az én bizalmatlanságomhoz vezethető vissza. Nem mondanám, hogy ez teljesen az ő hibája, inkább a személyiségemből fakad, egész egyszerűen nem szeretek osztozkodni, az viszont tény, hogy megpróbáltuk eleinte közösen, de nem tudtunk annyit félretenni, amennyit elterveztünk.
A kiadást a következőképpen oldottuk meg: övé a lakás, az enyém pedig minden más. Ezalatt gondolok az élelmiszerre, a tisztálkodásra, rezsire, stb. Ezek a kötelező kiadások, ezen felül természetesen vannak egyéni igényeket kielégítő kiadások, pld telefonszámla, kisebb hitelek, ruhavásárlás, stb. Számokat most nem fogok írni, de látható, hogy az én kiadásaim nagyobbak, ezt alátámasztja az is, hogy én rendszeresen nyomon követem a költségeimet egy táblázatban, ahol a havi végösszeg olykor jóval meghaladja az övéit, főleg téli időszakban. Nekem ez nem probléma, de ennek ellenére mégis pénzügyi feszültség van közöttünk. Szerintem ennek két fő oka van:
- A fizetés. A jövedelmünk közel azonos, sőt, ha órabérbe lebontanám, az övé talán több is, viszont én megközelítőleg másfélszeresét keresem az övének. Hogy is van ez akkor? Az ledolgozott munkaóráimon kívül vállalok még munkát, túlórázom, stb. Csak említés szintjén, de a tavalyi évben több, mint 500 órát dolgoztam a rendes munkaóráimon kívül, szemléltetésképpen ez olyan, mintha egy évben 15 hónapot dolgoznék. Kicsivel többet is. Az innen befolyó keresetemet általában a hobbijaimra, az aktuális igényeimet kielégítő szolgáltatásokba fektetem, vagy egyszerűen csak félreteszem megtakarítás címszó alatt, a lényeg, hogy ezt az összeget sosem kalkulálom a kötelező kiadásokhoz. A feleségemet ez zavarja, olyan logika mentén halad, hogyha többet keresek, akkor többet is adjak bele a "közösbe". Csak azzal a változóval nem számol, hogy nekem ez a többlet rengeteg idővel és lemondással jár.
- A feleségem pénzügyi nem hozzáértése. Általában a hónap elején rendezi a kiadásait, így közvetlen fizetés után le is apad jövedelmének a fele, ellenben az enyémmel, mivel én többször fizetek, kevesebbet, de ebből annyit lát, hogy kevés a kiadásom. Nem tudja sajnos beosztani a pénzét, és túl is költekezi magát rendszeresen. Példának okán megbeszéltük, hogy a tavalyi egy költséghatékony karácsony lesz. A húgáéknak közös ajándékot vásároltunk, nem drágán, ahogy azt előzetesen megbeszéltük, majd egyedül visszament vásárolni, és vett nekik külön-külön ajándékot, nem is olcsón. Simán beletolt az ünnepekbe negyedmillió forintot, közben azt beszéltük, hogy a töredékéért fogunk vásárolni. Arra akarok ezzel célozni, hogy képtelen megálljt parancsolni magának.
Miután folyton-folyvást elfogy a pénze, hirtelen felindulásból úgy döntött, cseréljük meg a kiadásainkat. Hiába próbáltam neki észérvekkel elmagyarázni, táblázattal alátámasztani, hogy ő nem fog ezzel jól járni, kötötte az ebet a karóhoz, hogy az én kiadásaim sokkal kevesebbek. Hát legyen. Végül, nem lett igaza, de túl büszke elismerni a vereségét, és továbbra is engem hibáztat: sok fürdővizet használok, égetem a lámpákat, miért megy a tévé meg a laptop egyszerre, stb. Úgy érzem radikális változtatásokra van szüksége, de én tanácstalan vagyok, és már az őrület szélén állok a rigolyái miatt.
Ötletek?
"holott már a számok is mutatják a csere óta, hogy többet ad bele a férj. "
Milyen számok?
"Számokat most nem fogok írni, de látható, hogy az én kiadásaim nagyobbak," - írta szerényen a kérdező.:-) Majd ezt:
"A táblázatban csak a saját pénzem mozgását követem."
Akkor most miről is beszélünk?
#71
Cseréltek egy időre, a férj fizette a házat, a nő a többit, és kiderült, hogy a pasi jóval többet ad bele a közösbe. A nő pedig, ahelyett hogy ezt elismerné, azon feszkózik, hogy biztos azért nagyobb MOST a rezsi, mert a pasi órákig fürdik, égeti a lámpákat...
De nem értem, minek kommentel, akinek nem megy az értő olvasás -.-
#72
Én nem vagyok egy megrögzött közösködő típus, de én azt gondolom, hogy mivel a házasság gazdasági közösség, ahol összetesszük, amink van, csak azzal kell összeállni, akinél nem gondolkozom olyan fässágokon, hogy közös vagy külön kassza. Attól is válunk egy családdá, hogy közösen kezeljük a háztartásba bevitt pénzt. Anyagi biztonságnak hívják az ilyesmit. Akinek ez nem megy, annak nem kötelező házasságban élni.
"Nem csoda, hogy elhasalunk a PISA teszten. Brutálisan nem megy a legtöbb embernek a szövegértés és az összefüggések átlátása."
Bizony nem megy. Nem tudják értelmezni, hogy egy házasságban jogilag IS közös kassza van. Ami már csak a praktikum miatt is így kellene, hogy legyen, hisz ők már egy család elviekben, vagy legalábbis szeretnének az lenni. Ha meg nem, akkor meg (mint már sokat írták), teljesen felesleges házasodni. Lehet barátnő-barát viszonyban is boldogan élni.
"Cseréltek egy időre, a férj fizette a házat, a nő a többit, és kiderült, hogy a pasi jóval többet ad bele a közösbe."
Ezt állítja a kérdező, aki saját bevallása szerint nem követi a feleség pénzmozgásait, csak a sajátját, és nem oszt meg számokat.
Vicces, hogy PISA tesztről és értő olvasásról ugatnak azok, akik konkrét adatok nélkül magabiztosan állítanak valamit, majd az adatokra irányuló kérdést sem tudják értelmezni.:-)
Van egy komoly gondolati hiba a levezetesedben: neked nem volt egymillad biciklire, az kozos penz volt, es te elverted a hobbidra. Teljesen mindegy hogy ki kereste meg, ha a nejed egy fillert nem keresne, akkor is a fele az ove lenne.
Persze lehet ezt a kulon kasszat jatszani akarmeddig, akkor bukik a mutatvany ha elkezdenek jonni a gyerekek, es anyuka meg otthon marad, nem lesz jovedelme. Akkor valik ez a modell teljesen mukodeskeptelenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!