Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiatal nők, fiatal anyukák...

A fiatal nők, fiatal anyukák miért foglalkoznak ennyit az anyóssal?

Figyelt kérdés

Fiatal nő vagyok, van egy "anyósom". Azért írom idézőjelben, mert nem tartom igazán rokonomnak, inkább az idegen kategóriába sorolnám. Tipikus anyós, rosszindulatú, gonosz, önző, aljas, de én nem foglalkozom vele, úgy tekintek rá, mint egy idegenre. Nem érdekel, ha hisztizik, akkor jöhet és addig lehet itt, amíg ember módjára tud viselkedni, utána kitessékelem, a véleménye kb. annyira érdekel, mint egy alkoholista csövesé, mint ahogy az is, hogy mit mond a hátam mögött. De itt folyton olvasom a kérdéseket, hogy majdnem mindenki az anyósa miatt parázik. Miért van az, hogy a fiatal férfiak kb. lesz.arják, hogy anyós-após mit gondol róluk, és nem tépelődnek rajta? Miért nem függetlenítitek magatokat tőle? Mert szerintem az, hogy ennyire foglalkoztok vele, az valójában rejtett megfelelésvágy. Köszi előre is az értelmes, senkit nem bántó válaszokat.


29/n


2010. máj. 3. 12:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert nem vagyunk egyformák. Van, aki képes, van aki nem képes túltenni magát bizonyos sérelmeken. Akik ide írnak (én is írtam már anyóstémában), azok többnyire nem tudják túltenni magukat vagy nem könnyen, sokszor keresnek választ arra, hogy jogosan vannak kiakadva (sokszor megkapják, hogy nem jogosan), legalábbis szinte mindenki azt várja, hogy a válaszolók az ő igazát bizonygassák.
2010. máj. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Hát az tényleg nehéz lehet, ha valaki nem tudja túltenni magát a dolgokon :( Lehet, hogy nekem csak azért sikerült kizárnom "anyóst" az életemből ilyen könnyen, mert amikor már én belecsöppentem a helyzetbe, tisztában voltam vele, mire számíthatok, és engem "anyós" saját családtagjai készítettek fel arra, hogy ne várjak semmi jót tőle (többek között a saját anyja, férjem nagyanyja, és a többi gyerekei, férjem testvérei). Igen, most már kezdem látni, hogy ebből a szempontból szerencsés voltam. Tényleg, egy olyan családban, ahol mindenki anyóst védi, sokkal rosszabb a helyzet. Tutira, hogy ezért nem érdekelt soha, hogy mit mond vagy hogy reagál, mert mindenki más szemében teljesen hiteltelen volt az egész nő, úgy ahogy van.
2010. máj. 3. 14:43
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Az én válaszverzióm a következő: azért, mert a fiatal nőkben erős a családalapítási és -összetartási vágy, az a törekvés, hogy mindannyian együtt, békességben éljünk, nem csak családban, hanem nagycsaládban. Az idősektől bölcsességet, a fiatalabbaktól pedig bátorságot merítünk/szeretnénk meríteni.

Ott van még az is, hogy szeretnénk megmutatni, hogy mi a kevés kivétel vagyunk, akik igenis jól megvannak az anyóssal. És igenis, meg akarunk felelni, mert az anyós rokon, s nem idegen. Sajnos az én anyósjelöltemet alig ismerhettem...

