Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiatal nők, fiatal anyukák...

A fiatal nők, fiatal anyukák miért foglalkoznak ennyit az anyóssal?

Figyelt kérdés

Fiatal nő vagyok, van egy "anyósom". Azért írom idézőjelben, mert nem tartom igazán rokonomnak, inkább az idegen kategóriába sorolnám. Tipikus anyós, rosszindulatú, gonosz, önző, aljas, de én nem foglalkozom vele, úgy tekintek rá, mint egy idegenre. Nem érdekel, ha hisztizik, akkor jöhet és addig lehet itt, amíg ember módjára tud viselkedni, utána kitessékelem, a véleménye kb. annyira érdekel, mint egy alkoholista csövesé, mint ahogy az is, hogy mit mond a hátam mögött. De itt folyton olvasom a kérdéseket, hogy majdnem mindenki az anyósa miatt parázik. Miért van az, hogy a fiatal férfiak kb. lesz.arják, hogy anyós-após mit gondol róluk, és nem tépelődnek rajta? Miért nem függetlenítitek magatokat tőle? Mert szerintem az, hogy ennyire foglalkoztok vele, az valójában rejtett megfelelésvágy. Köszi előre is az értelmes, senkit nem bántó válaszokat.


29/n


2010. máj. 3. 12:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

azért,mert attol tartanak,hogy ha az anyos nem fogja szeretni őket,akkor majd a párjuk nem mellettük áll ki,hanem az anyukája mellett...


(szerencsére normális anyosjelöltem van,meg olyan párom,akiről tudom,hogy akkoris engem választana,ha kellene)

2010. máj. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem igazán.... én nem hagyom semmilyen szinten hogy befolyásolja az életünket, és így van ez jól. Boldogok is vagyunk.
2010. máj. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%

Talán mert te sem bíznád szívesen olyan emberre a gyereked aki az ő unokája akiben semmilyen módon nem bízol.


nem kezelheted örökké idegenként, mert nem az....

2010. máj. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
mert sokan élnek olyan élethelyzetben, hogy meg kell, hogy feleljenek az anyósnak. Együtt élnek, közel laknak, apa nagyon anyás..stb. Ráadásul minden anyós a legjobbat akarja a kicsi fiának és ezért kritizál, beszél bele a másik életébe. Valamint mivel mi otthon vagyunk (m,ármint a kisgyerekesek) sokkal előbb és többször vesszük észre anyóspajtást mint aki max havonta látja
2010. máj. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%

Mint anyós mondom, Neked, Kérdező, hogy igaza van azoknak, akik elutasítják az életükbe való beleszólást. Én sem tűröm, hogy fiam, vagy akár menyem, akivel nagyon szeretjük egymást, beleszóljanak életembe. Zsófim menyem ilyesmire nem is törekszik, fiammal kapcsolatban kell ébernek lennem. Szívesen lenne nálam is "családfő", minthogy egyedül élek. Tipikus igyekezet fiúgyermekek esetében.

Rég kimutatták, hogy a fiú tudattalanja (tudatalattija) megkeresi az anyjához hasonló lányt, anélkül, hogy ennek tudatában lenne. Ugyanis a gyermekkorához hasonló, megszokott körülményei között és hangulatában van komfortérzése. Egyszer fiam valami miatt kiakadt feleségével kapcsolatban, megjegyzem, nagy szeretetben élnek, és így kiáltott fel: "Te jó ég! Feleségül vettem az anyámat!" Azóta is derülünk ezen Zsófim menyemmel.

Kedves Menyek, ha nagyon sok bajotok van anyósotokkal, és nagyon őszintén magatokba néznétek, vajon látnátok-e hasonlóságot közöttetek? Csak őszintén! Nagyon őszintén!

Kedves kérdező vehemenciája és elszánt haragja nagyon emlékeztetett engemet "gonosz" anyósára!

