Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz a feleségem neve, ha...

Mi lesz a feleségem neve, ha a nevem két vezetéknévből áll?

Figyelt kérdés
Két vezetéknevem van: Juhász-Szabó Ákos. A Juhász az édesapám vezetékneve, a Szabó édesanyámé. Ha egyszer feleségem lesz, akkor neki mindkét vezetéknevet fel kell vennie? Pl. a feleségem neve Kovács Mária, akkor házasságkötés után az ő férjezett neve Juhász-Szabó Ákosné Kovács Mária, vagy csak Juhász Ákosné Kovács Mária, vagy van olyan lehetőség is, hogy ő döntse ezt el? Ha gyermekeink lesznek pl. ők simán Juhász István vagy Juhász-Szabó István?
2016. jún. 22. 11:22
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Az édesanyám vezetéknevét 23 évesen vettem fel, most vagyok 31.
2016. jún. 22. 11:23
 2/33 anonim ***** válasza:
77%

Értem a kérdést, de...

Vagy marad a lánykori nevén. Vagy felveszi a kettős vezetéknevedet, a sajátját pedig teljesen elhagyja.

Az már a régmúlt, hogy csak -né lehet egy asszony :D

A gyerekek vezetéknevéről a házasságkötés előtt az anyakönyvvezetőnél kell nyilatkozni.


Amúgy egy link a konkrét kérdéshez: http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__eskuvo..

2016. jún. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%

Az lesz a neve amit választ.


Lehet, hogy Kovács Mária akar majd maradni és nem veszi fel a neved.


A nézés sem kötelező, lehet Juhász-Szabó Mária is.

2016. jún. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
58%
Az hagyján, de mi lesz, ha a leendő feleségednek is 2 vezetékneve lesz? Aztán majd leendő vejednek/menyednek is, szegény unokák csak a fejüket foghatják majd....
2016. jún. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Kései Sirató ***** válasza:
89%

Juhász-Szabó Ibolya, vagy

Juhász-Szabó Ákosné, vagy megtartja a saját nevét:

Nagy Ibolya


De te is felveheted az ő nevét, és lehetsz pl. Nagy Ákos.

2016. jún. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
86%
Az esküvő előtt az anyakönyvvezető meg fogja kérdezni. El fogja mondani a lehetőségeket, a feleséged nevére, meg a gyerekek nevére vonatkozóan is.
2016. jún. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
75%

A gyerekeknek sem kell a te vezetéknevedet kapniuk, kaphatják a feleségedét is, de szerintem akkor neki a leánykori nevén kell maradnia.

A Juhász-Szabó a vezetékneved, ezt nem lehet szétválasztani, úgyhogy vagy egybe felveszi, vagy marad a sajátján, vagy né-zik vagy a Juhász-Szabó mellé még bejön a sajátja is.

Ha velem szándékozol házasodni, én maradok a saját nevemen :P egyszerűbb.

2016. jún. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
87%
Az cifrább lenne, ha a leendőnek a keresztneve is kettős. Pl Antal - Kiss Laura Beáta és szeretné felvenni a neved, de úgy, hogy a sajátja is megmarad!
2016. jún. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
83%

Sok minden lehet. Lehet Juhász-Szabó, lehet Juhász-Szabóné, lehet Juhász Szabó Ákosné, maradhat a lánykori neve is.

Gyerekek valamelyik szülő nevét kapják. Pl. Juhász-Szabó, és ha a feleséged marad Kovács Mária, akkor lehet Kovács is a vezetéknevük. De valamelyik szülő vezetéknevével meg kell egyezniük. És mindegyik gyereknek ugyanaz lehet a vezetékneve. Pl. ismerősömék akarták úgy, hogy a fiú az apja vezetéknevét kapja, a lány meg az anyjáét. De ezt nem lehet.

2016. jún. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
43%

Ismerek olyat aki mindhárom vezetéknevet használja (szóval felvette a férje dupla vezetéknevét és megtartotta a sajátját is), és a gyerekek is "Juhász-Szabó Kovács"ok

Nekem mondjuk személy szerint ez annyira nem tetszik és nem is túl praktikus az ilyen hosszú név

2016. jún. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!