32/n

2010. máj. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
igen, szerencsés vagy, mert én voltam a különc, a furcsa kis csipa a család szemében, aminek az anyós állt az élén...hogyne érdekelt volna, amikor mindenféle hülyeséget terjesztett a hátam mögött.....érdekes módon h mikor egyszer visszaválaszoltam durvábban, akkor álltak csak mellém a sógoraim és itt a csavar, amikor már végképp nem érdekelt h mit fúj, akkor húzhattam először ki magam.....de én mindenképp úgy gondolom h van anyós-betegség, nem mindenki kapja el, de ha igen reszkessen a világ
2010. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

furcsa eset a miénk.

egyszer a drága anyósjelölt eléggé undorító módon viselkedett velem (a saját fia szemébe hazudott, csak azért, h engem állítson be szemétnek, és mentse a bőrét.)

azóta kb. egyszer találkoztunk. na nem mintha fújnék rá, de ezek után ne várja, h bájcsevegjek vele.


a csattanó az egészben, hogy volt egy durva balhé a párommal, és annak ellenére, h anyós drága szemétkedett anno, most arra bíztatta a fiát, h jöjjön vissza hozzám.


szóval lehet engem nem bír az asszonyság, de túlteszi magát a dolgon, mert látja, h a fia boldog nem próbálja meg önző módon elmarni mellőlem.

legalábbis én ezt veszem ki a dologból.

mondhatnám azt is, h ni, milyen nemes lélek anyóspajtás, aztán pár év múlva kiderül, h ez is csak vmi aljas húzás volt a részéről. ne így legyen...

2010. máj. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, baromi könnyű dolgod van, ugye tudod?!

Én azért foglalkozok az anyósommal, mert közel van, minden nap néznem kell, ezért nehezen tudom kizárni. Másrészt a férjem, ha az anyja duzzog, elviselhetetlen. Olyankor a mi napunk is megkeseredik, mert őt annyira zavarja az anyja hisztije. Így nehezebb kizárni az életemből, nem?

2010. máj. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Hát azért nem mondanám, hogy "baromi könnyű" dolgom van. "Baromi könnyű" dolga annak van, aki normális családba házasodik. Nekünk (ill. férjemnek) sajnos elég sokat (több millió forintot) kellett fizetni "anyós" zűrös "ügyei" miatt - amihez semmi közünk nem volt, eléggé össze is törte lelkileg, hogy az "anyja" a saját aljas céljaira használta fel, miközben ő megbízott benne. Inkább azt mondanám, hogy más jellegűek a problémáim, mint neked. Szóval akkor azt mondod, hogy szerinted a férjed hozzáállása okozza azt, hogy sokat idegesíted magad anyós miatt? Igen, ez nekem is eszembe jutott, hogy ilyen esetekben általában a férj lehet a fő ludas, de akkor végülis rá kellene idegesnek lenni, nem?
2010. máj. 3. 18:53
 28/29 anonim ***** válasza:

Azért,mert egy fiatal nő cselekszik a leginkább érzelmi alapon,és ha jön egy ,,kedves" hárpia a családból,aki megszabja még azt is,az új családtag hogyan vegye a levegőt,az azért gondolom,a legtöbb embert alaposan fel tudja paprikázni,hiszen ezzel anyóska alábecsüli a menye képességeit.Kioktatja,semmibe veszi,hülyének nézi,megalázza,és hadd ne soroljam.Ritka az olyan ember,aki ezt nem veszi fel egy zsarnokoskodó családtagtól,és akinek ez nem esik rosszul a szíve mélyén. Főleg egy olyan nőnek,aki érzékenyebb az átlagnál,és még a bénán elsült poént is támadáskén téli meg,hiszen kapott már eddig is eleget.

Én sem szeretném,ha olyan anyósom lenne,aki kioktat a arról,mit hogyan mossak,vagy mit hova pakoljak a saját házamban,de mondjuk az ő házában is rosszul érintene,ha hülyének nézne.

Én örülök,hogy most van pár kilométernyi egészséges távolság köztünk,bár bajom nem volt vele soha szerencsére. Mégis jobb így.Egyébként akad még sok olyan családtag,aki rosszabb egy anyósnál,de ez már más lapra tartozik.Arról is lehetne mesélni.

2010. máj. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, azt hiszem, igazad van. Én valószínűleg azért veszem ezt "könnyedebben", mert már az elején kizártam "anyóst" az életemből. Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2010. máj. 4. 07:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!