Ha most majd netán kiadod válaszom miatt a felgyülemlett dühöt, ami megszorult Benned, bár ingemnek nem fogom tekinteni, de Neked hasznodra lesz. Lehet, hogy kissé békésebben tudod vívni szabadságharcodat, amivel, a stíluson kívül, mélységesen egyetértek.

2010. máj. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
80%
kedves anyós! tökéletesen egyetértek Önnel!
2010. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
én az elején azért szerettem volna jóba lenni az anyóssal (és apóssal), mert úgy gondoltam, h a férjem anyja és a gyerekem nagyanyjaként végülis egy család lettünk, na ja miután rájöttem, h neki semmi nem jó, ha máshogy van mintahogy ő gondolja pillanatnyilag, utána már tényleg feleseleges a rinyálás, h most mi legyen......nálunk más volt a helyzet, a férjem szerint az anyós hadjáratot indított ellenem.....szerintem azért mert elraboltam a kicsi fiát.....DE más esetekben, ha az anyós egy emberi lény, miért ne lehetne jó kapcsolat, miért ne lehetne megbeszélni a problémákat, szerintem a legtöbb kérdés tényleg arra irányul, h ezek az emberek meg akarják oldani a kialakult konfliktust, ez szerintem nem baj, igazad van abban, h nem mindig lehetséges/ill. kell ezzel foglalkozni!
2010. máj. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ott van probléma, ahol a fiacskája nem áll ki a felesége mellett, és ő is azokkal a dolgokkal cse..egeti, amivel az anyós. nekem sincs problémám, decsak mert a páromnak én vagyok az első, de ha nem így van, az biztos több feszültséget szül. kérdező, gondolom a te párod nem rdít veled, ha anyóst kitessékeled. mert sok helyen bizony nem megy ilyen könnyen...egyébként jól állsz a dologhoz, de szerintem a pároddal szerencséd lehet. javíts, ha tévedek.
2010. máj. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Kedves 12.34, most nagyon rossz helyen kopogtatsz. Előző anyósommal nagyszerű viszonyom volt, és általában jól kijövök az idősebb korosztállyal, annak hogy ezt a mostanit gonosznak és aljasnak tituláltam, nyomós oka van. Azt a dolgot, amit elkövetett, nem ellenem követte el, hanem a saját fia ellen, még azelőtt, hogy én megismertem volna. Haragot nem érzek iránta, pusztán közömbösséget, na meg persze némi megvetést a fent említett ok miatt, amibe most nem szeretnék belemenni, mert a kérdés nem erről szól. Viszont szeretném, ha a kérdésre válaszolnátok, és nem offolnátok a topikot az én helyzetemre, jellememre való következtetéssel. Szóval kérlek ezentúl a kérdésre válaszoljatok légyszíves: Fiatal nők, miért idegeskednek ennyit az anyós miatt? És a férfiak miért nem (pedig sokszor ők is ugyanabban a helyzetben vannak - közel lakás, függés, stb.)?
2010. máj. 3. 12:48
 10/29 anonim ***** válasza:
81%
:)))))))) Igen!!!! És Igen!!! Az anyósnak aki írt teljesen igaza van, (el is gondolkodtam nem-e az én anyósom írt:). A nők is az apjukhoz hasonló férfit választ és a férfi is az anyjához hasonlót. Én nagyon szeretem anyósomat, és mivel igen sokban hasonlítunk, nincs is megfelelési vágyam felé. Kedves kérdezőnek pedig kitartást kívánok, és azt, hogy egyszer helyre álljon a családi béke, és neki majd idős korában ne kelljen megtapasztalnia milyen is az, ha a menye idegenként kezeli. Mert valljuk meg őszintén, ez nem mindig az anyós hibája. És ugye amit adunk azt kapjuk vissza általában az életben. Remélem nem sértettem meg, ha igen hát lehet pontozni, nem izgat a pontozás. ;)
2010. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!