Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz a feleségem neve, ha...

Mi lesz a feleségem neve, ha a nevem két vezetéknévből áll?

Figyelt kérdés
Két vezetéknevem van: Juhász-Szabó Ákos. A Juhász az édesapám vezetékneve, a Szabó édesanyámé. Ha egyszer feleségem lesz, akkor neki mindkét vezetéknevet fel kell vennie? Pl. a feleségem neve Kovács Mária, akkor házasságkötés után az ő férjezett neve Juhász-Szabó Ákosné Kovács Mária, vagy csak Juhász Ákosné Kovács Mária, vagy van olyan lehetőség is, hogy ő döntse ezt el? Ha gyermekeink lesznek pl. ők simán Juhász István vagy Juhász-Szabó István?
2016. jún. 22. 11:22
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
66%
#15, nem közösen döntenek róla. Egyedül a feleség joga eldönteni, hogy milyen nevet fog viselni. Ha kikéri a leendő férje véleményét a kérdésben, akkor tett neki egy szívességet.
2016. jún. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
54%

Nekem két vezetéknevem volt, mert apukám erdélyi és ott szokás ez (pontozzatok le miatta) a nevem ez volt:B-G Z. A férjem neve P.G. A nevem az lett, hogy B-P Z. Vagyis a két vezetéknevem egyikét elcseréltem a férjemére.:)


A gyerek vezetékneve ugyanaz, mint az én új két vezetéknevem. A férjem is ugyanígy vette fel az enyémet.


Három vezetékneve nem lehet, választani kell és a gyerek vezetékneve meg kell hogy egyezzen valamelyikőtök házasság utáni vezetéknevével. És minden gyerek azonos vezetéknéven fut.

2016. jún. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
35%

"pontozzatok le miatta"


- Ha ez a vágyad...

2016. jún. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Kései Sirató ***** válasza:
46%
Tényeket pontoztok le. Idióták
2016. jún. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
27%
Köszi. Most már rosszabb lett az életem és a tiétek jobb. Oh wait...
2016. jún. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
61%
25: nekem nem volt célom, hogy bárkinek rosszabb legyen az élete. Alapból nem tettem volna, de Te kérted, hogy pontozzunk le, és eleget tettem a kérésnek, hiszen nem kerül semmibe. Nem értem a problémát.
2016. jún. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
49%
hagyjátok már ezt a pontozás miatti veszekedést, mindenki tudja a GYIK-en, hogy a pontozás valójában erősen hormonális okokból zajlik és egyetlen funkciója, hogy nicknevek hiányában a százalékok segítenek megkülönböztetni az embereket :D
2016. jún. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Szóval akkor fiam-lányom vezetékneve lehet simán csak Juhász? Pl.: Juhász Károly?
2016. jún. 24. 15:30
 29/33 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Valamelyik szülőével meg kell egyeznie teljesen. Juhász akkor lehet, ha elhagyod a nevedből a Szabót és a feleséged beleegyezik, hogy csak a te nevedet kapja.
2016. jún. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Esetleg azt nem lehet, hogy a gyerekem az Juhász-Szabó lenne ugye, ha az én vezetéknevemet kapná meg, és benyújtani egy kérvényt szintén névváltoztatásról, hogy ne Juhász-Szabó legyen, hanem simán csak Juhász? Azt értem, hogy az anyakönyvvezetőnél ebben meg kell állapodni házasság előtt, de ha megszületik a gyerek, és benyújtunk egy kérvényt, hogy mégsem Juhász-Szabó, csak Juhász legyen?
2016. jún. 25. 14:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!